Jak obnovit vodou poškozenou dřevěnou marnost: 8 zvládnutelných kroků

Vlhkost může zničit dřevostavby, jako jsou toaletní dveře, takže tento článek vysvětlí, jak obnovit vodou poškozenou dřevěnou marnost. Nedostatečná ventilace v koupelně může způsobit, že vlhkost ve vzduchu způsobí zkázu na toaletních dveřích.

Kroky k nápravě poškození vodou na toaletních dveřích do koupelny

V případě extrémní vlhkosti může dřevo nabobtnat, což způsobí, že se dveře nebudou správně zavírat. Můžete se však naučit, jak opravit většinu poškození pomocí lepidla, brusného papíru, bělidla na dřevo a hoblíku na dřevo, ale pokud jsou opravy obrovské, s největší pravděpodobností budete muset zachovat a opravit svou dřevěnou marnost.

Níže jsou uvedeny kroky, které můžete podniknout k opravě koupelnových dveří poškozených vodou.

Krok č. 1. Odstraňte vodou poškozená dvířka

Nejprve musíte zvážit odstranění vodou poškozených dveří a položit je na pracovní stůl. Pomocí šroubováku odšroubujte panty a sejměte rukojeť.

Krok č. 2. Přilepte zvedací dýhu

K přilepení zvedací dýhy použijte tesařské lepidlo. Můžete dát lepidlo do injekční stříkačky, začít přidávat 20 procent vody a umístit špičku za zvedací dýhu.

Naneste lepidlo pod zvedací dýhu, na dýhu položte voskový papír a na voskový papír položte kousek překližky. Připevněte překližku ke dveřím, aby dýha držela dolů, dokud lepidlo zaschne.

Krok č. 3. Odstraňte překližku

Uvolněte svorky a sejměte překližku a voskový papír. K ručnímu obroušení zaschlého lepidla použijte brusný papír o zrnitosti 150.

Pomocí ručního hoblíku ořízněte okraje dvířek, které nabobtnaly a již se správně nezavírají.

Krok č. 4. Odstraňte povrch

Pomocí palmové brusky a brusného papíru o zrnitosti 120 obruste všechna místa zakrývající černé nebo šedé skvrny od vody. Zkontrolujte, že oblast, kterou brousíte, je širší než skvrna.

Krok č. 5. Připravte si roztok z krystalů kyseliny šťavelové a vody

Připravte si roztok krystalů kyseliny šťavelové a vody a natřete roztok na skvrnu. Nechte uležet, dokud nebude připraven, a kartáčujte, dokud skvrna nezmizí.

Neutralizujte roztok nanášením dvou polévkových lžic jedlé sody a jedné čtvrtiny vody. Nechte dřevo úplně vyschnout.

Krok #6. Utěsněte holé dřevo

Vyberte skvrnu, která může odpovídat barvě dveří na všech místech, která jste opravili, a přebytky setřete hadrem. Dřevo utěsněte vrstvou polyuretanu a nechte zcela vyschnout.

Krok č. 7. Povrch obruste

Povrch zbruste brusným papírem o zrnitosti 220. Znovu přetřete další vrstvu polyuretanu, po zaschnutí povrch obruste a naneste třetí vrstvu.

Krok č. 8. Znovu připojte hardware

Vraťte kování zpět, až třetí vrstva zaschne, a znovu zavěste dveře.

Tajemství snižování úrovně vlhkosti

Jedním ze způsobů, jak chránit dřevo, je regulace vlhkosti. Odtahové ventilátory v koupelnách neslouží pouze k odvádění pachů a rozptylování vzduchu.

Koupelnové odsávací ventilátory dokážou vytáhnout vlhkost ze vzduchu, takže nezůstane v místnosti. Pokud nemáte odtahový ventilátor, je vhodné si jej co nejdříve nechat nainstalovat, ale nemusí to vypadat luxusně, protože dnes jsou na trhu různé modely, které nainstalujete rychle a bez větší námahy.

Někteří majitelé domů se rozhodnou umístit stropní ventilátory a nainstalovat otevřené okno do místnosti pro přirozené větrání. Pokud máte problémy s nadměrnou vlhkostí ze vzduchu, můžete mít odvlhčovač.

Odvlhčovač může poskytnout další vrstvu ochrany tím, že odstraní více vlhkosti ze vzduchu. Není to nezbytné, ale může zajistit, že vaše koupelna zůstane čistá a suchá, bez ohledu na to, jak mokrá se dovnitř dostane.

Význam hydroizolace vašeho dřeva

Jedním ze způsobů, jak chránit dřevo v koupelně, je vodotěsné dřevo a skříňky. Barvy ve vysokém lesku jsou do koupelnových prostor žádoucí, protože lépe odpuzují vodu a zabraňují prosakování vody do dřevěného díla.

Většina dřevěných van používá dýhu k překonání problémů s vlhkostí na prvním místě. Tyto dýhy nejsou odolné vůči poškození vodou.

I ty nejlepší marnosti mají praskliny, švy a oblasti, kam může voda proniknout a způsobit značný problém, ještě než vůbec pochopíte, co se děje.

Tipy pro údržbu koupelnové koupele ze dřeva

Koupelnové umyvadlo je skvělou investicí a je důležité vybrat takové, které vydrží dlouhou dobu. Dobře vyrobené koupelnové umyvadla vydrží drsné podmínky koupelen a poradí si s kolísajícími úrovněmi tepla a vlhkosti.

Zde je několik pokynů pro udržení nejlepší kvality vašeho dřevěného nábytku a tipy na čištění, abyste maximalizovali životnost vašeho dřevěného nábytku.

1. Rozlité tekutiny okamžitě otřete

Rozlité látky představují jedno z nejvážnějších nebezpečí pro dřevěné a kamenné umyvadlové desky. Chcete-li chránit povrch vaší dřevěné marnosti a těsnění nahoře, jemným pohybem setřete rozlité látky.

Udržet vaše dřevěné umyvadlo suché je nejlepší způsob, jak vypadat elegantně. Může také umožnit, aby těsnící povrch na dřevě dělal svou práci efektivně.

2. Pravidelně oprašujte a leštěte

Otřete dřevěnou marnost suchým hadříkem, abyste odstranili uvolněný prach nebo vlasy. Čas od času naneste měkkým hadříkem na povrch leštěnku na dřevo a hadříkem jemně otřete povrch.

3. Nepoužívejte agresivní chemikálie

Drsné chemikálie mohou odstranit povrchovou úpravu z vaší ješitnosti dřeva a způsobit více škody než užitku. Pokud se vyvinou plísně a plísně, je téměř nemožné je odstranit, aniž by se poškodila povrchová úprava ješitnosti.

Vždy pamatujte na důsledné pravidelné čištění, abyste předešli vzniku závažných problémů.

Závěr

Nyní, když již víte, jak obnovit vodou poškozenou dřevěnou marnost, můžete provést opravy na dřevěné marnosti, pokud dojde k poškození vodou.

Ujistěte se, že rozlité látky vždy okamžitě otřete, abyste minimalizovali množství vody prosakující do vaší dřevěné marnosti. Dávejte pozor na chemikálie, které používáte při čištění dřevěného nábytku, protože agresivní chemikálie mohou zbavit povrchovou úpravu vašeho dřevěného nábytku.

Další informace o poškození dřeva vodou najdete v tomto článku, kde se dozvíte, jak vyčistit vodou poškozené holé dřevo, a průvodce, jak zesvětlit vodou poškozené dřevo.