Jak nainstalovat odtok pračky? 6 snadných kroků!

Jak nainstalovat odtok pračky? Nejprve byste měli mít potřebné nástroje a materiály k dokončení práce. Možná budete muset najít vhodnou drenážní cestu, pomocí které poklepete na potrubí a hadici.

Řekněme, že se procházíte v nákupním centru po nákupu potravin, když jste viděli výprodej praček, které sledujete. Vzhledem k tomu, že peníze, které máte, stále stačí na nákup položky, chopili jste se příležitosti a přinesli jste si ji domů.

No, abych vám řekl, podložky se nekupují z rozmaru. Tento typ domácího spotřebiče by měl být plánován, protože je stále třeba připojit k vodovodnímu a vypouštěcímu systému. Může to být malá hrstka, ale my vám pomůžeme se z problému dostat. V tomto článku najdete nejjednodušší způsoby, jak nainstalovat odvodňovací systém pro vaši nově zakoupenou pračku.

Podložky a vypouštění

Pokud v budoucnu plánujete mít pračku, měli byste zvážit umístění kanalizačního a vodovodního systému v blízkosti této oblasti. Pračka bude vyžadovat teplou a studenou vodu k vypuštění použité vody po vyprání. Při instalaci pračky by měla být drenáž součástí vašeho vodovodního potrubí, zvláště pokud nechcete, aby se vaše oblast namočila pokaždé, když perete.

Stejně jako to, co jsem zmínil výše, součástí vašeho vodovodního systému by měl být odtok pračky. Možná budete muset prát uvnitř nebo venku, ale k praní uvnitř budete většinou potřebovat odvodňovací systém.

Pokud však plánujete vybudovat jeden nebo oba odtokové otvory pračky a ventilační otvory sušičky, měli byste mít na paměti instalatérské předpisy ve vaší oblasti. Možná nikdy nevíte, zda neporušujete zákon jen tím, že si zničíte potrubí. My se ale zaměříme pouze na vytvoření jednoduchého odtokového systému pračky pro vaši pračku. Použijeme potrubí nebo odpady, které již používáte. Můžete si vzít blízkou drenážní trubku nebo trubku pro umyvadlo, abyste mohli klepnout na odtok pračky.

Postup instalace odtoku pračky

Jak tedy nainstalovat odtok pračky? Existuje řada kroků, jak to udělat správně. Budete jen muset postupovat podle těchto kroků, abyste měli věci uspořádané a časově.

Krok č. 1. Plánování

Samozřejmě je potřeba si věci nejdříve naplánovat. Možná budete muset najít vhodnou odtokovou trubku pro připojení odtoku pračky. Můžete připojit odtok pračky k nedalekému umyvadlu, sprše, vaně nebo odtoku toalety. Pokud jsou tyto odtoky uzavřeny betonem, obávám se, že budete muset odstranit to, co je zakrývá. Ano, budete muset zničit beton, který pokrývá potrubí. Připravte se také na to, že po zákroku budete mít cement, který jej zakryje.

Ale protože pračka musí být připojena k vodovodnímu systému. Jak jsem uvedl výše, odtok pračky potřebuje ke svému fungování teplou i studenou vodu, takže budete muset nainstalovat ventily.

Budete si také muset připravit nástroje a materiály, které budete v průběhu procesu používat. Nástroje, které budete potřebovat, jsou šroubováky, kleště, propanový hořák, pila na železo a řezačka trubek. Budete také potřebovat PVC lepidlo, sifon a potrubní tvarovky. Kliknutím na tento odkaz zjistíte, jak opravit pračku, která nevytéká.

Krok č. 2. Řezání trubek

Než začnete odřezávat trubky, musíte nejprve uzavřít vodu. Pilkou na železo odřízněte linii, kam budete vkládat odtokový systém vaší pračky. Nainstalujte rozdvojku nebo sanitární T-kus, podle toho, co odpovídá orientaci trubky, kterou budete připojovat. K upevnění armatury do odpadní trubky použijte plastový potrubní cement. Ujistěte se, že armatura má vzdálenost 2 palce nebo výstup, kde budou umístěny vedení pro podložku. Zde jsou způsoby, jak vyčistit ucpané odpadní potrubí.

Krok č. 3. Připevnění trubek ke stěně

Přidejte 2palcovou ABS trubku směřující k zadní části podložky. Připevněte tuto trubku ke stěně s tolerancí 2 palce od stěny. Přidejte několik přívodních vývodů na měděná vedení na trubkách a ukotvěte je ke zdi. Pro utažení spojů a hadic můžete použít pásku s trubkovým závitem.

Krok č. 4. Sestavení dřezu

Pokud používáte plastový užitkový dřez, ušetřili jste nejen pár kaček, ale také se snadno sestavuje. Při montáži dřezu budete muset na výstupy dřezu nainstalovat uzavírací ventily. Přidejte kohoutek do dřezu a připojte trubky k uzavíracím ventilům.

Krok č. 5. Spusťte potrubí a nainstalujte pračku

Poklepejte na odtokovou trubku a veďte odtokovou trubku k dřezu pomocí T-tvarovky. Přilepte adaptér na konec trubky a přidejte sifon. Umístěte pračku blízko konce odtokové trubky. Vypouštěcí hadici zavěste do blízkosti dřezu a upevněte ji na místo. Můžete si také přečíst o tom, jak nainstalovat stohovatelnou pračku nebo sušičku.

Krok #6. Vrácení věcí zpět

Pokud jste zničili beton z trubek před poklepáním, budete muset smíchat cement a kameny, abyste jej zakryli. Potřebujete k tomu nějaké speciální instrukce.

Je to obal!

Nyní, když víte, jak nainstalovat odtok pračky, ujistěte se, že dodržujete kódy a nedělejte to sami, pokud si nejste jisti, co děláte. Můžete zničit svůj vodovodní systém a pak jej opravit. Pokud si chcete přečíst návod, jak nastavit instalatérské práce v prádelně, klikněte na odkaz.