Jak nainstalovat trubku krbových kamen přes kovovou střechu? 6 snadných kroků!

Zajímá vás, jak nainstalovat trubku krbových kamen přes kovovou střechu? Když dáte trubku od kamen na dřevo, ujistěte se, že jste si ověřili národní stavební pravidla ve vaší lokalitě.

Položte trubku kamen na dřevo na požadované místo, přidejte lemování, udělejte otvor, zavěste trubku kamen na dřevo přes komín a nasaďte horní část komínu od kamen na dřevo, abyste mohli instalovat kamna skrz kovovou střechu.

Možná, že nejkritičtější, kdykoli instalujete doma dřevo na dřevo, je komín. Chcete-li jej odsát a umožnit kamnům dokonalý provoz, bude vyžadovat, abyste jim umožnili řádný výstup střechou a podkrovím. To může být docela náročné, pokud je vaše střecha vyrobena z kovu. Víme, že nestačí dobře rozumět; pokud se chcete dozvědět více o krocích tohoto procesu, zůstaňte s námi až do konce. Takže bez dalších okolků můžeme začít!

Způsoby Instalace potrubí krbových kamen přes kovovou střechu

Dobře víte, že vést potrubí od sporáku kovovou střechou je docela náročné. Nemusíte se však obávat; přečtěte si tyto pokyny. Zde jsou kroky, jak nainstalovat trubku krbových kamen přes kovovou střechu:

Krok č. 1. Umístěte kamna správně

Před zahájením procesu musíte nejprve umístit kamna na dřevo do požadované polohy. Pokud jste tak již učinili, značně vám to usnadní práci. Poté musíte nastavit spojku kamen s komínovou trubkou.

Krok č. 2. Udělejte si značku pomocí pera nebo tužky

Jedna olovnice označuje střed trubky na překrývající se překližce střechy. Dále v místě, kde jste umístili značku, vyvrtejte dostatečně velký otvor, aby mohl vzduch cirkulovat skrz vršek. Tento proces se provádí za účelem vytvoření malého otvoru uvnitř jádra komína.

Krok č. 3. Nakreslete kruh po obvodu otvoru

Když získáte schopnost používat kompas, bude tato fáze mnohem lépe zvládnutelná. Nejprve musíte určit vnější velikost otvoru, který bude váš komín vyžadovat. Musí být provedeno na vnější straně kovové střechy. Vždy dodržujte pokyny výrobce a případné platné stavební předpisy. Důrazně se doporučuje ponechat alespoň jeden nebo dva palce mezi oblastí potrubí a okolními materiály. Protože stavba komína tak blízko k požárnímu hydrantu může představovat riziko požáru, když je v provozu.

Krok č. 4. Vykopat díru

Vyjměte přímočarou pilu a pomocí kompozitního kotouče vytvořte otvor mezi překližkou a kovovou střechou. Utěsněte právě vytvořenou mezeru tmelem. Blikání by mělo být trochu sníženo. Pomocí tužky dejte rozlišení přes horní část rohu. Než budete pokračovat, musíte použít ostré řezáky k proříznutí lemování všude, kde je nakreslena čára.

Krok č. 5. Zahrňte lemování

Poté, co vytvoříte čáru pod střechou a střešním plechem, můžete nainstalovat lemovací horní část. Poté klouzejte přes otvor komínové trubky. Aplikujte půlpalcový pramen vnějšího tmelu, abyste zvedli střechu o několik stop. Tam, kde narazil na blikající obličej, musel být půl palce těsně nad koncem střechy. Tentokrát zatlačte pod vnější část spodní části, abyste se spojili s blikáním.

Krok #6. Nainstalujte komín

Přečtěte si pokyny ke komínu kamen, abyste to všechno dali dohromady. Jakmile to dokončíte, vytáhněte lemování a komínové límce otvorem ve střeše. Spodní část musí být následně připevněna k přírubám kamen na dřevo. Vědět, jak nainstalovat faber komín v kuchyni.

Krok č. 7. Nasaďte horní komín

Mějte na paměti, že komínová trubka je před dokončením bezpečně upevněna a plochá s vrškem střechy, k tomu si musíte přečíst pokyny v daném návodu. Zajištění lemování tmelem je vždy dobrou volbou a lze jej také zajistit pomocí spojovacích prvků. Místo spodní hrany by měly být šrouby zasunuty do lemovacích bočnic. Nyní by měl být namontován uzávěr komína. Naneste malý tmel na oba povrchy lemování. Abyste zabránili vlhkosti a vlhkosti, zavažte ji přes všechny otvory v límci.

Co je to kovový střešní komín?

Komínové návleky jsou zvláštní druh lemování. Jsou vhodnější pro malé kruhové komíny a mohou být vhodné pro komín s kovovou střechou. Můžete si koupit odpovídající botu pro vaši komínovou trubku, než abyste se pokoušeli lemovat kusy sami. Mohlo by vás také zajímat, jak rozdělat oheň v kamnech na dřevo bez podpalování a jak protáhnout trubku kamen přes zeď.

It’s A Wrap!

Jsme rádi, že se vám tento článek líbil a že jste pochopili, jak nainstalovat trubku krbových kamen přes kovovou střechu. Instalace kamen na dřevo není příliš jednoduchá; musíte to důkladně pochopit. Pokud tedy umístíte trubku krbových kamen na místo, jednoduše postupujte podle výše uvedených kroků a bavte se. Děkujeme, přátelé, že jste s námi až do konce, nezapomeňte tento článek sdílet se svými přáteli, pokud se vám líbí!