Jak nainstalovat hydronický ohřívač základní desky? 3 snadné kroky!

Jste připraveni udržet svůj dům v teple a pohodlí, ale nevíte, jak nainstalovat hydronické podlahové topení? První věc, kterou musíte udělat, je rozhodnout se, jak chcete, aby bylo vaše podlahové topení umístěno ve vašem domě. Může zahrnovat označení místa, kam chcete umístit otvory pro šrouby, umístění základních desek a vedení potrubí. Po dokončení rozvržení a vyvrtání otvorů jste připraveni připevnit základní desky a připájet měděné trubky, kudy by protékala horká voda a poskytovala teplo vašemu domu.

Hydronický ohřívač základní desky může pomoci učinit dům pohodlnějším tím, že lépe řídí okolní vnitřní teplotu. Tím, že umožňuje horké vodě protékat potrubí v základových deskách umístěných kolem stěn domu, může tento ohřívač udržovat teplou teplotu uvnitř domu během chladného období. V tomto článku vás provedeme kroky potřebnými k uvedení vašeho nového hydronického podlahového topení do provozu. Pokračujte v posouvání pro další a užijte si to!

Jak fungují hydronické podlahové topení

Hydronické ohřívače základové desky mohou vytápět celý dům tím, že umožňují kotli čerpat horkou vodu potrubím v základové desce. Teplo uvnitř těchto měděných trubek je odváděno a vyzařováno, což udržuje teplo v okolí pomocí konvekce. Chladný vzduch uvnitř domu klesá a je ohříván základními deskami. Ohřátý vzduch stoupá, zatímco se ochlazuje, až nakonec opět klesne a proces se opakuje. Ohřívač lze také nastavit tak, že každá místnost může mít svou teplotu řízenou nezávisle pomocí více termostatů.

Jiný typ podlahového topení využívá k ohřevu okolí elektřinu místo vody, kterému se říká elektrické podlahové topení. Elektrický ohřívač základové desky se liší od hydraulického ohřívače základové desky, protože k vytápění používá elektřinu namísto použití vody. V závislosti na tvaru, velikosti a struktuře vašeho domu a vašich potřebách se bude doporučený potrubní systém vašeho hydronického podlahového topení lišit.

Je nezbytné se naučit, jaká uspořádání jsou ve vaší situaci nejúčinnější, a to konzultací s odborníky, kteří vám mohou navrhnout a pomoci vám rozhodnout, jak nastavit systém hydronického podlahového topení. Při nastavování je také nutné dodržovat pokyny pro správné dimenzování hydronických ohřívačů. Jakmile se rozhodnete a dokončíte svůj plán, můžete postupovat podle níže uvedených kroků, abyste se naučili, jak nainstalovat hydronické podlahové topení.

Postup instalace hydronického podlahového topení

Než přistoupíte k jednotlivým krokům, ujistěte se, že je vše dobře naplánováno, a proberte, co budete dělat s odborníkem. Pamatujte, že vždy si můžete najmout někoho, kdo vám pomůže s procesem instalace, nebo dělat vše s vaším dohledem, pokud si nejste jisti, že to zvládnete sami. Ujistěte se, že jste si přečetli jakoukoli příručku nebo příručku, která byla dodána s hydronické základní lištou, když jste ji dostali od svého prodejce. Kroky jsou rozvedeny níže.

Krok č. 1. Příprava na montáž

Před vrtáním otvorů a pájením potrubí nejprve dokončete svůj plán uspořádání. Tento krok zahrnuje znalost, kam vyvrtat otvory, do kterých by šrouby zapadly, jak by čáry vedly kolem domu a kde je umístěna základní deska. Skvělým tipem je identifikace materiálů a místa, kam by šly, pomocí tužky, kde by byly umístěny. Použití tužky usnadní vymazání, když se udělají chyby. Vše změřte a ujistěte se, že je dostatek místa.

Krok č. 2. Práce s trubkami

Po vyvrtání otvorů pro šrouby můžete pokračovat a připevnit trubky spolu se zadní částí soklové lišty. Můžete také ušetřit peníze, pokud si necháte pájet a namontovat vedení a zbytek instalačního procesu provedete sami. Je to efektivnější, než najmout někoho, kdo provede celý postup sám. Ujistěte se, že je vše těsně utěsněno, aby nevytékala voda. Ujistěte se, že šrouby utáhnete, aby vám postupem času nic nespadlo. Může být užitečné přečíst si o tom, proč v trubkách základní desky cirkuluje studená voda.

Krok č. 3. Uvedení všeho na místo

Nakonec můžete umístit vnější kryt vašeho hydronického základního ohřívače. V tomto okamžiku byste již měli mít správné kryty nebo desky základové desky pro okraje stěn, rohy a všechny ostatní zatáčky, kterými potrubí prochází. V tomto kroku dokončíte fungování hydronického ohřívače základní desky. Pokud potřebujete něco změnit nebo opravit, je ten nejlepší čas. Je vaše hydronické podlahové topení umístěno efektivně? Ještě jednou zkontrolujte, zda systém funguje správně, a tím je hotovo.

It’s A Wrap!

Doufáme, že to, co jste si zde přečetli, vám pomůže při instalaci hydronického podlahového topení. Nyní můžete mít své místo v teple a pohodlí během chladných časů. Vždy dávejte svou bezpečnost na první místo a uvědomte si, že byste měli klást bezpečnost před cokoli jiného. Volání profesionála je vždy možností, kterou můžete využít, abyste si věci usnadnili. Děkujeme, že nám důvěřujete, že vám poskytneme spolehlivé informace, které můžete v budoucnu učit a pomáhat ostatním. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak zapojit elektrický ohřívač základní desky a jak vyčistit ohřívač základní desky.