Jak nainstalovat linku na plynový sporák? 4 snadné kroky!

Jak nainstalovat plynovou kamnu? Plynový sporák je jednou ze základních věcí, které byste si měli pořídit, když máte domov. Můžete vařit, experimentovat a dělat cokoli s pokrmy, které chcete. Výměna sporáku však může být pro vás obtížná.

Měli byste tedy vědět, jak nainstalovat plynovou kamna. Tímto způsobem můžete dělat věci bez jakékoli pomoci.

Než se elektrická varná deska stala trendem pro lidi, plynové varné desky byly originály. Bez potřeby elektrické energie můžete bez problémů vařit a dělat tolik věcí, kolik chcete. Ačkoli to má také své stinné stránky, a pokud možno, budeme se tomu chtít vyhnout, aby během procesu nedošlo ke zranění.

Chcete -li mít bezpečnou instalaci, budeme chtít, abyste si přečetli více až do konce tématu v tomto článku, abyste měli více znalostí o tom, s čím máte co do činění. Také si můžete vyzvednout některé výrazy, které se vám mohou hodit nebo být užitečné, kdykoli je to potřeba.

Instalace plynového sporáku; 4 kroky k instalaci nového připojení plynového potrubí

Jak nainstalovat plynovou kamnu? Před instalací nového připojení je důležité znát kroky, které zabrání možnému úniku plynu při provádění postupu. Díky tomu ji budete moci provádět bez problémů a můžete ji také použít jako průvodce:

Krok č. 1. Odebrání starého konektoru

Než cokoli jiného, ​​chceme, aby všichni zůstali na místě a v bezpečí. Když to bylo řečeno, měli byste trvale uzavřít plynové potrubí, abyste předešli případným únikům. Zavřete vše, abyste se ujistili, že je dobře zajištěno. Zajistěte vše dvojitou kontrolou všech plynovodů.

Se zavřenými ventily můžete bez obav snadno odstranit starý konektor a kamna. Můžete jej zlikvidovat nebo recyklovat pro budoucí použití, protože jeho materiály mohou trvat velmi dlouhou dobu.

Začněte odšroubováním konců konektoru. To lze provést ručně, ale pokud je pevně uchyceno, pomocí klíče jej vyjměte a uvolněte ze závitů. Po vyjmutí vyčistěte povrch, na kterém je připojen starý konektor, a lehce ho vydrhněte, abyste odstranili veškeré nečistoty nebo teflonovou pásku.

Krok č. 2. Příprava plynových přípojek

Vrácení kusů zpět na plynovou linku není snadné, jak si to představujete. Rekordně řečeno, nemůžete je všechny sešroubovat najednou, protože pro vaši bezpečnost nemusí stačit k úplnému utěsnění plynu. Pro tento krok musíte připravit speciální pásku, která je nutná mezi závity.

Nyní teflonovou páskou omotejte vrstvu na vnitřní závity plynové přípojky. Měly by být kolem něj pevně omotány, aby bez problémů držely. Po nanesení na požadovanou tloušťku ujistěte se, že jste pásku pevně dotáhli, když dokončujete obal, abyste dosáhli hladkého a efektivního umístění.

Pro poslední část použijte dobré množství pásky na oba konce, na plynovod a konektor, protože musí zajistit různá připojení plynu. Pokud je tedy nemůžete potvrdit, může existovat šance, že by plyn mohl uniknout na potrubí.

Krok č. 3. Instalace nového připojení plynového potrubí

Připojte nový plynový konektor na oba konce, kde byla zabalena teflonová páska. Opatrně je zasuňte do obou spojů a pomalu otáčejte hroty tak, aby všechna spojovací vedení přišla a pracovala společně. Poté rukama utáhněte oba konce, dokud neucítíte, že jsou zajištěny. Znovu vše zkontrolujte.

Krok č. 4. Testování úniku plynu

Jakmile je vše na svém místě, nyní můžete otevřít ventil a nechat plyn proudit do vašich kamen. Zapněte každý ventil, abyste se ujistili, že je celý zarovnán s rukojetí. Pec by také měla být schopna regulovat svůj přístup k plynu.

Když je vše vráceno na místo, kde bylo původně umístěno, vyzkoušejte, zda při zapnutí neuniká plyn, když něco zapáchá, okamžitě zajistěte ventily. S detektorem úniku plynu proveďte kalibraci, jakmile je zařízení zapnuto. Nástroj přímo detekuje prostřednictvím linek, pokud je třeba vaše připojení ještě jednou zajistit.

Pokud ale nevydá poplach, je celý proces úspěšný. Pokud jde o finalizaci, vraťte vše na místo podle toho, v jaké poloze chcete, aby to bylo. Jen se ujistěte, že kamna nejdou daleko od připojení, protože by mohla existovat malá šance, že zlomí formu a začne problém. Bez ohledu na to, pokud si chcete přečíst více souvisejících článků, můžete se jít pokusit naučit se bez problémů instalovat plynový sporák.

Je to zábal!

Nyní máte představu o tom, jak nainstalovat plynovou kamnu. Je důležité vědět více a porozumět procesu změn, protože to může být velký problém, pokud se o něj nebudete řádně starat. V případě potřeby však můžete kdykoli zavolat profesionála. Ale pokud jste sami, je to také možné. Nezapomeňte se při tom držet v bezpečí. Pokud si chcete přečíst další užitečné články, přečtěte si „Jak funguje propanová lednička?“