Jak obnovit povrchové těsnění oken poškozených vodou: 8 snadných kroků

Poškozuje voda vaše okna? Zde je návod, jak obnovit povrchová těsnění poškozená vodou, abyste je mohli uložit a vyhnout se výměně.

Když voda poškodí těsnění vašeho okna, barva se může odloupnout, dojde k hlubokým prasklinám a dřevo může hnít. Trhliny nejsou jen oči; umožňují hluboké prosakování vlhkosti a narušují celistvost dřeva. Možná si myslíte, že budete muset vyměnit těsnění oken, ale ve skutečnosti je můžete uložit pouhým tmelem a epoxidovým těsněním.

Oprava těsnění oken poškozených vodou

DIY může být hodně práce, ale stojí za to to vyzkoušet. Pokud jste si jisti, že si můžete opravit okno sami, tak proč ne? Zde je to, co musíte udělat, abyste znovu vyplnili svá těsnění poškozená vodou:

Krok č. 1. Odstraňte odlupující se barvu

První věc, kterou musíte udělat, je oškrabat barvu z poškozených částí škrabkou na barvu. To vám poskytne jasnější pohled na poškození a také umožní snadnější fixaci.

Krok č. 2. Zbavte se shnilých skvrn na prahu

Pomocí plochého šroubováku seřízněte shnilé dřevěné části. Nezapomeňte je všechny odstranit, aby po opravě nezůstalo žádné rozpadlé dřevo.

Krok č. 3. Brousit dřevo

Brusným papírem s jemným zrnem uhlaďte dřevo odstraněním levé odlupující se barvy a třísek. Ujistěte se, že jste odstranili veškerý poškozený lak. Mírně zdrsnil, aby nová barva a epoxid dobře přilnuly.

Po broušení otřete parapet vlhkým hadříkem, abyste odstranili brusný prach. To je nezbytné, aby se zabránilo zbytkům na konečném vzhledu.

Krok č. 4. Smíchejte epoxidový nátěr na dřevo v nádobě

Do jednorázové nádoby nalijte dostatečné množství epoxidového základního dřeva a promíchejte. Přečtěte si prosím pokyny a pečlivě je dodržujte, protože se liší v závislosti na výrobci. Obvykle budete potřebovat stejné množství aktivátoru a základního nátěru.

Krok č. 5. Naneste epoxidový základní nátěr na okenní parapet

Při kartáčování epoxidu použijte úzký štětec. Naneste rovnoměrnou a tenkou vrstvu. Sušte alespoň 10 minut.

Krok č. 6. Vytvořte směs aktivátoru a epoxidového plniva

Smíchejte stejné množství aktivátoru a epoxidového plniva v jednorázové nádobě a pečlivě dodržujte pokyny. Pomocí úzkého nože na tmel vyhlaďte výplň přes okenní parapet a ujistěte se, že ji zatlačíte hluboko do prasklin a mezer.

Oškrábejte přebytečné plnivo, abyste získali hladký a rovný povrch. Nechte plnivo zaschnout a ztvrdnout.

Krok č. 7. Ještě jednou obrousit dřevo

Použijte brusný papír s jemnou zrnitostí a vyhlaďte dřevo. Odstraňte všechny nesrovnalosti v epoxidové výplni. Poté se zbavte brusného prachu jejich setřením vlhkým hadříkem nebo hadrem.

Krok č. 8. Naplňte a natřete okenní parapet

Na práh naneste základní nátěr na bázi oleje. Poté naneste dvě vrstvy vnější barvy. Nepoužívejte vnitřní barvy, protože nemohou chránit dřevo před poškozením vodou.

Vše hotovo! Vaše kdysi shnilá těsnění oken nyní vypadají znovu svěží a nová. DIY nebylo vůbec špatné, že?

Dostává se do rozbitých těsnění oken studený vzduch? ​​

Je smutné říci, ale ano. Drobná prasklina v těsnění však nedovolí, aby se do vašeho domu valil studený vzduch a déšť. Těsnění jsou stále docela funkční, ale pouze kompromitují tepelnou izolaci.

Rozbité těsnění oken také zvyšuje váš účet za energii. Je to proto, že sklo se v létě snaží udržet buď teplý vzduch z vašeho topení, nebo studený vzduch z vaší klimatizační jednotky.

Ochrana oken před povětrnostními vlivy

Jsou vaše okna stará a děravá, nebo je chcete jen chránit před poškozením vodou a jinými druhy poškození? Možná je načase, abyste je odolali povětrnostním vlivům.

K odstranění netěsností můžete použít těsnicí pěnu ve spodní, horní a střední části okna. Vzhledem k tomu, že je to pěna, bude se stlačovat, takže můžete stále zamykat okna.

Starý způsob, jak zabránit úniku vzduchu do mezer ve vašich oknech, je použití dlouhých hadic z látky naplněných pískem. Mohou být vtipné, ale jsou velmi účinné při zastavení vstupu vzduchu.

Přes okno můžete také dát film. Při natahování přes okno ji držte pomocí oboustranné pásky. Poté jej ohřejte fénem, ​​aby se zmenšil a utáhl přes okno.

Tyto tipy jsou velmi užitečné, aby se zabránilo poškození oken. Možná budete chtít zvážit to, nebo můžete jen půjčit svůj čas a peníze na opravy nebo výměny.

Závěr

Okna spolu s dveřmi jsou průchody vnějších prvků do našich domů. Jsou tam, aby umožnily vstup požadovaným prvkům a zablokování těch poškozujících. Z tohoto důvodu by měly zůstat funkční, jinak se věci stanou problematickými.

Voda je dobrá, ale je jednou z věcí, které mohou poškodit naše okna. Naučit se obnovit povrch poškozených okenních těsnění vodou je tak šikovné opatření, jak bojovat proti vlhkosti a chránit svá milovaná okna. DIY jsou vždy užitečné, že?