Jak nastavit dlouhé stoly pro svatební hostinu

Pokud chcete vědět, jak nastavit dlouhé stoly pro svatební hostinu, vyberte si ze tří nejlepších uspořádání, o kterých budeme diskutovat níže. Probereme také tipy, jak efektivně navrhnout uspořádání svatební hostiny, abyste ze svého prostoru vytěžili maximum.

A pro další reference, možná budete chtít znát uspořádání sedadel pro svatbu. Zjistěte více o tom, kdo kde sedí na svatebním obřadu.

Jak nastavit dlouhé stoly pro svatební hostinu

Rautové stoly

Nejjednodušší nastavení, které můžete vyzkoušet, pokud budete mít dlouhé stoly jako typ zvoleného recepčního stolu, je rozložení banketního stolu. Chcete-li hostinu, na které si hosté předávají jídlo, zejména na svatbách malého rozsahu, uspořádáte své dlouhé stoly v banketovém stylu.

První možností je mít na jednom konci banketní stůl pro svatební hostinu s novomanželi, k nim pak budou v řadách čelit ostatní dlouhé stoly. Myslete na uspořádání sedadel v amfiteátru.

Nejlepší by bylo, kdybyste se seznámili i s velikostí dlouhých stolů a s tím, kolik hostů může sedět na jednom. Například stůl dlouhý 6 stop pojme 6 až 8 hostů, zatímco stůl dlouhý 8 stop je ideální pro 8 až 10 hostů.

Smíšené uspořádání stolu pro svatební hostinu

Pokud čistě dlouhé stoly na recepci není praktické kvůli prostorovým omezením, vytvořte konfiguraci, kde kulaté stoly smícháte s obdélníkovými stoly. To je ideální pro menší skupiny sedadel, než abyste nutili několik lidí, kteří se navzájem neznají, sdílet prostředí ve stylu banketu.

Chcete-li na svatební hostině kombinovat kulaté a dlouhé stoly, ujistěte se, že jste maximalizovali svou podlahovou plochu, aby byl prostor pro pohyb a prostor vypadal uspořádaně. Například snoubenci a jejich svatebčané obsadí dlouhý prostřední stůl; poté se strany zaplní kulatými stoly pro hosty.

Můžete také nastavit čtyři dlouhé stoly paralelně s prostorem uprostřed pro taneční parket a jeviště na jednom konci. Na druhém konci pak budou kulaté stoly pro skupiny přátel a rodiny.

Jeden dlouhý stůl

Další možností, jak nastavit dlouhé obdélníkové stoly na svatební hostinu, je jejich uspořádání do jedné řady. To je perfektní, pokud chcete ozdobit své dlouhé stoly girlandou nebo pokud uvažujete o svatebních místech, kde jste omezeni prostorem, jako jsou venkovní zahrádky nebo pod stan.

Některá svatební místa mohou omezovat prostor pro stolování kvůli stromům nebo jiným prvkům v oblasti. Pokud však budete mít svatbu na pláži, bude toto uspořádání stolu také vypadat romanticky, zejména večer se svíčkami a světly.

Jediným potenciálním hlediskem by byla blízkost vašich hostů k sobě navzájem. Chcete také zvážit pohodlí, zvláště pokud lidé mohou chtít odejít dříve, ale nechtějí, aby to bylo patrné.

Jak prostíráte dlouhý stůl na svatební hostině?

  • Dlouhé stoly v banketovém nebo jednořadém uspořádání budou vypadat nejlépe s jednou girlandou běžící uprostřed
  • Pokud jsou stoly pod stanem, zvažte možnost zavěšení květin nebo látky
  • Používejte odpovídající nádobí a příbory
  • Ozdobte přehozem na stůl nebo běhounem, který odpovídá struktuře a barvám recepce
  • Ujistěte se, že používáte stejné dekory na jednom dlouhém stole
  • Nepoužívejte vysoké středové díly, které budou bránit ve výhledu osoby na osobu před nimi

Pro rozpočtování si přečtěte, kolik stojí svatební ozdoby.

Jak se nazývají dlouhé svatební stoly?

Rautové stoly

Dlouhé stoly na většině svateb se obvykle nazývají banketové stoly. Jsou nejběžnějším typem dlouhého stolu, protože se dodávají v různých velikostech a některé jsou pro pohodlí skládací.

Můžete také maximalizovat kapacitu banketového stolu tím, že jeho konce využijete k sezení, obvykle pro pár. A v závislosti na tom, kde si je pronajímáte, můžete požádat o jejich širší umístění umístěním školního stolu na typickou šířku 30 palců.

Viniční stůl

Dalším typem dlouhého stolu nabízeného na svatebních místech je vinohradnický stůl. Obvykle je 6 stop dlouhý a 36 palců široký a někdy se mu říká farmářský stůl.

I když je pronájem vinohradnického stolu dražší než běžný banketový stůl, nevyžadovalo by to mnoho zdobení, protože je dokončen s ohledem na estetiku. Navíc můžete ušetřit na nákladech na dekoraci, protože k ní nepotřebujete přehoz na stůl ani běhoun.

Královský stůl

Pokud toužíte po přiměřeně širokém a luxusním stole, zejména pro vaši hlavu svatebčanů, je ideální dlouhý stůl královský nebo konferenční. Jsou 42 palců široké a asi 8 stop dlouhé, ideální pro sezení hostů na obou stranách.

Díky její šířce se můžete štědře postarat i o středové díly a stále zbude prostor pro pohodlné stolování. Nezapomeňte však stále zvážit prostor vašeho místa konání.

Závěr

Byl tento průvodce rozložením užitečný? Chcete-li rekapitulovat, jak nastavit dlouhé stoly pro svatební hostinu, zvažte banketový styl, mějte je v jedné řadě nebo smíchejte obdélníkové stoly s kulatými stoly.

Zvážíte velikost místa konání a skupiny sedadel, abyste zajistili, že vaše dlouhé stoly budou na svatební hostinu efektní a stylové. Doufáme, že jste se toho hodně naučili!