Jak napsat šek na svatbu: co dělat a co nedělat

Jsou dva kroky, jak správně vypsat šek na svatbu. Tento článek vás provede při oslovování snoubenců a dokonce i o částce, kterou byste měli napsat za svatební šek.

Doporučujeme také přečíst si, co je to přání, protože svatba, které se účastníte, je může mít. Obvykle je to místo, kde dáváte své peněžní dary páru.

Jak správně napsat šek novomanželům

Krok 1. Použijte předmanželská jména

Jednou z nejsložitějších částí psaní šeku na svatbu je znát jména, která na něj uvedete. Hosté se často ptají, zda napíšete jména před sňatkem páru.

Pamatujte však, že změna jména může nějakou dobu trvat, nebo by pár mohl použít šek na výdaje na líbánky. Z těchto důvodů je pro pohodlí v bance lepší používat rodná jména páru.

Musíte také vždy použít slovo „nebo“ místo „a“ pro spojení jmen páru. Tímto způsobem mohou v případě potřeby vložit šek jednotlivě, nebo i když nesprávně napíšete jedno jméno, stále mohou proplatit svůj šek.

Krok 2. Ujistěte se, že je na šeku vše v pořádku

Po sepsání svatebního šeku se ujistěte, že je vše správně. Je také lepší se předem zeptat kohokoli blízkého páru, místo abyste přebírali jejich jména.

Například ne všechny nevěsty převezmou příjmení svého ženicha. Také nechcete psát příjmení s pomlčkou, pokud neznáte pořadí.

Pokud jsou jména příliš komplikovaná, možná bude lepší nechat svatební obřad někomu, komu pár důvěřuje. Možná někoho povolali, aby vyzvedl jejich peněžní dary.

Další tipy při vypisování šeku na svatbu:

  • Ujistěte se, že je vaše adresa platná pro váš šek
  • Správné datum kontroly
  • Ověřte, zda máte dostatek prostředků na svatební šek
  • Používejte černý inkoust a pište čitelně
  • Určete, jak chcete šek podpořit, zda jednotlivě nebo jako pár
  • Ujistěte se, že jsou vyplněna všechna potřebná pole
  • Zaznamenejte si šek pro osobní sledování výdajů

V případě pochybností vyhledejte pokladnu

Možná má pár registrační pokladnu, kterou můžete zvážit místo vypisování šeku. Vyhnete se stresu z toho, že nebudete vědět, co napsat na šek, protože registrační pokladny jsou již propojeny s bankovním účtem páru.

Podívejte se na svatební webové stránky snoubenců, kde mohou obsahovat možnost darování v hotovosti. Většina párů má v dnešní době spíše pokladnu než vybírání hotovosti a šeků.

Jak napíšete potvrzení manželskému páru?

Pokud již mají manželé stejné příjmení, můžete je oslovovat „Mr. a paní John Smith“ místo opakování příjmení pro každý pár. Manželský pár takto oslovíte na řádku „K výplatě“, ale pouze v případě, že mají stejná příjmení.

Nebo vs a při vypisování svatebního šeku

Některé páry si stále ponechávají svá individuální příjmení, takže možná budete muset zadat obě jejich celá jména, i když jsou manželé. Takže pro novomanžele je „nebo“ preferovanou spojkou mezi příslušnými jmény páru, takže kterýkoli z nich může proplatit nebo uložit šek.

Použití „a“ na druhé straně znamená, že šek musí podepsat obě osoby. To může být nepohodlné, protože ani nevěsta ani ženich nemohou proplatit nebo uložit šek bez souhlasu svého manžela.

Kolik byste měli zaplatit za svatební šek?

Obecným pravidlem je nedávat šek méně než 50 USD. Částku, kterou můžete poskytnout, však ovlivní i vaše osobní finance, kulturní normy a blízkost páru.

Průměrné náklady na peněžní dary poskytnuté na svatby v USA se pohybují od 75 do 200 USD, přičemž normou je 160 USD. Očekává se totiž, že bude mít stejnou hodnotu, jakou utratili svatební hostitelé za každého hosta.

Je lepší dát peníze nebo napsat šek na svatební dar?

Volba mezi darováním hotovosti nebo vypsáním šeku na svatbu závisí na tom, co si myslíte, že je pohodlnější. Například hotovost by pro pár byla snazší, protože nebudou muset navštěvovat banku se šekem.

Na druhou stranu někteří hosté dávají přednost šeku z bezpečnostních důvodů, protože je nepravděpodobné, že by byl odcizen. Ale pokud máte pochybnosti, můžete se zeptat páru nebo někoho blízkého, protože svatby se liší v tradicích.

Kdy byste měli proplatit svůj svatební šek?

Svatební šek můžete složit do několika týdnů po svatbě. To je to, co většina párů dělá, pokud peníze používají na financování svých líbánek.

Navíc příliš dlouhé čekání před proplacením šeku může způsobit, že na účtu dané osoby nebude mít dostatek prostředků, když jej proplatíte.

Budete potřebovat finanční pomoc na vaši svatbu? Přečtěte si, jak požádat rodiče o peníze na svatbu.

Závěr

A to je vše! Zjistili jsme, jak vypsat šek na svatbu tak, že zajistíme vyplnění všech potřebných polí, vypíšeme srozumitelně a snoubenci správně oslovíme.

Při kombinování jmen páru a používání jejich příslušných rodných jmen je lepší používat „nebo“. To jim pomůže uložit šek, i když se jejich jména stále nezměnila.