Jak nainstalovat ohřívač bazénu? 4 snadné kroky!

Zajímá vás, jak nainstalovat ohřívač bazénu? Přestaňte se drbat na hlavě a přečtěte si tento systematický návod, abyste našli řešení.

Ohřívače bazénu jsou vynikající, ohřívají vodu a můžete pokračovat v plavání, zvláště pokud jste svou cvičební rutinu nahradili plaváním, abyste zůstali fit a udrželi své tělo v dobré kondici.

Ale předtím, než začnete DIY průvodce instalací ohřívače bazénu. Chceme vám říci, že záruka na díly ohřívače je pět let, pokud si je necháte odborně nainstalovat. Případně firma dává záruku pouze dva roky, pokud si topidlo nainstalujete sami bez pomoci technika.

Postup instalace ohřívače bazénu

Je čas začít s naším průvodcem, jak nainstalovat ohřívač bazénu bez přidávání dalších podrobností. Abyste se ujistili, že instalace proběhla správně, museli jste dodržet každý krok a bezpečnostní pokyny. Pojďme začít!

Krok č. 1. Odstraňte starou

Nejprve odpojte starý ohřívač, pokud jste tak neučinili. Vypněte jistič z obvodové skříně. Vezměte kleště a ztraťte matici ze vstupního a výstupního potrubí. Odpojte ohřívač od vedení a předního panelu. Nakonec vyjměte izolační desku, abyste získali přístup ke kabelu. Vytáhněte vedení a odpojte vodiče od jejich svorek a zemnícího šroubu. Otevřete také spojovací drát z vnější strany ohřívače.

Krok č. 2. Umístění a vůle

Všechny věci jsou až na druhém místě po umístění a odklizení při instalaci ohřívače bazénu. Nejprve se musíte ujistit, že bazénové čerpadlo a filtr byly nainstalovány před ohřívačem. Poté zapojte chlorátor poté, co jste udělali tyto tři spotřebiče. Dále musíte připojit ohřívač do polohy, kde je instalace bazénu téměř 3 stopy. Dávejte pozor, abyste ponechali volný prostor 1 stopu od stran a 3 stopy od přední a horní strany ohřívače. Uvolnění není věc, kterou byste měli ignorovat, protože správné větrání je klíčem k výkonu ohřívače bazénu nebo tepelného čerpadla.

Krok č. 3. Umístěte a připojte nový ohřívač

Umístěte nový ohřívač na betonový blok nebo dřevěnou podlahu. Pevná základna ochrání budovu před nárazy v případě vibrací. Odstraňte šrouby z předního servisního panelu, abyste získali přístup ke spojkám a dokumentaci. Plastový balíček obsahuje záruční list a uživatelskou příručku spolu s vodovodními konektory a dvěma šrouby. Nyní musíte připojit vodovodní konektory s těsnícími těsněními. Připevněte kolenní spoje s těsněním z jedné strany a vodovodní potrubí z druhé strany. Naneste lepidlo na PVC pro bezpečné a bezpečné spojení. Také by vás mohlo zajímat, jak nainstalovat ohřívač bazénu.

Krok č. 4. Připojte kabeláž

Nyní musíte nasunout kabeláž s elektrickým vedením. Nejprve protáhněte kabel vylamovacím pouzdrem ve spodní části ohřívače. Poté musíte otevřít dvířka a zasunout vedení dovnitř krytu. Připojte dva červené vodiče ke svorkám L1 a L2 a zelený zemnící vodič k zemnicímu šroubu. To je vše o spojích uvnitř těla ohřívače. Dále musíte připevnit jednu stranu spojovacího drátu na vnější stranu a druhou spojovacím drátem ze systému s dělenou maticí. Při připojování se nenechte zmást mezi propojovacím a zemnicím vodičem.

Věci, které je třeba mít na paměti

Trubky: Místo měkkých nebo ohebných trubek používejte tuhé a robustní trubky z PVC. Před nákupem loketních spojů a instalatérských spojek zkontrolujte v uživatelské příručce správné velikosti.

Instalatérství: Pokud je ohřívač příliš daleko od bazénu, dojde k většímu tření v potrubí. Nebo pokud jste používali hodně loketních kloubů.

Elektrické připojení: Napětí ohřívače a vašeho domova musí být v souladu a nezapomeňte pro ohřívač přidělit samostatný jistič.

Čerpadlo s proměnnými otáčkami: Čerpadlo s proměnnými otáčkami pomáhá nastartovat ohřívač a tím snižuje účty za elektřinu.

Obtokový ventil: Sada tří uzavíracích ventilů je souhrnně známá jako obtokový ventil, který je zvláště užitečný během zimního období. Zastaví průtok vody ohřívačem.

Kondenzace: Nedělejte si starosti s malým množstvím vody, které se hromadí na základně ohřívače. Tato voda je vedlejším produktem kondenzace. Umístěte ohřívač na zem s otvory, které umožní průchod vody. Kromě toho můžete připojit hadici k výstupní trubici vody, která odvede vodu pryč od ohřívače.

Potrubí: Na kabely připojte elektrickou trubku, abyste je zachránili před ještěrkami, štěnicemi atd. Kabely bez trubky mohou také zkratovat části ohřívače.

Výměník tepla: Použijte výměník tepla 70 GPM, který nevyžaduje ruční obtok.

It’s A Wrap!

Doufáme, že jste pochopili, jak nainstalovat ohřívač bazénu. Musíte ale vědět o všem, co se týká bazénových ohřívačů, jak je zapínat a jak bazénové ohřívače fungují, abyste se v budoucnu nemuseli o nic starat. Snažili jsme se co nejlépe odstranit váš zmatek a poskytnout vám profesionálního průvodce. Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, jak zapnout ohřívač bazénu a jak dlouho ohřívač bazénu vydrží.