Jak nosit sukni na svatbu: 3 stylové faktory

Ti, kteří si nejsou jisti, jak nosit sukni na svatbu, by měli zvážit tři faktory. Sukně patří mezi základní vybavení hostů, kteří se oblékají na svatby, protože jsou univerzální a snadno se oblékají nahoru nebo dolů na základě formálnosti.

Probereme také etiketu nošení maxi a midi sukně na svatbu, pokud jsou to ty, které budete potřebovat pro dress code. A když už mluvíme o sukni na svatbu, zajímá vás, jak nosit tylovou sukni na svatbu?

Etiketa svatebních sukní: Jak nosit sukni na svatbu

Délka sukně pro oblečení svatebních hostů

Prvním kritériem pro nošení sukní v oděvu svatebního hosta je délka sukně. Styl sukně by měl odpovídat očekávané formálnosti oblečení svatebních hostů, aby bylo zajištěno, že budete dodržovat dress code, podobně jako při výběru šatů na svatbu.

Jak se tedy rozhodnout pro délku sukně, která je vhodná pro svatbu? Nejprve zkontrolujte svatební dress code, téma a místo konání a zvažte kulturu a náboženství páru.

Konzervativní svatby se konají v místě bohoslužeb a formální svatby obvykle vyžadují sukně přesahující kolena. Možná budete muset k sukni nosit punčochové kalhoty, které zakryjí kotníky.

Svatební dress code

Svatby přicházejí v různých dress codech a ovlivňují nejen délku, ale i styl sukně. Například vzory jako květiny a pruhy jsou přijatelné na semi-formálních až neformálních svatbách, zatímco plné barvy a tmavé tóny se hodí pro formální svatby a svatby s černou kravatou.

Dress code a co nosit na svatbě jsou také diktovány místem svatby a ročním obdobím. Zvažte například sukně, které nejsou příliš splývavé, nebo riskujete, že budete mít na místě vyšší sukni, pokud bude větrno.

Páry také obvykle volí dress code na základě svatební sezóny. Jak již bylo řečeno, použijte letní, zimní, jarní nebo podzimní svatbu jako inspiraci pro výběr barvy a stylu sukně.

Barva sukní

Posledním faktorem při výběru sukně na svatbu je barva samotné sukně. Například, zatímco bílá barva není svatební šaty, kombinace bílé sukně s jinou barvou halenky nebo topu je přijatelná.

Jen se ujistěte, že to není svatební nebo má prvky jako tyl, objemný tvar, perly a další dekorace připomínající svatební šaty. Černé sukně jsou také univerzální pro většinu svateb, ale zaveďte barvu do ostatních částí vašeho oblečení.

A samozřejmě, křiklavé a poutavé barvy jako neon, jasně červená a rušivé barevné kombinace budou na svatební sukni nevkusné. Chcete-li být v bezpečí, rozhodněte se pro pevné tmavé barvy nebo pastely.

Mohu si vzít na svatbu maxi sukni?

Maxi sukni můžete nosit na svatbu a je to dokonce nejoblíbenější délka na svatbách. Maxi sukně mají lemy, které sahají ke kotníkům nebo k zemi, což je ideální pro formálnost a skromnost.

V závislosti na jejich stylu, barvě a materiálu můžete maxi nosit na všech typech svateb. Ujistěte se, že délka, kterou zvolíte, je vhodná pro místo svatby a že se při pohybu nebude nepříjemně tahat.

Pro další tipy si přečtěte, jak nosit maxi sukni na svatbu.

Můžete si vzít sukni na neformální svatbu?

Sukni můžete nosit na neformální svatbu. Pamatujte však, že byste měli vynaložit úsilí a třídu, i když je dress code neformální.

Na neformální svatby můžete spárovat sukni s topem v podobné barvě a vytvořit iluzi, že máte na sobě šaty. Sukně, které jdou nad kolena nebo A-sukně jsou také oblíbené na neformálních svatbách pro pohodlí a styl.

Ale pro zachování svatební formality by bylo nejlepší vyhnout se džínovým sukním. Sukně s vysokými rozparky nebo příliš krátké sukně by se také mohly zdát neuctivé na svatbě, kde by měla být středem pozornosti nevěsta.

Mohu si vzít sukni a košili na svatbu?

Košile nejsou na svatby ideální, protože jsou příliš ležérní. Na některé svatební hostiny je však možné nosit elegantní košili a sukni.

Některé páry se například rozhodnou mít jednoduchou recepci na dvorku, aby ušetřily výdaje. Košile a sukně se mohou pro tento typ události hodit, pokud ta první není nápadná nebo nevypadá příliš rušivě.

Je v pořádku nosit na svatbu krátkou sukni?

Bylo by uctivé vzít si na svatbu krátkou sukni. Skromnost by měla být praktikována zejména na konzervativních svatbách, kulturách a náboženských svatebních místech.

Kromě toho by se zdálo, že se snažíte předvést nevěstu a velmi krátké oblečení může být nevkusné, zejména na formální svatbu. A i když jste požádali nevěstu o svolení, velmi krátká sukně se může cítit nepohodlně při pohybu, zvláště pokud se jedná o venkovní nebo cílovou svatbu.

Mohu nosit midi sukni na svatbu?

Pokud se vám zdá maxi sukně příliš dlouhá, další možností je midi sukně. Je lehce pod kolena, takže na svatbu není příliš krátká.

Závěr

A to je vše! Právě jste se naučili, jak nosit sukni na svatbu, když jste zvážili její délku, svatební dress code a barvu sukně.

Mezi nejlepší svatební sukně patří midi a maxi, protože jejich délky jsou formální a elegantní pro většinu svateb. Nakonec se prosím vyhněte svatebním sukním, jako jsou ty z tylu nebo podobné sukni svatebních šatů.