Jak natáhnout kožené boty fénem? 3 snadné kroky!

Pokud vám byly zakoupené boty malé, možná vám pomůže tento příspěvek o tom, jak natáhnout kožené boty fénem. To platí zejména pro ty, kteří se v nových botách nepohodlní a kteří potřebují jen trochu více místa navíc. Boty si můžete roztáhnout tak, aby se vám v nich pohodlně žilo.

Mějte však na paměti, že se vztahuje pouze na ty, které jsou vyrobeny z koženého materiálu. Může však být náročné zjistit, zda jsou vaše boty vyrobeny pouze ze syntetické kůže. Ačkoli tento hack může fungovat pro některé falešné kůže, nebude fungovat pro všechny.

Předpokládejme, že si nejste jisti. Raději to neriskovat. Pokud si myslíte, že vaše bota je kožená, měli byste ji přestat zahřívat, když se materiál zmačkal. To znamená, že vaše bota není vyrobena z kůže, protože nereaguje na teplo.

Kroky k natažení kožené obuvi pomocí vysoušeče vlasů

Teplo vycházející z vysoušeče vlasů způsobí, že bota bude měkčí. Pomáhá botě tvarovat se na nohu. Postupujte podle níže uvedených kroků, jak natáhnout kožené boty fénem, ​​a budete opět pohodlnější nosit kožené boty.

Krok č. 1. Oblečte si ponožky

Musíte nosit dvě vrstvy ponožek. Doporučuje se používat tlusté, jako jsou atletické ponožky. Pak si dejte nohy do kožených bot, které jsou příliš těsné.

Krok č. 2. Zapněte fén

Nastavte sušičku na střední teplotu a přímo na místa, která vás bolí na noze. Ujistěte se, že fén pohybujete sem a tam a držte jeho trysku o několik centimetrů dál. Jinak si spálíte botu. Zahřívejte ji asi dvě minuty, zatímco se budete prohýbat a vrtět nohou uvnitř. Protažení chodidla, vrstvy ponožek a teplo v kombinaci boty rozšíří. Za pouhých 10 sekund už ucítíte, že bota vyrostla, ale můžete si i nadále zajistit, že to bude trvalé.

Krok č. 3. Foukejte dvě minuty

V případě potřeby můžete boty znovu zahřát, jakmile úplně vychladnou. Uvědomte si, že teplo může způsobit lepení vaší boty, pokud nějaké změkne. V důsledku toho se svršek a podešev mohou oddělit. Nezapomínejte tedy, že nenechávejte trysku fénu na jednom místě po dlouhou dobu. Obuv z PVC nebo plastu by bylo nejlepší nezahřívat, protože se tyto materiály neroztahují. Kromě toho může dojít k uvolnění některých toxických výparů. Ať už si chcete natáhnout sandály, ploché boty, společenské boty nebo podpatky, aby se vám lépe vešly do nohy, musíte do každé boty foukat asi dvě minuty.

3 alternativní způsoby protažení kožené obuvi

Kromě použití vysoušeče vlasů při natahování kožených bot můžete použít různé metody. Níže jsou uvedeny tři další alternativy, které můžete vyzkoušet. Kterékoli z nich by fungovalo tak dlouho, dokud by boty byly příliš těsné.

Alternativa č. 1. Použití lihu

Pro tuto možnost budete potřebovat malou lahvičku s rozprašovačem a alkohol. Lahvička s rozprašovačem by měla být naplněna lihem. Poté nastříkejte dovnitř bot, aby byly trochu vlhké. Obujte si boty a procházejte se po domě, dokud boty s alkoholem nevyschnou. Opakujte, dokud nebudete chtít, aby vám přilnul k noze. Další variantou této metody je vzít si bavlněné ponožky a namočit je do lihu. Poté vymačkejte veškerý přebytek. Navlékněte si prosím ponožky a noste boty, dokud neuschnou. Podle potřeby celý proces opakujte.

Alternativa č. 2. Nošení bot po dobu jedné hodiny

Nejjednodušší způsob, jak natáhnout boty, je nosit je. Noste ho hodinu, pokud můžete, ale zpočátku ho možná nebudete moci nosit dlouho. Můžete přidat pár silných ponožek. To poslouží jako polštář pro vaše nohy a pomůže vám to více protáhnout boty.

Tato alternativa je vhodná pro jakýkoli typ obuvi, kterou máte. Ale nejlépe to bude fungovat pouze tehdy, když budete mít boty příliš těsné. Mějte na paměti, že pokud vás boty dřou nebo štípou do nohou, ponožky vám pomohou, aby se vám nedělaly puchýře. Jak se boty natahují, postupně prodlužujte dobu, po kterou je nosíte. Jakmile se v nich na pár hodin budete cítit pohodlně, můžete je nosit už na ven.

Alternativa č. 3. Použití sprejů na protažení bot

Při natahování kožených bot je musíte nosit a poté nastříkat kůži podle pokynů uvedených na obalu. Zatímco čekáte, až sprej zaschne, pokračujte v obuvi. Později si všimnete, že se kůže natahuje na nohu.

It’s A Wrap!

Takže to jsou kroky, jak natáhnout kožené boty fénem. Na závěr je třeba, abyste své kožené boty nosili s ponožkami, dokud nevychladnou. Pokud tak učiníte, zabráníte tomu, aby se vaše boty srazily zpět do své normální velikosti. Po vychladnutí byste měli boty nosit bez bolesti.

Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, jak dostat vosk z koberce pomocí vysoušeče vlasů a jak rychle vysušit olejovou barvu pomocí vysoušeče vlasů.