Jak nastavit lehátko a pohovku na malé ploše

Výběr způsobu uspořádání nábytku v malém obývacím pokoji může být složitý problém. Malá oblast omezuje vaše možnosti, ale při správném uspořádání můžete vytvořit fungující místnost, která bude vypadat větší. Vyzkoušejte tyto tipy, abyste co nejvíce využili na rozložení pohovky a sedačky na malé ploše.

Uspořádání pohovky a sedačky v kompaktním prostoru může být obtížné. Vytvoření plánu, který je efektivní a vizuálně atraktivní, aniž by se cítil klaustrofobicky, vyžaduje určité designové myšlení. Před stěhováním nábytku zadejte své rozměry prostoru a nábytku do návrháře virtuálních místností, abyste mohli experimentovat s různými konfiguracemi.

Jak nastavit pohovku a pohovku na malé ploše?

Centrum pozornosti

Pohovku a pohovku uspořádáte kolem přirozeného ohniska, jako je krb nebo architektonický prvek. Například gauč ve tvaru písmene L a sedací souprava směřující k velkému oknu poskytuje výhled do exteriéru. Pohovku nebo sedací soupravu byste měli umístit přibližně 10 stop od ohniska.

Gauč a sedací soupravu můžete postavit proti sobě, přičemž se zaměří na otevřený konec plánu. Na jeden konec sedačky můžete také přidat malý přízvukový stůl a lampu. Vizuální váhu sedačky můžete vyvážit pomocí obrovské pohovky.

Uspořádání zády k sobě

Konfigurace gauče zády k sobě může pomoci rozdělit velký obývací pokoj na dvě odlišné zóny k sezení. Nejprve umístěte dvě pohovky do středu velké místnosti, zády k sobě. Poté rozložte gauče, aby se vytvořil prostor pro rozkládací stůl.

Umístěte světlo na oba konce stolu a do středu vysokou vázu s květinami nebo květináči. Tento design nabízí osvětlení úkolů jak pro pohovky, tak i oddělení mezi těmito dvěma místy. K dokončení každého místa k sezení přidejte sadu židlí a konferenční stolek.

Uspořádání ve tvaru písmene U

Uspořádání nábytku ve tvaru písmene U vyžaduje instalaci jedné nebo dvou dalších židlí. Začněte konfigurací pohovky ve tvaru písmene L a sedací soupravou vytvořte rozložení ve tvaru „U“. Poté, naproti pohovce, umístěte malý přízvukový stůl obklopený dvěma malými přízvučnými židlemi.

Tento design má uspořádání ve tvaru U s jednou otevřenou stranou. Za dvě malá sedadla a menší stůl můžete nahradit jedno o něco větší křeslo a přízvuk. I když toto rozložení eliminuje sedadlo, nahrazuje jej obrovskou a pohodlnější židlí.

Uspořádání ve formě písmene L

Umístěním dvou pohovek vedle sebe můžete vytvořit konfiguraci nábytku ve tvaru písmene L. Dále vložte koncový stůl do malého prostoru mezi pohovkami a stolní světlo nahoře. Pomůže rozjasnit oblast pro čtení nebo koníčky.

Přidáním třetího gauče nebo dvou křesel k otevřenému konci písmene „L“ vznikne rozložení ve tvaru písmene U. Díky tomu může poskytnout ještě více míst k sezení pro více hostů. Nakonec umístěte dostupnou část uspořádání ve tvaru písmene L směrem k oknu obrazu, abyste získali ohromující pohled zvenčí.

Čtvercové uspořádání

Výraznější intimní interakce je sezením ve tvaru čtverce. Chcete-li vytvořit plán nábytku ve tvaru čtverce, umístěte pohovku a pohovku tváří k sobě. Poté ji doplňte dvojicí odpovídajících židlí naproti sobě.

Široký, kruhový osman ve středu uspořádání slouží jako vhodný povrch pro občerstvení a nápoje. Snižuje potřebu dalších koncových stolů, takže malý, čtvercový prostor vypadá rozsáhlejší a otevřenější. Slouží také jako odpočinková oblast pro unavené nohy.

Postavte gauč a miláčku proti sobě.

Diskusní prostor můžete vytvořit uspořádáním dvou pohovek tak, aby byly proti sobě. Nejprve umístěte sedací soupravy směřující dopředu, abyste upozornili na prominentní prvek v místnosti, jako je například krb. Poté položte dva gauče tváří k sobě, přičemž krb je vystředěn na jednom konci konfigurace.

Tento design zdůrazňuje krb a zároveň nabízí strategicky vyvážené nastavení pro diskusi. Mezi pohovky nainstalujte nadměrný obdélníkový pohovku, který bude sloužit jako stůl na občerstvení a opěrka nohou. Když jsou dvě pohovky různých délek, umístěte vedle kratší pohovky malý stolek, který je vizuálně vyrovná.

Další tipy

Podle pokynů pro návrh interiéru by významné cesty ve vesmíru měly mít minimálně 3 stopový chodník. Kromě toho povolte alespoň 22 palců mezi gaučem a židlí nebo sedačkou. Vzdálenost mezi pohovkou nebo sedačkou a konferenčním stolkem by měla být alespoň 12 palců široká.

Dodržování těchto pravidel pro uspořádání nábytku povede k praktičtějšímu uspořádání. Kromě toho bezruké židle a židle s nízkoprofilovými kolejnicovými rameny zabírají méně místa na malé čtvercové ploše. Nakonec díky své měkké struktuře plošný koberec zjemní a definuje místnost.

Pokud je prostor nadměrně obrovský, může malá a čtvercová místnost vypadat ještě menší. Vaše uspořádání nábytku bude těžit z koberce, který má správnou velikost pro váš prostor. Tyto jednoduché kroky mohou vaši oblast určitě vylepšit!

Závěr

Existují různé způsoby, jak můžete vejít dva kusy nábytku a vypadat esteticky. Kéž vám těchto šest metod pomůže při rozkládání gauče a sedačky na malé ploše. Také jsme přidali tipy, které vás provedou verzí konfigurace gauče a sedačky.