Jak nastavit sedadlo pro kluzák

Máte problém se svou sedačkou na kluzáku? S vysokou cenou kluzáků do kluzáků budete muset zvládnout složité mechanismy. Jaký je nejlepší způsob, jak nastavit sedačku kluzáku?

S plynulým a tichým pohybem je kluzák houpací loveseat smetánkou rockerů. Ale na druhou stranu, kluzáky mohou být hlučnější, jak stárnou a přibývají hodiny, kdy stačí jen houpat. Výsledkem je, že tento článek poskytuje tipy a strategie, jak upravit sedačku kluzáku, aby se prodloužila jejich životnost.

Provedení několika změn na nepohodlném kluzáku může obvykle problém vyřešit. Změna velikosti tlaku potřebného k houpání a posouvání opěradla židle vám může pomoci přizpůsobit si sedačku. Nastavení vzpřímené polohy křesla vám také může pomoci s přizpůsobením vaší sedačky pro nejlepší pocit tlaku.

Existují dva typy sklápěcích mechanismů. K dispozici je manuál i elektronická verze. V závislosti na designu vaší sedačky můžete nebo nemusíte být schopni tento problém vyřešit.

Kroky, jak upravit sedadlo kluzáku

Krok 1: Úprava napětí na křesle

Prozkoumejte napětí na svém kluzáku. Fráze „napětí kluzáku“ odkazuje na to, jak snadno se opěradlo kluzáku naklání dozadu – opírá se zády o opěradlo židle. Snižte napětí na pohovce, pokud je příliš obtížné opřít se.

Může být také dobrý nápad snížit tlak, pokud máte malou konstrukci. Například snižte napětí na pohovce, pokud je příliš těžké se opřít. Stejně tak omezte namáhání, pokud máte malý rám, protože polohování sedátka bude vyžadovat méně síly.

Pokud je židle pro vaše pohodlí nakloněna příliš dozadu, možná budete muset polohovací křeslo utáhnout. Jednoduše nastavte napětí pro tuto sekci. Obecně je to však fantastická volba pro prominentnější lidi, vyšší lidi a ty, kteří chtějí těsnější podporu zad.

Krok 2: Předkloňte se s kluzákem.

Zkontrolujte, zda jsou záda nahoře a opěrka nohou je zavřená. Poté nakloňte celou židli dopředu, abyste odhalili spodní část sedátka. Umístěte sedátko kluzáku mezi područky a na horní část zad.

K nastavení napětí možná budete potřebovat obě ruce. Tento postup nemůžete dokončit jednou rukou. Operaci bude obtížné dokončit, pokud se celou dobu pokusíte držet sedátko.

Krok 3: Vyhledejte stroj, který můžete upravit.

Napnutí by mělo být zajištěno párem ovládacích koleček nebo křídlových matic pod sedadlem klouzajícího kluzáku s nastavitelným kluzákem. Pokud není k dispozici žádný mechanismus, možná nebudete schopni změnit napětí. Takže na to dávejte pozor, kdykoli přejdete přes tuto fázi.

Hledejte ovládací kolečko nebo křídlovou matici na pravé a levé straně dna židle. Každý by měl být připevněn ke konci šroubu. Tažné pružiny by měly být také připojeny ke stejnému šroubu z druhé strany.

V závislosti na značce a modelu se může konkrétní umístění mechanismu změnit. Nástroj se často nachází pod sedadlem a vzadu na sedačce. Ve vzácných situacích může být mechanismus umístěn směrem ke středu dole.

Krok 4: Otočte mechanismus.

Otáčejte ovládacími kolečky nebo křídlovými maticemi ve směru hodinových ručiček, abyste zvýšili napětí v lehu. Poté je otočte proti směru hodinových ručiček, abyste uvolnili tlak. Protože křídlové matice a ovládací kolečka musí být nastaveny podobně, základní procesy musí být stejné.

Pohrajte si s otáčením mechanismu pomocí prstů. Pokud je příliš těsný, možná budete muset místo toho použít silné kleště. Stejně jako dříve se však doporučuje pracovat v malých krocích.

Pro udržení stálého napětí otáčejte každé kolo nebo matici vždy o čtvrt otáčky. Poté proveďte každou změnu znovu. Ujistěte se, že to děláte na obou stranách pohovky.

Krok 5: Ověřte změnu.

Vraťte pohovku do původní polohy. Napětí kluzáku můžete vyzkoušet vysunutím opěrky nohou a vleže na sedačce. Pokud je pro vás napětí kluzáku pohodlné, můžete si odpočinout ve své nově upravené sedačce.

Krok 6: Opakujte podle potřeby.

Stejným způsobem upravte napětí kluzáku podle potřeby. Například zavřete opěrku nohou, předkloňte se o sedátko a přemístěte mechanismus. Pokaždé proveďte pouze čtvrtotáčkovou úpravu napětí.

Mohlo by být lákavé provést výraznější – vynikající změny tlaku. S největší pravděpodobností však překompenzujete jiným způsobem. Seřizovací mechanismus nikdy příliš neutahujte ani nedotahujte.

Pokud tak učiníte, tažná pružina může být trvale zničena. Po vašich úpravách by tažná pružina neměla být schopna se pohybovat po šroubu. Pokud se pohybuje, je příliš volný.

V důsledku toho byste měli provést alespoň jednu půlotočku ve směru hodinových ručiček na mechanismu. Podobně, pokud se pružina zcela stlačí a silně utáhne, otočte mechanismus. Poté, abyste problém vyřešili, udělejte malou půlotočku proti směru hodinových ručiček. Toto jsou způsoby, jak nastavit sedačku kluzáku.

Závěr

Jak můžete vidět, kroky k nastavení kluzáku na kluzáku jsou přímočaré. Většina konstrukcí kluzáků by měla být fixována jednou z těchto tří metod. Pokud však problém přetrvává, požádejte o pomoc výrobce vašeho kluzáku.