Jak nainstalovat kabel topení okap doma? 3 snadné kroky!

Chcete se naučit, jak nainstalovat topný kabel okapů doma? Vyzkoušejte tyto tři rychlé kroky a nainstalujte je co nejdříve, abyste pomohli své střeše nebo stěnám před poškozením způsobeným sněhem. Efektivnější je, když topení žlabů instalujete v době, kdy se blíží zima, než ve dnech se sněhem. Pomůže vám dostat se na střechu bez mrazu.

Ohřívač okapů zabrání tomu, aby sníh vytvořil ledovou hráz. Většina ledových přehrad existuje v hustém sněhu, který může poškodit vaše stěny nebo v nejhorším případě strhnout váš okap.

Nainstalujte si do svého domova kabel topení okapů, abyste předešli těmto běžným věcem. Ohřívací kabel okapů uvolňuje teplo, aby rozpustil led, a umožňuje, aby rozpuštěný led stékal dolů do okapu. Chceš se dozvědět víc, příteli? Prosím, pokračujte ve čtení!

Kroky k instalaci okapového topení doma

Než se pustíte do instalace okapového ohřívače u vás doma, musíte si nejprve vybrat typ okapového ohřívače, který potřebujete ve svém domě používat. Některé různé typy ohřívačů okapů mají teplotní senzor, který se automaticky zapne, když načte nižší teploty. Na rozdíl od toho ostatní potřebují připojení k samostatnému jističi nebo vyžadují připojení. Existují však také věci, které musíte zvážit, než nainstalujete ohřívač okapů. Použijte 3kolíkové uzemněné zástrčky, které se připojují přímo k zásuvce, a poté ji zapojte do zásuvky GFCI (přerušovač obvodu pro zemní poruchu), abyste zajistili, že přebytečný elektrický tok bude stékat do země, aby se zabránilo úrazu elektrickým proudem, včetně použití vodičů uvedených v UL.

O těchto kabelech je známo, že jsou bezpečné, zejména dráty ohřívače okapových žlabů, které plánujete instalovat, si poradí s velkým množstvím vody. Instalace ohřívače okapů vyžaduje, abyste šli na střechu, a pokud se bojíte výšky, zavolejte prosím odborníka. pomoct ti. Ale pokud jste si jisti, že můžete pískovat osobu, která se nebojí výšek, pak se pojďme ponořit do kroků, jak nainstalovat topný kabel okapů doma!

Krok č. 1. Změřte drát, který potřebujete

První věc, kterou musíte udělat, je určit rozměr drátu, který potřebujete na střeše. Před nákupem bude tedy pohodlnější znát přesnou velikost drátů, které potřebujete, abyste se v obchodě nemohli vrátit a vrátit se zpět. Musíte jít na střechu a získat rozměry střechy, hloubku okapu od přesahu a vnější stěny. Pokud přesah vašeho okapu měří 12 palců níže, vynásobte linii střechy číslem 4. Pokud okap přesahuje 12 palců až 24 palců, vynásobte jej 5,3 a vynásobte 6,8, pokud je 24 až 32 palců.

Po změření okapu změřte délku každého svodu od horní části ke dnu. Můžete umístit topný kabel zpět do střechy a přidat další měření zpět nahoru, pokud chcete. Poté změřte okraj vaší střechy od místa, kde začnete kabel až do konce. Konec vedení musí být tam, kde jsou vaše vodiče připojeny k zásuvce. Celková délka drátu, kterou potřebujete, představuje součty všech měření. Můžete přidat několik palců jako extra opatření.

Krok č. 2. Veďte kabely

Nyní, když máte přesné rozměry, které budete potřebovat, můžete si pořídit ohřívač okapů. Poté, co přivedete kabely, můžete vytvořit trasu pro dráty na střechu. Začněte směrovat od elektrické zásuvky nahoru. Připněte drát k jednomu z okrajů šindele ke střeše, daleko od vnějších stěn. Spona bude držet drát v klidu a umožní vám projít skrz. Poté, co vytvoříte trasu, musíte vytvořit kabelovou smyčku. Také by vás mohlo zajímat, jak zabránit přehřívání elektrických zásuvek.

Krok č. 3. Udělejte smyčku a cik cak

Smyčku připevněte k poslednímu okraji šindelů ve střeše. Nyní, když jste hotovi, vytvořte smyčku a začněte tvořit cik-cak. Veďte kabel shora dolů a vytvořte mezi dráty trojúhelník. Po vytvoření cik-caku linii ohněte k šindelu a připevněte ji ke sponě.

Veďte kabely do druhé části střech tak, že vytvoříte více klikatých vzorů kabelů, dokud úplně nepokryjete celý vršek, poté veďte dráty k okapu, až dosáhnete konce střechy, k svodu a zpět na začátek. bod kabelů. Poté, co jste dosáhli výchozího bodu, můžete nyní zapojit kabel do zásuvky. Ujistěte se, že topné kabely byly správně připojeny a správně fungovaly. Po kontrole můžete nyní odpojit drát, dokud nenapadne sníh.

It’s A Wrap!

Gratulujeme! Konečně jste se naučili, jak nainstalovat topný kabel okapů doma. Nyní si jej můžete nainstalovat svépomocí a zabránit tvorbě ledových hrází na venkovních stěnách a chránit své šindele a svůj dům před poškozením během sněhové nebo zimní sezóny. Doufám, že vám tento článek pomohl s vaší otázkou ohledně ohřívačů okapů. Můžete si také přečíst o tom, který ohřívač je lepší a jaký je ohřívač vzduchu s nuceným oběhem.