Jak nastříkat lak na kamna? 5 jednoduchých kroků!

Avokádové nebo mandlově zbarvené trouby ze 70. a 80. let již ve vaší kuchyni nejsou nutné, takže možná budete chtít znát kroky, jak nastříkat kamna na nástřik. Při malování udržujte plechovku nejméně 300 mm od povrchu, aby se zabránilo hromadění nebo vysychání barvy, než dosáhne požadované úrovně konečného provedení. Také místo použití jedné silné vrstvy barvy použijte několik tenkých, abyste dosáhli lepší povrchové úpravy.

Než začnete, plechovku dobře protřepejte alespoň dvě minuty. To je zvláště důležité, pokud malujete světlým odstínem. Pokud je venku zima, plechovku je třeba ohřát. Namáčení plechovky na několik minut do teplé vody ji může rychle zahřát.

Dokončení spotřebiče tak, aby ladil se zbytkem vaší kuchyně, lze provést pomocí spreje, která je vhodná pro teplo a potraviny. Dosažení nerezových kamen je také možné pomocí sprejových barev.

Tento postup může opět provést úplný začátečník, i když je nutné přemístit spotřebič a provést malou demontáž. Pokračujte tedy ve čtení, abyste zjistili, jak to uděláte nejjednodušším možným způsobem. Zbytečně už nemusíte čekat, brzy se seznámíte s kroky, které musíte dodržet při přemalbě kamen pomocí nástřikové barvy v této části. Posouvejte se tedy dolů až do konce.

Kroky pro nástřik kamenem

Už vás nebaví barva vašich kamen? Už si nedělejte starosti! Můžete změnit jeho barvu. Musíte jen vědět, jak namalovat kamna. Ale pak se v tomto článku zaměřme na to, jak používat barvu ve spreji. Zde jsou kroky, jak stříkat kamna barvou:

Krok č. 1. Demontáž součástí kamen

Vytáhněte zástrčku ze zásuvky a vyjměte ji. Umožněte přístup ke všem čtyřem stranám trouby tak, že ji co nejdřív odstraníte ze zdi. Poté otevřete dvířka trouby a poté vložte kolíky do závěsných závěsů. Než se pokusíte je zvednout, zkontrolujte, zda jsou dvířka trouby zcela zavřená. Jakmile se dveře dále nezvednou, vyjměte závěsy ze slotů. Chcete -li použít druhé dveře trouby, použijte stejný postup, jaký je popsán výše.

Plochým šroubovákem odstraňte plastové zátky připevněné k zábradlí dveří. Poté odpojte napájecí kabel trouby a sejměte rukojeť dvířek trouby, abyste mohli vstoupit do trouby. Poté odstraňte boční obložení odšroubováním spodních šroubů. Až budete připraveni ozdobný kus sejmout, vytáhněte jej na stranu a posuňte dolů.

Demontujte ovládací panel trouby vyšroubováním šroubů, které jej drží na místě. Dno panelu může být vytaženo a zvednuto vytažením. Podpěry panelu můžete odstranit jejich roztažením.

Krok č. 2. Odpojte elektrické kabely

Pomocí měkkého povrchu umístěte ovládací panel tak, aby byl chráněn. K odstranění bočních panelů vyšroubujte šroubovákem šrouby, které je drží na místě. Panely drží pohromadě pomocí čtyř šroubů, po jednom na každé straně. Panel odstraníte tak, že ho jednou rukou stáhnete ze zdi.

Krok č. 3. Odstraňte horní část trouby a hořáky

Odpojte hořáky stranou. Chcete -li odstranit závěsy víka trouby, vyšroubujte šrouby ze zadní části trouby. Před odstraněním vrcholu elektrického dosahu se ujistěte, že jsou odpojeny všechny kabelové svazky. Pak je čas vařit kamna.

Krok č. 4. Vyčistěte povrch

Před důkladným nátěrem očistěte všechny povrchy jemným mýdlovým roztokem a čisticí podložkou. Pomocí orbitální brusky a brusného papíru o zrnitosti 400 odstraňte veškerý zbývající lesk z předchozího smaltovaného povlaku na vašem vozidle. Zdrsnit by měl pouze povrch, nikoli samotný kov.

K odstranění prachu použijte hadřík z mikrovlákna. Opakujte proces čištění denaturovaným alkoholem. Uspořádejte všechny kusy tak, aby malovaná strana směřovala ven na plátěnou utěrku.

Zakryjte okenní tabuli dveří maskovací páskou a papírem. Před nanesením barvy ji důkladně protřepejte, aby se odstranily vzduchové bubliny. Poté, co uslyšíte volný pohyb kuličkového ložiska, je standardním pokynem jednu minutu prudce zatřást. Naučte se čistit litinová kamna.

Krok č. 5. Postřik barvou

Držte plechovku 12 až 15 palců od zařízení a přesuňte ji ze strany na stranu, jako by ji při stříkání přejela. Jakmile vše přelakujete, nechte před nanesením druhé vrstvy úplně zaschnout. Poté, co dokončíte vytvrzování, znovu sestavte troubu opačně. Myslím, že byste měli pochopit, jak opravit troubu.

Jakou barvu použít?

Pokud jde o tepelně odolnou barvu ve spreji, matná černá je zdaleka nejoblíbenější barevnou variantou. Mnoho lidí nastříká spalinové potrubí matnou černou barvou, aby ladilo s jejich kamny. Díky tomu je odolný vůči teplu a vypadá skvěle. Pomocí naší žáruvzdorné barvy ve spreji jsme byli schopni dosáhnout teploty 600 stupňů Celsia bez zhoršení.

Je to Wrap!

Při provádění kroků, jak stříkat kamna, nezapomeňte před instalací natírat. Důvodem je, že barva začne úplně schnout, jakmile se zahřeje. Proto malování před instalací způsobí oděrky a další poškození do té doby. Před lakováním byste měli povrchy důkladně vyčistit, abyste se ujistili, že na nich není nic, co by mohlo způsobit reakci na barvu, jako je mastnota nebo rez. Před stříkáním se také ujistěte, že kamna nebo kouřovod nejsou horké. Možná budete chtít vědět, jak se kamna zahřívají.