Jak obejít topné jádro? 5 snadných kroků!

Chcete vědět, jak obejít topné jádro? Naučte se těchto pět jednoduchých kroků! V tomto článku také objevíte cenné rady. Vím, že jste se divili, proč je nejlepší obejít topné jádro, kdykoli z vašich hadic uniká chladicí kapalina, a jak obejít topné jádro ve vašem vozidle, pokud to potřebujete. Pojďme tedy začít číst tento článek!

No, musíte obejít topné jádro, pokud cítíte chladivo, které vychází z vašeho topení auta, zvláště pokud bydlíte daleko od opraváren.

Navíc byste nechtěli vdechovat chladicí kapalinu do plic a plýtvat chladicí kapalinou z úniku během běhu. Tato metoda je výhodná a ušetří vám peníze. Připravte se a pojďme objevit další podrobnosti o obcházení topného jádra!

Proč bypass Heater Core?

Než odříznete hadice svého topení, musíte mít dostatek znalostí o manipulaci s kroky, které jsem shromáždil níže. Je výhodné, pokud máte zkušenosti s mechanikem nebo jste někoho viděli provádět způsob a správnou manipulaci s potřebnými nástroji, jako jsou kleště a nářadí. Ale i když nemáte zkušenosti, stále můžete tuto metodu provést, pečlivě si přečtěte kroky a naučte se, jak obejít jádro ohřívače. Měli byste také přijmout bezpečnostní opatření, jako například nepřeřezávat hadice, pokud je motor teplý. Chladicí kapalina se pravděpodobně rozlije, zvláště pokud jste neupevnili hadice. Na druhou stranu prosím neobcházejte hadici ohřívače, pokud to není potřeba. Pokud si myslíte, že jste připraveni, skočte ze schodů!

Kroky k vynechání topného jádra

Pravděpodobně jste si všimli, že chladicí systém vašeho auta nefunguje dobře, a zjistili jste, že chladicí kapalina uniká ven, a uvažujete o vynechání jádra topení. Mezitím musíte s únikem něco udělat. Zanedbání úniku vám nepomůže a pokud jej neopravíte, bude to stát škodu. Jediná věc je, že vaše auto vám nemůže dodávat horký vzduch kvůli netěsnosti a musíte opravit netěsnost. Pokud si myslíte, že proces poškodí váš motor, není tomu tak.

Pokud žijete v chladné zemi, pravděpodobně se při cestování potřebujete zahřát v autě a těšíte se na výměnu topného jádra. Ale pokud jste daleko od opraváren nebo ještě nemáte náhradní díl, musíte použít tuto metodu. Všimněte si, že pokud obejdete jádro ohřívače, váš chladicí systém nebude fungovat.

Krok č. 1. Vyhledejte jádro ohřívače

Otevřete palubní desku svého auta a najděte jádro topení. Pokud je to poprvé a máte potíže s nalezením jádra ohřívače, nebojte se, protože ho snadno zjistíte. K firewallu je obvykle připojeno topné jádro. Protože se však design automobilů liší, můžete je najít na jiném místě. Chcete-li to najít, přejděte k nádrži chladicí kapaliny a postupujte podle hadic, které ji spojují. Dovede vás k umístění topného jádra. Může být užitečné přečíst si o pěti příznacích, že se vaše topné jádro auta pokazí.

Krok č. 2. Připravte si hadice

Po umístění jádra ohřívače si všimnete dvou hadic – výstupní a vstupní hadice. Odpojte tyto hadice od jádra topení. Hadice můžete buď odříznout, nebo je vyjmout z jádra ohřívače, ale protože se tento článek zabývá obcházením, zvažte odříznutí hadic. Nasaďte hadici, kterou odříznete, pak použijte hadřík a přibalte ji k výstupním a vstupním hadicím. K uchycení hadic můžete použít klešťový klíč. Umožní vám kontrolovat únik chladicí kapaliny. Připevněte klešťový klíč na hadici pokrytou hadříkem. Hadřík ochrání vaše hadice před přímým tlakem a zabrání poškození.

Krok č. 3. Odřízněte hadice

Po nasazení klešťového klíče na hadice umístěte na spodek vozidla prázdnou nádobu, aby se přebytečná chladicí kapalina na vstupní a výstupní hadici nerozlila na podlahu. Nejlepší je zvolit širší nádobu, aby zabrala větší plochu. Pokud je nádoba připravena, můžete nyní odříznout hadice. Pomocí řezací hadice odřízněte přívodní a výstupní hadici. Poté nechte přebytek z hadic vytéct, s výjimkou ustřižené hadice.

Krok č. 4. Připojte konektory

Nyní, když jste úspěšně odřízli přívodní a výstupní hadice, je třeba připojit přívodní a výstupní hadice. Získejte konektory hadic a vložte každou hadici. Pevně ​​jej připevněte, aby nedošlo k úniku na spoji. Poté získejte svůj 180stupňový konektor a připojte každý konec ke konektoru hadice. Všimněte si, že byste měli bezpečně připojit spojky, abyste zabránili úniku chladicí kapaliny. Odstraňte klešťový klíč nebo jakýkoli nástroj, který jste použili k uchycení hadice, aby chladicí kapalina mohla protékat.

Krok č. 5. Zkontrolujte motor

Nyní, když jste použili metodu obejití jádra ohřívače, poslední věc, kterou musíte udělat, je zkontrolovat připojení. Nebojte se o to, protože můžete rychle zkontrolovat, zda v odkazech nejsou úniky. Zapněte motor svého auta a nechte jej několik minut běžet, poté dávejte pozor, zda není cítit chladící kapalina nebo zda se nepřehřívá. Pokud žádné nejsou, můžete jít! Ale pokud si všimnete, že chladicí kapalina uniká ze spoje, připněte hadici jako dříve a hadici pevně připojte.

It’s A Wrap!

Celá metoda není složitá, že?. Nyní, když jste se naučili, jak obejít jádro ohřívače, můžete to udělat nezávisle. Rychle zvládnete objet své auto nebo auto vaší rodiny. Určitě ušetříte korunu. Ale pokud žijete v chladných zemích, bude lepší, když vaše auto topení funguje dobře, takže můžete dát přednost výměně topného jádra. Neváhejte znát i tyto věci; přečtěte si, kolik je topné jádro a co se stane, když vaše topné jádro vypadne.