Jak naplánovat svatbu za 3 měsíce: Krok za krokem

Páry, které chtějí vědět, jak naplánovat svatbu za 3 měsíce, to mohou úspěšně udělat v 9 krocích. Toto je kompletní kontrolní seznam s časovou osou, který vám pomůže získat vše, co budete potřebovat, do tří měsíců před svatebním dnem.

Měsíc plánování svatby může být zdrcující, ale je velmi proveditelný. A pokud je pro vás rozpočet problém, sepsali jsme také návod, jak naplánovat svatbu s rozpočtem 1 000 $, takže se klidně podívejte i na to.

Jak naplánovat svatbu za 3 měsíce: Kompletní kontrolní seznam toho, co dělat

10 až 12 týdnů před svatbou

  • Krok 1. Nastavte svatební rozpočet

Vzhledem k tomu, že do svatby máte jen tři měsíce, mějte na paměti, že jste omezeni časem na spoření. Sedněte si tedy s partnerem a prodiskutujte stanovený rozpočet podle vašich úspor.

Stále však můžete ušetřit, když se blíží svatební den, protože platby a výdaje nebudou poskytnuty najednou. Zde je několik tipů, jak zaplatit za svatbu, pokud si myslíte, že si můžete dovolit utratit více.

  • Krok 2. Uspořádejte požadavky na uzavření manželství

Před nastavením a uspořádáním svatebních prvků se musíte ujistit, že nebudete mít problémy se všemi požadavky a zákonnostmi pro svatbu. Například právní dokumenty požadované pro uzavření manželství zahrnují povolení k uzavření manželství.

Nejlepší by bylo promluvit si s vysvěceným úředníkem, aby vás a vašeho partnera spojil i právně. Pokud se rozhodnete, že vaši svatbu bude odbavovat přítel, promluvte si s ním o jeho povinnostech, včetně podání oddacího listu po obřadu k potvrzení vašeho manželství.

  • Krok 3. Zajistěte si datum svatby

Poté, co budete mít rozpočet a zákonné předpisy, můžete zajistit datum vaší svatby. Existují užitečné tipy, jak vybrat datum svatby, ale pamatujte, že máte jen tři měsíce.

Zbývá se rozhodnout mezi všedním dnem nebo víkendem a samozřejmě obecným časem svatby, zda ji chcete ráno, odpoledne nebo večer. Je pravděpodobné, že rezervace svatebních míst a prodejců jsou již plné, takže svatbu budete mít pravděpodobně od pondělí do čtvrtka ve všední den, aby se hosté zúčastnili.

  • Krok 4. Získejte místo konání

Jakmile si zajistíte čas na svatbu, můžete začít hledat svatební místa. To zabere většinu vašeho rozpočtu, podle toho tedy vybírejte místo svatby.

Po výběru místa s nimi prodiskutujte všechny zahrnutí v balíčku, abyste věděli, co budete později muset zařídit se svatebními prodejci. Musíte také znát pravidla používání místa, abyste se náležitě připravili na svatbu.

  • Krok 5. Odešlete a uložte data

Chcete také vytvořit a odeslat data pro uložení svatby, protože máte krátké období před skutečným datem svatby. To hostům pomůže zařídit si cestu nebo potenciální ubytování.

Vzhledem k tomu, že do svatby máte jen tři měsíce, bylo by nefér chtít, aby se hosté zúčastnili akce, kvůli které by museli výrazně cestovat. Bez ohledu na to si prosím přečtěte, jak správně řešit svatební uložení dat.

8 až 10 týdnů před svatbou

  • Krok 6. Naplánujte si svatební šaty

Dva měsíce před svatbou si musíte zajistit svatební úbor na tříměsíční období plánování svatby. Možná bude potřeba upravit, nebo jste si vy a váš partner mohli dát šaty nebo oblek na míru.

Pomohlo by, kdybyste si promluvili se svatebčany i o jejich svatebním oblečení. Pamatujte, že to trvá dlouho, než má krejčí vaše svatební šaty připravené na svatbu.

6 až 8 týdnů před svatbou

  • Krok 7. Rezervujte si svatební prodejce

Svatební prodejce musíte najít osm týdnů před svatbou a poté si je zarezervovat, abyste se ve svatební den vyhnuli potížím. V tak krátké době to však může být těžké, takže možná budete potřebovat multi-taskingové dodavatele specializující se na tyto typy svateb.

Můžete si také ověřit, zda si můžete vyrobit nějaké svatební prvky. Zde je například návod, jak zajistit vlastní svatbu.

Krok 8. Odešlete svatební pozvánky

Začněte posílat pozvánky na svatbu 6 až 8 týdnů před svatbou. Pozvánky budou podrobnější, aby hostům pomohly s přípravou.

Můžete si také zajistit, kolik a kdo se zúčastní seznamu hostů. Navíc je tento čas ideální pro registraci a aktualizaci svatebního webu pro hosty, kteří budou dávat svatební dary.

3 až 5 týdnů před svatbou

  • Krok 9. Dokončete vše pro svatbu

Nechcete, aby byl jeden až dva týdny před svatbou stresující. Mělo by být ponecháno pouze na kontrolu svatebních šatů a další drobné přípravy.

Takže tři až pět týdnů před svatbou si vše zajistěte u prodejců. Dokončete sliby, potvrďte požadavky a vytvořte časový rozvrh svatebního dne.

Závěr

A to je vše! Právě jsme se naučili, jak naplánovat svatbu za 3 měsíce v 9 snadných krocích.

Doufáme, že časová osa, kterou jsme vám poskytli, vám pomůže vše zařídit, takže se s blížícím se svatebním dnem budete cítit uvolněně. Neváhejte a prohlédněte si také náš blog pro konkrétní svatební průvodce.