Jak napsat čas na svatební pozvánku: co dělat a co nedělat

Musíte vědět, jak správně napsat čas na svatební pozvánku, takže před odesláním pozvánek zvažte tyto tři kroky. Příprava svatebních pozvánek může být náročná, protože existují pokyny a etiketa, které je třeba dodržovat a které pomohou vašim hostům porozumět vašim informacím.

A když už mluvíme o svatebních pozvánkách, co psát a jak je psát, uvědomte si správný způsob sestavení svatebního apartmá. Přečtěte si, jak naplnit svatební oznámení, abyste zajistili, že vložky jsou naskládané a kompletní.

Kompletní průvodce, jak napsat čas na svatební pozvánku

Krok 1. Upřesněte své znění

Při psaní času pozvánky na svatbu se vyhněte zkratkám. Místo toho by měl být datum a čas na svatebních pozvánkách přesně vysvětlen ve vhodných formálních náležitostech.

Netradiční, moderní a pohodové svatby však mohou mít méně formální svatební oznámení a čas a datum svatby můžete zkrátit. Mějte na paměti, že tyto formáty mohou naznačovat formálnost vaší svatby a hosté mohou předpokládat, že váš obřad je neformální, pokud jsou informace o pozvánce na svatbu zkrácené.

Krok 2. Žádné zkratky pro čas

Jak tedy uvedete čas na svatební pozvánce, pokud máte formální svatbu? Vypíšete čas, počínaje slovem „v“, a nezapomeňte používat malá písmena.

Poté vyhláskujte číslo a uveďte, zda se obřad bude konat ráno, odpoledne nebo večer. Napište například „ve tři hodiny odpoledne“ místo „15 hodin“. ve svatebních pozvánkách.

Ale protože svatební apartmá má i další karty a přílohy pro různé svatební události, můžete si na ně zkrátit čas. Zvažte například použití „10:00“. abyste uvedli čas uvítacího brunche nebo pokud jste naplánovali také vyzvednutí pro dopravu hostů.

Krok 3. Do svatebních pozvánek uveďte potřebné podrobnosti

Po správném napsání času na svatební pozvánky znovu zkontrolujete, zda jsou informace úplné, a hosté budou rozumět vašim požadavkům. Například možná nebudete mít svatební obřad a hostinu současně.

Proto musíte upřesnit čas na přijímací kartě, která je součástí pozvánky. Stejný formát použijte pro jednotnost na svatební pozvánce na svatební obřad.

Naopak některé svatby mají obřad i hostinu na stejném místě a hned po sobě. Protože se předpokládá, nemusíte psát čas recepce, ale místo toho bude vaše formulace „recepce bezprostředně následovat“ nebo úplně všechno vynecháte.

Jsou hodiny formální?

Pochopit, co napsat do času svatebního pozvání, znamená znát rozdíl mezi neformálním a formálním formátem času. Jak již bylo řečeno, formální pozvánky na formální svatbu budou používat hodinu namísto použití dopoledne nebo odpoledne.

Například napíšete „v šest hodin večer“ místo „18 hodin“. Všimněte si, že také vyhláskujte číslo a ujasněte si, že formální událost se koná večer.

Pokud je tedy vaše svatba neformální nebo neformální, můžete formulované číslo a hodinu nahradit číselnou formou a ráno nebo odpoledne. Tento „neformální“ formát je přijatelný i pro svatební přílohy, které jsou součástí svatebního apartmá.

Obvykle je pro různé svatební události potřeba více karet. Jsou zřejmé s cílovou svatbou, takže zvažte přečtení toho, co zahrnout do cílové svatební pozvánky.

Uvádíte na svatební pozvánku skutečný čas obřadu?

Na svatební pozvánku budete mít určitý čas, ale před zahájením obřadu poskytnete 10 až 15 minut času navíc. Například čas obřadu na svatební pozvánce je ve čtyři hodiny, ale začíná ve 4:15.

Na svatební pozvánku nemusíte uvádět 10 až 15 minut, protože to může posunout obřad dále od plánovaného času. Budete však dávat prostor pro hosty, aby dorazili, zejména ti, kteří se zpozdili kvůli hledání místa nebo místa k sezení.

Jaký čas mám dát na svatební pozvánku?

Na svatební pozvánky uvedete nesprávný čas, abyste strategicky zajistili, že se událost uskuteční včas. I když chceme předpokládat, že každý si umí dobře zařídit svůj čas, měli byste stále počítat s opozdilci z různých důvodů na vaši svatbu.

Jak již bylo řečeno, zadejte čas, který je o 30 minut dříve, než je váš skutečný zamýšlený začátek svatby. Pokud jste tedy například hovořili s místem konání, že svatba je v 16:00, uveďte na pozvánce, že akce začíná v 15:30.

A jako základní zdvořilost doporučujeme svatebním hostům zkontrolovat etiketu, jak brzy byste měli na svatbu dorazit.

Co znamená čas na svatebním oznámení?

Podívejte se na čas pozvání na svatbu a ujistěte se, že můžete dorazit dříve. Pamatujte, že si musíte vyčlenit čas navíc a najít si místo v místě konání.

Závěr

A to je vše! Chcete-li si shrnout, jak na svatební pozvánku napsat čas, vyhláskujte číslo, použijte hodiny a uveďte, zda je ráno, odpoledne nebo večer.

Na druhou stranu neformální pozvánky nebo pozvánky použité na informačních kartách mohou používat čísla a dopoledne nebo odpoledne. k označení časů pro různé události. Doufáme, že to bylo užitečné; prohlédněte si náš blog, kde najdete další průvodce etiketou svatebních pozvánek.