Jak nastavit tlak na tlakové myčce? 3 nejlepší metody!

Chcete zjistit, jak nastavit tlak na tlakové myčce? Pro kontrolu tlaku vody na tlakové myčce můžete použít inline regulátor tlaku. Špička použitá na trysce také hraje obrovskou roli ve výstupním tlaku vody vašeho stroje. Tlak lze také zvýšit nebo snížit v závislosti na vzdálenosti povrchu od trysky tlakové myčky.

 • Pokud se ocitnete při čtení tohoto článku, pravděpodobně vás bude zajímat, jak můžete změnit tlak nebo úroveň výkonu tlakové myčky, kterou vlastníte nebo si půjčujete. Je velmi důležité vědět, jak to udělat, abyste byli všestrannější v různých čisticích aplikacích, ve kterých můžete tlakovou myčku používat.
 • V tomto článku budeme hovořit o tom, jak velký tlak by měl být použit, pokud jde o použití tlakové myčky na různé předměty nebo povrchy, aby se zabránilo poškození. Budeme také diskutovat o různých metodách, jak nastavit tlak tlakové myčky. Pokud vás některé z těchto témat nějakým způsobem zaujme, pokračujte ve čtení až do konce. Určitě nebudete litovat, že to uděláte.

  Jak velký tlak použít

  Nejprve si proberme, jaký tlak skutečně potřebujete při použití tlakové myčky. Tlak vody ze stroje se měří v jednotkách psi (libra na čtvereční palec). Čím vyšší je psi, tím silnější je tlak vody vycházející z trysky tlakové myčky. Tlak vody vaší tlakové myčky se může pohybovat od 2000 do 2800 psi, pokud je poháněna benzínem, a přibližně 1300 až 1800 psi, pokud je poháněna elektřinou. . Člověk by měl znát správná množství tlaku vody, která se má použít v závislosti na povrchu, se kterým se pracuje.

  Pokud například chcete vyčistit auto tlakovou myčkou, nemůžete použít stejný tlak vody, jaký jste použili při čištění příjezdové cesty. To by jistě poškodilo povrch vašeho auta. Místo toho, co chcete udělat, je upravit výstupní tlak vody ze stroje na hodnotu vhodnou pro čištění vašeho vozidla.

  To platí pro různé věci, jako je praní koberce. Chcete najít ideální místo pro tlak, kde máte dostatek energie na čištění koberce, ale méně energie na to, abyste jej poškodili. Vždy je bezpečnější vyzkoušet nebo prozkoumat doporučené psi pro tlakové myčky před čištěním nebo projektem.

  Některá doporučení zahrnují použití přibližně 3000 psi na beton, 2500 až 4000 psi na docích a palubách, 3000 až 4000 psi na ATV nebo čluny, asfaltové povrchy a 4000 psi při pokusu o odstranění barvy. Nižší rozsahy zahrnují 1200 až 1600 psi na vinylové povrchy nebo předměty, 1200 až 1900 psi na automobily, 1500 psi na motocykly, kola a skútry. Kromě psi existují také další jednotky, na které je třeba dávat pozor při práci s tlakovými myčkami, a mezi ně patří GPM (galony za minutu) a CU (čisticí jednotky). Pokud se chcete dozvědět více o úpravě tlaku na tlakové myčce, pokračujte ve čtení tohoto článku.

  Metody úpravy tlaku na tlakové myčce

  Nakonec probereme různé způsoby nastavení tlaku na vaší tlakové myčce. Pokud si nejste jisti konkrétním psi, na které vaše tlaková myčka pracuje, můžete použít nástavec na manometr. To vám řekne, na jaký konkrétní tlak je váš stroj, kromě daného základního psi, který závisí na modelu tlakové myčky. Zde jsou způsoby, jak upravit tlak na tlakové myčce:

  Metoda č. 1. Pomocí inline regulátoru tlaku

  První metodou je použití inline regulátoru tlaku. Tento nástavec lze zakoupit nebo může být součástí vaší tlakové myčky. Tím se stává pouze jiný tunel mezi vysokotlakou hadicí a vodní stříkací pistolí. To lze upravit tak, aby se změnilo jeho otevření, čímž se účinně omezilo množství procházející vody. Čím menší je otvor, tím vyšší je tlak vody.

  Metoda č. 2. Výměna hrotu trysky

  Nejběžnější metodou je pouze výměna hrotu stříkací pistole. Tlakové myčky se obecně dodávají s různými koncovkami trysek. Tyto hroty mají různé úhly a jsou určeny pro specifické aplikace. Čím širší je úhel hrotu, tím nižší je tlak a čím užší je úhel hrotu, tím vyšší je tlak. Pro pokyny je nezbytné nejprve si přečíst návod k obsluze.

  Metoda č. 3. Správný nástřik k povrchu

  A konečně, nejspolehlivější metodou je dbát na vzdálenost stříkací koncovky od cílového povrchu. Je to základní fyzika; čím blíže je informace k povrchu, tím je tlak silnější a čím je dále, tím je tlak slabší. To je důvod, proč pokud používáte tlakovou myčku na povrchu a není dostatek energie na to, aby nečistoty mohly odejít, stačí přiblížit stříkací pistoli.

  Je to obal!

  Na konci tohoto článku doufám, že jste se naučili, jak nastavit tlak na tlakové myčce. Děkuji, že jste dočetli článek až do tohoto bodu. Jste fantastický člověk. Učte se stále nové věci. Váš čas a úsilí si velmi vážíme. Můžete si také přečíst o tom, jak spustit plynovou tlakovou myčku a proč moje tlaková myčka nevytváří tlak