Jak namalovat kamna? 5 jednoduchých kroků, které je třeba dodržovat!

Pokud nevíte, jak malovat kamna, nejste sami. Nákup nové jednotky není vždy nejlepší resort. Namísto nákupu nového můžete natřít stávající kuchyňský sporák. Přetírání sporáku je jednou z nejlevnějších účinných metod, jak vylepšit kuchyň. Při malování kamen však nemůžete použít jen jakýkoli druh barvy. Potřebná barva je ta, která je speciálně vytvořena pro spotřebiče. To je k dispozici v celé řadě značek.

Základem této barvy je epoxid a schne do mnohem tvrdšího povrchu. Čisticí prostředky s takovou barvou lze bezpečně používat, protože schnou na tvrdém povrchu, jako je porcelán.

Jaké věci jsou potřebné?

Než se pustíme do kroků, jak malovat kamna, musíte nejprve znát zásoby a nástroje, které budete pro tento projekt potřebovat. Zajistěte, aby byly všechny shromážděny a byly k dispozici ve vašem okolí.

  • Čistič
  • Hadry
  • Fanoušek
  • Maskovací páska
  • deník
  • Malíř s vysokou teplotou (pro malování za vysokých teplot)

Kroky k malování kamna

Nyní se dostaneme k postupu, který budete muset k dokončení tohoto projektu provést. Zpočátku to může vypadat zastrašující. Ale podle všech níže uvedených kroků to budete mít hotové za chvilku.

Krok č. 1. Výběr barvy

Na oba kusy by měl být nastříkán nebo kartáčovaný epoxid, smalt na olejové bázi nebo akryl vhodný pro tepelné použití. Volba, co dělat s barvou ve spreji, zahrnuje vynikající schopnosti kartáčování a válcování. Například Rust-Oleum nabízí speciálně označené odstíny jako „barvu spotřebiče, která je pro toto použití ideální.

Mějte na paměti, že emailová barva na olejové bázi může být vytvrzena za pouhých osm hodin, zatímco barva na vodní bázi může trvat až 30 dní.

Potřebujete barvu určenou pro old-school litinová kamna pro velmi vysokoteplotní hořáky, například Stove Bright. Váš výrobce kamen, podobně jako KitchenAid, pravděpodobně nabídne opravnou barvu k opravě varné desky. Může se obnovit s mnohem menším úsilím. Jeden tip k zapamatování je koupit mnohem více barvy, než si myslíte. Uschovejte si účtenky a vraťte všechny nepoužité misky, které nebyly personalizovány. Šest balení ve spreji stojí kolem 25 dolarů.

Krok č. 2. Formulovat strategii

Před nástřikem barvy zakryjte okolní stěny a podlahy plastem nebo papírem, abyste zabránili nadměrnému vypouštění. Chcete -li umožnit proudění velkého množství vzduchu, otevřete okna a dveře. Nedělejte to, pokud prší, protože to brání procesu malování a ruší veškerou vaši tvrdou práci. Rozhodněte se, kde budete malovat, protože pokud natřete top nebo zásuvku, nebudete muset připravovat celý sporák. Pomocí pásky nakreslete přesné čáry mezi díly a napište cokoli, co nechcete malovat.

Krok č. 3. Čištění a dezinfekce kamen

Odstraňte z místnosti všechna tlačítka, vypalovačky a další položky. Klepněte na hořáky a jakékoli elektrické přípojky, abyste se vyhnuli nátěru na vnitřní straně kamen. Úplně nastříkejte dezinfekční prostředek na horní část skleněných kamen. Pokud chcete kamna natřít, použijte degradátor. Dobře opláchněte a osušte.

Krok č. 4. Oplachování

Brouste 150 g brusného papíru na povrch každé kamny, abyste zajistili, že barva později přilne. Povrchové broušení není jen možnost, ale je nutné pro úspěch.

Krok č. 5. Nanesení barvy

Posypte na talíř nebo karton od 12 do 18 centimetrů a vytvořte jednotné tenké vrstvy. Pro vynikající odborné znalosti vyčistěte prach z kamen a stříkejte na povrch jedním konstantním tahem. Naneste dvě, tři nebo čtyři křehké vrstvy barvy, abyste získali krásnou a trvanlivou povrchovou úpravu. Zajistěte, aby každá vrstva mezi aplikacemi zaschla. Vyhněte se nanášení jediného silného barevného nátěru; vločka nebo slupka budou pravděpodobnější.

To platí i při kartáčování. Abyste se vyhnuli úniku, naneste několik vrstev poněkud suchým štětcem a soustavným pohybem nahoru/dolů. Nechte kabát úplně zaschnout.

Natřeného povrchu se dotkněte až po úplném zaschnutí, protože otisky prstů mohou zůstat, dokud zcela nevyschnou. Když je barva zaschlá, může již sloučit hořáky a tlačítka a odstranit celou pásku. Je však lepší nechat kamna suchá do druhého dne. Chcete-li se dozvědět více o malování kamen, přečtěte si zde rady a tipy k malování kamen na dřevo.

Tip k zapamatování

Nepokoušejte se namalovat celý sporák během jedné relace, aby vypadal mnohem hezčí, a barva nebude blikat. Před natíráním nebo odstraňováním starého nátěru se ujistěte, že jsou kamna bez poskvrny. K zajištění dostatečného proudění vzduchu použijte sprej a vyhněte se stříkání v blízkosti otevřeného ohně. Další tipy najdete v jednoduchých krocích, jak správně namalovat kamna.

Je to zábal!

Může se zdát těžké vědět, jak malovat kamna, ale ve skutečnosti je to docela snadné. Vzhledem ke své tepelné odolnosti, trvanlivosti a snadnému čištění si vyberte krbovou smaltovanou barvu. Stávající povrch pomáhá vyčistit a zaostřit oblast. Před opakovaným zkoušením naneste tenkou vrstvu smaltu a nechte zaschnout (je -li to nutné). Tímto způsobem můžete natřít celá kamna nebo opravit třísky a škrábance. Chcete si přečíst další články o malování? Zjistěte, jak snadno malovat dřevěnou židli a jak malovat koženou židli. Děkuji za přečtení!