Jak nainstalovat nástěnný náprstek pro garážové topení? 3 snadné kroky!

Zajímá vás, jak nainstalovat nástěnný náprstek pro garážové topení? Takže jste si nedávno zakoupili garážové topení a chcete jej okamžitě namontovat? Dostali jsme vás do zad. Tato příručka vám řekne nejjednodušší a nejrychlejší způsob instalace nástěnného náprstku, protože je to první a nejdůležitější krok pro montáž garážového topení.

Musíte také vědět, že pomocí B-ventilu můžete garážové topení odvětrat přes střechu. Tento typ ventilace je levný, ale obtížně proveditelný.

Proto vám doporučujeme použít náprstkový odvětrávací otvor, který je spolehlivější a relativně snadný než střešní ventilační otvor. Postupujte podle níže uvedených pokynů a můžete začít s nastavením garážového topení. Takže, na co čekáme? Pojďme se ponořit hluboko do hlavního těla!

Co je nástěnný náprstek a proč jej používáme?

Nástěnný nástavec je vyroben z pozinkované oceli. Má dvě části, které pasují na vnitřní a vnější stěny. Vnitřní část je obvykle natřena černou barvou, aby poskytla estetický vzhled. Nástěnný náprstek slouží jako izolační předmět mezi stěnou a ventilační trubkou. Náprstek ale nepotřebujete, pokud jsou vaše stěny vyrobeny z ohnivzdorných materiálů, tedy z čistého zdiva. V opačném případě může horkovod zapálit dům kvůli hořlavým materiálům ve stěně. To je důvod, proč je náprstek nezbytným zdrojem pro odvzdušnění garážového topení a peletových kamen. Nejprve si přečteme přesnou nainstalovanou metodu.

Postup montáže nástěnného náprstku

Nyní, pokud máte v rukou nástěnný náprstek a další nástroje, je čas objevit skutečnou metodu. Při instalaci náprstku nemusíte nikoho volat, ale montáž ohřívače vyžaduje pomocnou ruku. Takže pokračujte ve čtení, abyste našli odpověď na to, jak nainstalovat nástěnný náprstek pro garážové topení. Určitě si tento proces užijete stejně jako my.

Požadované nástroje a spotřební materiál

  • Nakreslete kruh: nástroj pro rytí, tvrdokovovou rytu nebo tužku či malířské pero.
  • Vyvrtání otvoru: vrtačka, vrták 5/32 palce.
  • Oprava nástěnného náprstku: šroubovák.
  • Pro vyříznutí otvoru: Rotozip a nůž nebo vratná pila nebo skládačka.
  • K utěsnění kanálu J: Pistole na těsnění a silikonové těsnění.
  • Jak vytvořit J-kanál: Vinyl
  • Jak najít stěnové sloupky: Detektor sloupků

Krok č. 1. Označte kruhy

Nejprve prosím zvedněte detektor hřebů a posuňte jej na zeď. Jakmile detektor najde kolík, rozsvítí se kontrolka. Vyberte si oblast stěny bez svorníků a poté vyberte výfukové potrubí.

Držte trubku v jedné rovině s oblastí stěny bez cvočků a dramatickým kruhem pomocí psacího nástroje, malířského pera nebo tužky. Ujistěte se, že kruh má přesný průměr jako trubka. Rozhodne o výsledku projektu instalace náprstku. Dále uchopte vnitřní část náprstku a umístěte ji nad první kruh. Načrtněte první.

Krok č. 2. Vyřízněte otvor

Vezměte si skládačku nebo roto zip a vezměte výřez obrysu náprstku nakresleného na stěně garáže. Poté vyjměte izolační desku tak, že ji odříznete pomocným nožem. Vyčistěte otvor zasunutím měkké izolace na místo. Najděte střed prvního kruhu a označte jej. Použijte svou elektrickou vrtačku poté, co k ní připevníte vrták. Vyvrtejte otvor, který sahá z interiéru do vnější stěny.

Dále musíte vyjít z garáže a najít díru na vnější stěně. Obkreslete čtvercovou část náprstku na obklady stěn. Poté odřízněte vlečky uvnitř postupu, abyste vytvořili štěrbinu. Umístěte vnější náprstek do otvoru a nakreslete kruh. Nyní je čas rozřezat desku. K dokončení pilotního otvoru použijte rotozip nebo skládačku.

Krok č. 3. Umístěte náprstek a přidejte konečnou úpravu

Nakonec musíte umístit oba kusy náprstku do příslušných pozic a přišroubovat je šroubovákem. Nyní jste hotovi s instalací náprstku uvnitř garáže. Vysuňte a vyřízněte rám s kanálem J z vinylového materiálu. Upevněte jej na všechny čtyři strany nástěnného otvoru a pomocí silikonového tmelu upevněte rám na místo.

Ukliďte nepořádek a voila! S instalací náprstku jste hotovi. Musíte se rozhodnout, zda si chcete garážové topení zřídit sami, nebo si zavolat certifikovaného instalatéra. Ale myslím, že zbytek práce zvládnete, pokud se vám podaří náprstek správně nainstalovat. Možná vás také bude zajímat informace o možném problému s nástěnným náprstkem.

Je to obal!

Nástěnný náprstek je základním prvkem pro bezpečnou instalaci garážového topení. Víte vše o komínových náprstcích: bezpečný průchod hořlavou stěnou. Naučili jste se správný způsob a nyní můžete odvzdušňovat své garážové topení bez obav. Nezapomeňte nám říct, jak se vám líbí naše snaha, abyste pochopili, jak nainstalovat nástěnný náprstek pro garážové topení. Můžete si také přečíst o tom, jakou velikost garážového topení potřebuji a jakou velikost plynového potrubí pro garážové topení.