Jak obnovit vodou poškozenou SD kartu ve 4 zvládnutelných krocích

Přemýšlíte o tom, jestli ještě můžete zachránit poškozenou SD kartu? Chcete vědět, jak obnovit vodou poškozenou SD kartu?

Pokud to byl jeden z vašich dotazů, jste na správném místě hledat odpovědi. Pokračujte ve čtení, abyste věděli, co můžete udělat.

Jaké jsou možné důvody poškození SD karet?

Karty SD jsou dobrou volbou pro pohodlné ukládání souborů. Je vynikající jako záloha, protože by to neovlivnilo, pokud by selhal zdroj napájení vašeho zařízení.

Novější SD karty mají vyšší úložnou kapacitu, jsou menší, lehčí, všestrannější a pohodlnější. Kromě telefonu jej můžete používat také na počítačích a fotoaparátech.

Poté, co znáte jeho pozitivní stránku, je čas přiznat si ty negativní. Vzhledem k tomu, že je malý a lehčí, můžete jej špatně umístit a pokud telefon spadnete do vody, mohl by také dostat náraz.

Zde jsou některé z dalších problémů, které mohou nastat:

 • Opotřebení – Časté vkládání a vyjímání SD karty může způsobit problémy s kovovými kontakty, jako je opotřebení a roztržení.
 • Náhodné pády – Některé SD karty mohou být ovlivněny náhodnými pády, zatímco některé mohou stále fungovat normálně. Po pádu vyzkoušejte, zda se sd karta nebude chovat abnormálně; pokud ano, je skutečně poškozen.
 • Elektrické přepětí – Náhlé elektrické špičky mohou způsobit dočasné nebo trvalé poškození.
 • Poškození vodou – Jako každé jiné citlivé zařízení může kontakt způsobit problémy s SD kartou, zvláště pokud byla ponořena na delší dobu.

Tento článek bude upřednostňovat obnovu SD karet poškozených vodou. Předpokládejme, že vás zajímá, jak obnovit SD karty z jiných výše uvedených problémů; v takovém případě můžete navštívit tento článek o tom, jak obnovit fyzicky poškozené karty SD.

Jak opravit SD kartu poškozenou vodou?

Spadla vám SD karta omylem do vany naplněné vodou nebo náhodně prošla pračkou bez povšimnutí? Může to být frustrující, jakmile to uvidíte, zvláště pokud v nich máte základní soubory.

Už se netrápte; můžete se pokusit obnovit kartu SD podle následujících kroků:

Krok č. 1. K odstranění nadměrné vlhkosti použijte suchý hadřík bez statické elektřiny.

Krok #2. Umístěte kartu SD na dobře větrané místo nebo zajistěte dobré proudění vzduchu. Případně jej můžete umístit do blízkosti odvlhčovače, pokud jej máte.

Ať už si vyberete jednu nebo obě, nechte to asi 24 hodin. Umístění přímo pod slunce se nedoporučuje, protože to může způsobit větší poškození.

Krok #3. Po 24 hodinách se můžete pokusit zjistit, zda je karta již čitelná. Pokud ne, může být uvnitř stále mokro, takže by potřebovalo ještě pár dní na vysušení.

Krok #4. Po několika dnech, kdy to nebylo čitelné, můžete přejít k tomuto článku, který vám ukáže, jak obnovit fotografie z mokré a vodou poškozené paměťové karty SD.

Pro další znalosti můžete také navštívit tento článek o tom, jak čistit vodou poškozenou elektroniku.

Péče o SD karty

Nikdo by nechtěl zažít, aby se jeho SD karty poškodily co nejvíce. Za tímto účelem byste měli věnovat úsilí péči o to.

Naštěstí se péče o vaše SD karty dá zvládnout, aniž byste tomu věnovali tolik úsilí. Zde je několik doporučení, která můžete vzít na vědomí a využít ve svém každodenním životě:

 • Pokud jste se rozhodli zakoupit karty SD, ujistěte se, že zakoupené karty jsou vodotěsné. Kromě toho byste si měli vybrat kvalitní.
 • Je dobré mít jinou záložní SD kartu, než jakou obvykle používáte.
 • Mít kvalitní čtečku karet může také pomoci.
 • Po použití karty na stolním počítači nebo notebooku je před vyjmutím řádně vysuňte.
 • Neplňte své SD karty až po okraj, nezapomeňte smazat soubory, které nejsou nutné.
 • Udržujte své karty suché a čisté.
 • Nevystavujte jej přímému slunečnímu záření nebo místům s vysokými teplotami.
 • Pokud je to možné, mějte je na bezpečném místě, pokud je pravidelně nevkládáte do svých zařízení. Snižuje možnost jeho pádu a ztráty.
 • Jakmile nastane problém, je nejlepší SD kartu nepoužívat, aby nedošlo k dalšímu poškození.
 • Používáte-li kartu SD v zrcadlovce, je nejlepší smazat fotografie na ploše než ve fotoaparátu samotném. Pokud se chystáte některé smazat, udělejte to všechno společně.
 • Před vytažením karty se ujistěte, že je zařízení vypnuté.

Tento článek o tom, jaké chemické účinky působí na vodou poškozené obvodové desky, by vás také mohl zajímat.

Závěr

Závěrem jsou uvedeny způsoby, jak obnovit vodou poškozenou SD kartu; není třeba ztrácet mysl strachem z toho nejhoršího, co přijde. Nehody se stávají a vy můžete být připraveni, znát možné způsoby jejich řešení a být v klidu.