Jak nainstalovat ohřívač základní desky? 4 snadné kroky!

Chcete vědět, jak nainstalovat podlahové topení? Objevte tyto skvělé kroky, které vám pomohou nainstalovat topné těleso v jakékoli části vašeho domova. Přečtěte si tento článek dále a objevte nejlepší způsob a úžasný postup krok za krokem pro vaše topná tělesa. Plánujete instalaci topného systému do vašeho domu a nevíte, jaký typ systému se hodí pro váš domov?

No, v ohřívačích základní desky můžete vytápět jakékoli místo v domě, jako je pokoj, koupelna, obývací pokoj nebo jiné prostory. Mnoho uživatelů uvedlo, že tento typ vytápění nevyžaduje příliš mnoho údržby, což je velká výhoda, zvláště pokud mají členové rodiny napjaté plány.

Ale stejně jako každé jiné zařízení má své výhody a nevýhody, takže při nákupu topného systému musíte zkontrolovat, zda odpovídá vašim potřebám elektřiny. Čtěte dále a dozvíte se více!

Co je ohřívač základní desky?

Majitelé domů běžně používají podlahové topení v zemích s chladnějším počasím nebo teplotou. Tento systém jim pomůže cítit se v chladných dnech pohodlně. Na druhou stranu to mnozí používají doma, protože vydrží déle než jiný topný systém, protože nemá žádné pohyblivé části, což obvykle vede k jiným výměnám. Navíc je bezproblémový, protože ke svému provozu využívá elektřinu, díky čemuž je lepší a bezpečnější než systémy na plyn.

Postup instalace ohřívače základní desky

Před instalací nebo nákupem si musíte vybrat základní deskový ohřívač, který bude vyhovovat vašemu pokoji nebo prostoru. Protože existují různé typy ohřívačů základní desky, musíte si být vědomi funkce každého modelu, abyste si byli jisti, že ten, který kupujete, je to, co potřebujete. Zabrání vám to vracet se do obchodu se spotřebiči, což vám ušetří peníze a čas. Pokud jste si již vybrali správný typ podlahového topení pro váš domov, pak je čas, abyste se naučili, jak nainstalovat podlahové topení. Začněme!

Krok č. 1. Vypněte napájení

Při instalaci jakýchkoli elektrických zařízení, zejména pokud budou připojena přímo k hlavním elektrickým vodičům, musíte vypnout přívod elektřiny. Zajistí, že kabely již nebude procházet elektřina, a pro vaši bezpečnost. Máte-li samostatný okruh pro váš ohřívač základní desky, nemusíte vypínat hlavní napájení. Najděte jistič pro ohřívač základní desky a vypněte jej.

Krok č. 2. Připravte si termostat

Většina ohřívačů základní desky potřebuje termostat pro řízení teploty systému. Dva vodiče se připojí k termostatu a jeden prochází obvodem, zatímco druhý je pro ohřívač základní desky. Při instalaci termostatu musíte najít nejjednodušší cestu a musí být alespoň 6o palců od podlahy. Tato vzdálenost také zabrání dětem, aby se natáhly, a pokud chcete, můžete se posunout o 60 palců výše. Získejte termostat, umístěte jej na zeď a označte jej. Stěny se značkou odřízněte ruční pilou. Po odstranění stěny vložte termostat dovnitř a zajistěte dvouvodičový obvod.

Krok č. 3. Zapojení ohřívače základní desky

Pokud vyměníte starý ohřívač základní desky, musíte odpojit a přestřihnout vodiče připojené k ohřívači. Musíte odstranit kryt základní desky a zadní desku a poté odříznout kabely. Nechte kabely tak, jak je potřebujete, ve svých nových ohřívačích základní desky. Na druhou stranu, pokud ještě nemáte doma nainstalované žádné topné těleso soklové lišty, vyberte si místo, kde topné těleso nainstalujete. Poté, co jste se úplně rozhodli, pořiďte si základní deskové topení.

Vzhledem k tomu, že ohřívače základní desky poskytují oddíly pro drát, je mnohem jednodušší instalovat a pravděpodobně se podobá nástěnnému ohřívači. Právě to, že základní deskové ohřívače byly připevněny k podlaze, zatímco nástěnné bylo připevněno ke stěně. Poskytněte dva řádky podobné tomu, které jste připravili pro termostat. Pokud potřebujete nainstalovat dva ohřívače, můžete přidat dva vodiče vedoucí k druhému ohřívači. Poté odřízněte drát na délku 8 palců a připojte kabely ke kabeláži komponentů základní desky. Poté se ujistěte, že protilehlé kabelové součásti jsou pevně utěsněny drátěnými maticemi a zavřete kryt. Také by vás mohlo zajímat informace o velikosti elektrického vodiče pro ohřívač základní desky.

Krok č. 4. Zapojte termostat

Poté, co nastavíte vodiče do elektroinstalačního prvku ohřívače základní desky, můžete nyní pokračovat v zapojení termostatu. Pokud jde o předchozí krok při přípravě termostatu, úspěšně jste připevnili termostat na zeď a přímo připojíme vodiče. Získejte kryt termostatu a připojte všechny základní a černé vodiče do drátové matice a poté jej připevněte k termostatu. Na termostatu jsou vyznačeny zátěže a čáry. Připojte bílý a černý zátěžový kabel k zátěži a zároveň připojte černou a bílou linku do vedení v termostatu. Po připojení všech vodičů je stočte dovnitř a pomocí šroubu připojte kryt k termostatu.

It’s A Wrap!

Úspěšně jste objevili, jak nainstalovat ohřívač základní desky, nebudete zmateni, jak jej spravovat nebo kde začít. Instalace topných systémů vám v dnešní době zabere doma jen minimálně hodinu, což je skvělé a internet nám pomáhá dozvědět se další informace. Můžete si také přečíst o tom, jak nainstalovat hydronický ohřívač základní desky a jak natřít ohřívač základní desky.