Jak nainstalovat větrací otvor sušičky přes cihlovou zeď? 4 snadné kroky!

Zajímá vás, jak nainstalovat ventilační otvor sušičky skrz cihlovou zeď? Provozování větracího otvoru sušičky přes zedníka nebo cihlovou zeď se zdá děsivé. Musíte použít správný spotřební materiál a vybavení a dodržovat všechny protokoly pro profesionální instalaci přes cihlovou zeď.

Použití vhodných nástrojů, jako je vrták a vrták, vám může pomoci zvládnout tento úkol s co nejmenším množstvím práce a nepohodlí. Pokud se chystáte instalovat větrací otvor sušičky, musíte pochopit, jak to udělat správně, abyste dosáhli nejlepších výsledků.

Pečlivě navržený větrací otvor sušičky pomáhá účinně odvádět kondenzovaný vzduch z vašeho domova. Chcete, aby vaše sušička fungovala hladce, udržovala ji po instalaci čistá a opravovala běžné chyby. Zde v tomto článku jsme sepsali podrobného průvodce krok za krokem, který vám pomůže správně nainstalovat větrací otvor sušičky. Podívejme se podrobně na instalaci větracího otvoru sušičky skrz cihlovou zeď.

Postup instalace větracího otvoru sušičky přes cihlovou zeď

Je důležité správně nainstalovat větrací otvor sušičky, který přesměruje vlákna a vzduch ven z takového domu pro bezpečnější a rychlejší sušení. Pokud je stěna, u které je nutné umístit větrací otvor sušičky, cihlová, může se tento proces zdát zdrcující. Přestaňte více přemýšlet o tom, jak nainstalovat větrací otvor sušičky skrz cihlovou zeď. Je to docela přímočarý úkol. Pojďme se nyní podívat na proces instalace.

Krok č. 1. Určení umístění

Ačkoli většina lidí nemá velké předpoklady o tom, kde je jejich sušička umístěna, v tomto případě je vždy dobré nainstalovat větrací otvor sušičky na lepší a šikovnější místo. Vždy si vyberte strategické a poutavé venkovní místo, které je pro vás pohodlnější a vhodnější. Neradi se vzdálíte od vnitřku vašeho sušáku na prádlo, ale dvě nebo stopa v každém směru by stačily. To může vyžadovat provedení měření na vnější a vnitřní straně stěn, aby se zajistilo, že otvor je vhodně umístěn. Ujistěte se, že jste také mezi trny a trámem.

Krok č. 2. Vytvoření větracího otvoru

Nakreslete na stěnu otvor o průměru 414 palců, abyste ořízli mezeru po nalezení umístění. Zednickým rýčem vyřízněte zevnitř malý otvor, ve kterém bude muset být předpokládaný odvzdušňovací otvor. Pomocí středového bodu, který jste nedávno vyvrtali, nakreslete na vnější stranu 414palcový kruh.

Prohlédněte si špičku větracího pláště, abyste se ujistili, že správně proplachuje podlahu. Pokud ne, můžete vyladit prostřední otvor, aby to fungovalo. V takovém případě použijte místo vrtáku 414palcovou sadu pro pily na cihly a zdivo.

Pomalu vytvořte otvor a zabraňte tu a tam v čištění nebo odstraňování nečistot z vrtáku. Pokračujte, dokud nebude mezera ve zdi zcela otevřena. Mějte na paměti, že v cestě nebyly žádné překážky. Pomocí dláta nebo kladiva můžete vytvořit otvory místo sady děrovky. Vyvrtejte otvory kolem okraje načrtnutého kruhu dlátem nebo kladivem, dokud se místo nezmáčkne. Pokud je trochu poškrábaný, kryt ventilace to skryje. Kliknutím na tento odkaz zjistíte, jak zjistit, zda je větrací otvor vaší sušičky ucpaný.

Krok č. 3. Instalace odvětrávacího a potrubního odsavače

Vložte odvzdušňovací kryt do otvoru a zajistěte jej vhodnými a vhodnými šrouby. To bude vyžadovat vyvrtání pilotních otvorů do zdiva. Připojte zbývající potrubí k sušičce na vnitřní straně poté, co je kryt ventilace na svém místě.

Aby byly splněny různé požadavky předpisů a ventilace, důrazně se doporučuje nainstalovat do stěny potrubí z tvrzené oceli. Vzhledem k tomu, že se tuhé kovové potrubí zdá uvnitř hladké, zlepšuje průchod vzduchu a vláken.

Alternativní typy flexibilních potrubí, včetně polotuhých, hliníkových fólií, kovových potrubí, periskopu, tenkých potrubí, se nedoporučuje používat, protože mohou způsobit popálení nebo nahromadění nečistot, což způsobí, že vaše sušička bude nefunkční nebo neúčinná. . Vinylové nebo plastové potrubí sušičky, které bylo kdysi často instalováno, se již nedoporučuje, protože představuje nebezpečí požáru.

Pokud používáte ohebné vedení sušičky, zajistěte, aby se během instalace nestlačilo nebo neohnulo. Rozdrcené nebo zalomené potrubí sušičky může vytvářet vlákna a způsobit, že sušička nebude účinná, pokud není správně nainstalována. Někdy ve vašem potrubí může způsobit přehřátí a nebezpečí požáru. Kromě toho konkrétní větrací otvory sušičky nejsou schváleny UL a je třeba se jim za každou cenu vyhnout. K vytvoření odpovídajících spojek můžete použít kolena a řadu délek. Vědět, jak nainstalovat vypouštěcí hadici pračky.

Krok č. 4. Utěsněte a utěsněte případné mezery

Nakonec použijte vynikající vodotěsný silikonový tmel vhodný pro vnitřní i vnější použití k utěsnění cihlové zdi k dokončení instalace. Vědět, jak často čistit větrací otvory sušičky.

It’s A Wrap!

Doufali jsme, že se z tohoto článku všichni dozvíte, jak nainstalovat větrací otvor sušičky skrz cihlovou zeď. Výše jsme napsali pouze čtyři kroky. Odvětrání sušičky si můžete nainstalovat sami, když se naučíte a pochopíte tyto kroky. Doufáme, že vás čtení tohoto článku bude jen bavit a že si ho užijete. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi! Zjistěte odpověď na svou otázku: jak odvětrat sušičku přes cihlovou zeď.