Jak obnovit konferenční stolek před poškozením bublinkovou vodou: 6 kroků

Tento článek vás provede tím, jak obnovit konferenční stolek před poškozením bublinkovou vodou. Většina konferenčních stolků je vyrobena ze dřeva a dřevo je organický materiál a může být vystaveno poškození vodou nebo přílišnou vlhkostí.

Řešení poškození dřeva vodou může být frustrující, protože je často nevyhnutelné a neočekávané. Představte si, že se do dřeva dostane silný liják deště, který způsobí, že se začne bublat.

Poškození dřeva vodou může být méně znepokojivé, pokud víte, jak opravit vodou poškozené dřevo.

6 kroků k opravě konferenčního stolku poškozeného vodou

Pokud na svém konferenčním stolku uvidíte poškození vodou, můžete provést následující způsoby uvedené níže, abyste stolek ochránili před dalším poškozením.

Chcete-li zkontrolovat poškození vodou, můžete si přečíst tento článek, který vám pomůže zjistit poškození dřeva vodou.

Krok č. 1. Vysušte dřevo

Voda může poškodit dřevo a oslabit jeho základy. Před čímkoli jiným zvažte důkladné vysušení.

Odstraňte z ní vlhkost tím, že ji otřete suchým oblečením a necháte uschnout na slunci místo používání umělých prostředků, jako je fén nebo fén.

Všimněte si, že stůl by měl úplně vyschnout, ale ne příliš rychle, protože dřevo se může zlomit, pokud ho sušíte příliš rychle. Pomůže, když budete sušení věnovat dostatek času a trpělivosti, abyste dosáhli dobrého výsledku.

Krok č. 2. Hledejte plísně a plísně.

Jakmile je stůl suchý, zkontrolujte jej a prozkoumejte, zda se zde nevyskytují plísně a plísně. Plísně a plísně by mohly poškození zhoršit, proto je ošetřete, než se rozšíří na celý stůl.

Tento článek může poskytnout informace o tom, jak snadno odstranit plíseň z vody.

Krok č. 3. Povrch obruste

Když se voda dostane do dřeva, mohou se na jeho povrchu objevit nesrovnalosti, což vysvětluje, proč je nutné broušení postižené části stolu. Pro broušení povrchu stolu můžete použít brusný papír nebo brusku.

Třete postiženou část stolu, dokud nebude zcela hladká, aby byla připravena na obnovu. Po broušení odstraňte ze stolu prach, protože tam mohou zůstat zbytky pilin.

Krok č. 4. Naneste olej na dřevo

Olej na nábytek dokáže oživit ideální barvu dřeva. Olej na nábytek můžete koupit v železářství nebo v jakémkoli obchodě s doplňky dřevěného nábytku.

Při nanášení oleje můžete použít kus látky nebo kobereček a rozetřít jej po celém stole.

Krok č. 5. Utěsněte olej hydratačním krémem na dřevo

Aby bylo dřevo odolné vůči vodě a zachovalo si svou skutečnou barvu, můžete použít hydratační přípravek na dřevo. Naneste zvlhčovač na celý stůl, ujistěte se, že nepřeskočíte žádná místa, a nechte jej uschnout na vzduchu.

Krok #6. Naneste lesk na dřevo

Pro finální úpravu stolu můžete použít lesk na nábytek. Před nanesením leštidla na nábytek se ujistěte, že je každá část stolu pokryta zvlhčovačem a stůl důkladně osušte.

Naneste dostatečné množství leštidla na celý stůl. Díky tomu může váš stůl vypadat znovu jako nový.

Po vyleštění jej můžete přinést zpět do vašeho domu.

Použití polyuretanu na povrchovou úpravu dřeva

Polyuretan nečiní tvrdé dřevo vodotěsným, ale může učinit dřevo odolným vůči vodě. Polyuretan může chránit dřevo před poškrábáním a změnou barvy, poskytuje ochranu tvrdému dřevu, odpuzuje vodu a zabraňuje absorpci vody.

Jedna vrstva polyuretanu nestačí, protože je to tenká vrstva a může mít menší otvory. Malé škrábance mohou umožnit pronikání vody na povrch, pokud máte pouze jednu vrstvu.

Přidáním alespoň tří vrstev polyuretanu je dřevo nepropustné, protože vrstva může být silnější a soudržnější. Ochrana, kterou poskytuje, vydrží dlouho, takže nebudete muset dlouho brousit a opravovat.

Polyuretan se zdá být čirý tenký tekutý nátěr, který se může lesknout v povrchových úpravách dřeva a zobrazovat zlatý tón. Můžete si vybrat mezi polyuretanem na olejové a vodní bázi.

Používání polyuretanových povrchových úprav na bázi oleje

Polyuretanové nátěry na bázi oleje nabízejí vynikající odolnost proti poškrábání, díky čemuž jsou moudrou volbou pro dřevěné podlahy, skříně, pracovní desky nebo zábradlí, kde je trvanlivost zásadní. Polyuretanové nátěry na olejové bázi vám mohou pomoci dosáhnout zlatého lesku v několika vrstvách.

Chcete-li nanést více vrstev, musíte ponechat delší dobu vytvrzování, ale polyuretan na olejové bázi je tak silný, že jedna vrstva již může stačit k provedení práce pro aplikace s nízkým dopadem.

Polyuretan na olejové bázi pomalu schne. Jedna vrstva schne přibližně za šest hodin a další vrstvy jsou přípustné pouze za přibližně šest hodin, v závislosti na podmínkách v místnosti.

Polyuretan na olejové bázi vyžaduje hodně trpělivosti k dosažení nejlepších výsledků.

Používání polyuretanových povrchových úprav na vodní bázi

Polyuretan na vodní bázi může poskytnout tvrdý ochranný štít. Chcete-li při použití tohoto produktu na vodní bázi dosáhnout vzhledu tvrdé skořápky, potřebujete k dosažení tohoto efektu mnoho vrstev.

Pokud nechcete používat špinavá a štiplavá rozpouštědla, možná budete chtít použít polyuretan na vodní bázi. Polyuretanové laky na vodní bázi se snadno nanášejí a k čištění můžete použít pouze mýdlo a teplou vodu.

Závěr

Naučte se, jak obnovit konferenční stolek před poškozením bublinkovou vodou, vám může pomoci zbavit se škodlivých účinků poškození vodou na vašem konferenčním stolku. První věc, kterou je třeba zvážit, je důkladně vysušit dřevo otřením kusem látky a nechat ho sedět na slunci.

Pokud nevidíte přítomnost plísní a plísní, můžete je nyní obrousit brusným papírem. Třete dřevěný povrch, dokud nebude hladký a rovný.

Je vhodné přidat olej na dřevo, zvlhčovač dřeva a leštidlo na dřevo, aby váš konferenční stolek získal elegantní povrch. Chcete-li minimalizovat poškození vašeho konferenčního stolku vodou, můžete zkusit na dřevo nanést polyuretan.

Polyuretanová úprava může být na olejové nebo vodní bázi. Vyberte si typ povrchové úpravy, který bude vyhovovat vašim potřebám.