Jak nosit šátek na svatbu: 4 elegantní styly

Můžete se naučit, jak nosit šátek na svatbu čtyřmi způsoby. Nejprve si projdeme styly, jako je přehození, zauzlování, kroucení a smyčkování šátku, abyste mohli najít ten ideální pro svatbu.

Vždy je užitečné vědět, jak nosit pokrývky, jako jsou šátky, zejména v konzervativních prostředích, kde nechcete ukázat příliš mnoho kůže. Tyto techniky můžete použít například při rozhodování, co si obléci na svatbu v kostele.

Svatba Jak nosit šátek s šaty

Zahalené

Nejjednodušší způsob, jak nosit šátek na svatbu, je přehodit ho. Bude vypadat elegantně a noblesně, ale dostatečně nenuceně, aby se vešla do většiny šatů a halenek.

Jednou z možností je přehodit si šátek přes ramena a nechat jeho konce spadnout do loktů. Pokud má váš šátek konce s třásněmi, můžete je také přenést kolem zad a pak je zavázat, aby zůstaly na místě.

Když máte šátek uvázaný za sebou, vypadá spíš jako bolerko. Pokud tyto přehozené styly stále nejsou vaším šálkem čaje, zvažte, zda byste si šátek neměli kolem ramen, ale měli byste mít pouze jeden konec přehozený přes protější rameno a padající na záda.

Uzel

Zavázání šátku místo pouhého přehození jej zajistí na místě. Materiál tak nemusíte neustále upravovat a nemusíte se bát, že na náhodných fotkách bude vypadat rozcuchaně.

Většina svatebních šatů může vypadat dobře, když vám šátek visí přes ramena a jeho konce se zavazují před tělem. Ujistěte se, že neuděláte objemný uzel, abyste vypadali elegantně.

Můžete také udělat italský uzel, kde složíte šál s třásněmi co nejvíce podélně, než jej složíte na šířku. Poté omotejte šátek kolem krku a konce protáhněte smyčkou, než ji utáhnete podle potřeby.

To by bylo perfektní, zvláště pokud nosíte šátek jako ochranu před počasím. Pokud se ale italský uzel k oděvu nehodí, zkuste vzít jeden roh šátku a přehnout jej směrem ke středu.

Udělejte uzel, který jej zajistí na místě, a totéž udělejte na druhé straně. Nyní máte provizorní průramky, které poslouží i v chladném počasí.

Zkroucené

Budete mít na sobě šátek, který dodá vašemu svatebnímu oblečení šmrnc? Zvažte vytvoření francouzského stylu, abyste jej stylizovali.

Přeložte šátek dvakrát podélně a poté na šířku. Poté si ji omotejte kolem krku a jeden konec protáhněte smyčkou.

Uchopte druhý konec a veďte jej před smyčku a zpět skrz ni. Podle toho se upravte a máte hotovo s tímto klasickým stylem.

Opakováno

Pokud je váš šátek příliš velký na francouzský twist, zvažte jeho smyčkování, aby vám materiál spadl z těla. Tento styl šátků můžete použít pro semi-formální svatby k oblékání základních košil a topů.

Udělejte ze šálu smyčku a dejte si ji kolem krku. Upravte jeho umístění tak, aby jeho konce visely dolů, pak jeden z nich vezměte přes tělo.

Zastrčte si ji do smyčky kolem krku a nechte šátek přirozeně splývat. Je to také vynikající styl pro zakrytí hrudníku, pokud je vaše halenka nebo šaty poměrně hluboké.

Když už mluvíme o odhalování, můžete se obávat stejného problému jako nevěsta. Zde jsou způsoby, jak si sami upravit svatební šaty.

Potřebujete šátek na svatbu?

Na svatbu je zbytečné nosit šátek, ale je to lehký módní doplněk, který stejně snadno unesete. Kabáty a bundy jsou objemnější než šátky a při nošení by nebyly tak jemné.

Pamatujte, že základní etiketou je nedělat nevěstu na svatbě okázale. Šála by vás v porovnání s kabátem nenechala vyniknout v davu, ale přesto vám v sezóně nebo během večerů nabídne trochu tepla.

Dalším důvodem, proč lze uvažovat o šátku, je učinit jejich svatební oblečení formálnějším a skromnějším. Například může být neúcta k náboženství nebo kultuře nevěsty a ženicha, pokud nosíte něco, co ukazuje ramena nebo hruď.

Kromě toho je vhodné nosit masku pouze tehdy, pokud je událost formální nebo pokud místo svatby budí respekt, jako je kostel. Nakonec můžete šátkem vylepšit své šaty a halenky bez rukávů a vhodně je přizpůsobit tónu svatby.

Je v pořádku nosit na svatbu bílý šátek?

Bezpečnější by bylo vyhnout se nošení bílého šátku na svatbu. V závislosti na jeho stylu to může vypadat jako něco, co by si nevěsta oblékla, a vy riskujete, že nevěstu nechtěně zneuctíte.

Ne všechny nevěsty a svatby jsou však stejné. Vždy se jí můžete zeptat sami nebo se místo toho rozhodnout pro něco neutrálního, aby to nebylo tak poutavé.

Závěr

Byl tento článek užitečný? Právě jste se naučili nosit šátek na svatbu čtyřmi způsoby.

Zvažte přehánění, zavazování, kroucení nebo smyčkování šátku, abyste stylizovali svůj svatební oděv, dodali skromnosti nebo vás udrželi v teple na zimní nebo večerní oslavy. A pokud máte další otázky, zanechte nám komentář, pokud nějaké máte.