Jak nainstalovat hybridní ohřívač vody? 5 snadných kroků!

Proto chcete vědět, jak nainstalovat hybridní ohřívač vody kvůli vysokým mzdovým nákladům. Rozlučte se se všemi starostmi a přečtěte si tento článek, kde najdete systematického průvodce spolu s některými tipy a bezpečnostními opatřeními. Topení navíc zvládnete nainstalovat sami odborně.

Hybridní ohřívače vody jsou mimořádně účinné, pokud jde o úsporu energie. Tyto ohřívače odebírají horký vzduch z okolí a využívají jej jako zdroj pro ohřev vody.

Hybridní ohřívač používá ventilátor k nasávání vzduchu a prochází jej filtrem a poté se vzduch dostane do kompresoru, který vyfoukne studený vzduch. Práce hybridního jedlíka je téměř podobná lednici. Jediný rozdíl je v tom, že kompresor chladničky fouká horký vzduch, na rozdíl od kompresoru topení.

Nástroje & Potřeby pro instalaci hybridního ohřívače vody

Zde jsou nástroje, které budete potřebovat:

Potřebujete palcovou pásku, teflonovou pásku, vrtačku, šroubovák (Philips & s plochým ostřím), půlměsíc, multimetr a řezačku trubek.

Zde jsou zásoby, které budete potřebovat:

Musíte mít hybridní ohřívač vody renomované společnosti, potrubí PEX, adaptéry, pásy na podporu zemětřesení, izolaci potrubí, stahovací pásky a hadici.

Postup instalace hybridního ohřívače vody

Níže jsme zmínili kroky, abychom pochopili, jak nainstalovat hybridní ohřívač vody. Proces je snadný a jednoduchý, pokud budete dodržovat bezpečnostní opatření.

Krok č. 1. Odebrat a nahradit

Nejprve musíte odstranit starý ohřívač vody. Vyklopte jistič z rozvodné skříně v opačném směru, připojte zahradní hadici s odpadem a zlikvidujte veškerou vodu. Chcete-li zastavit přívod vody, vypněte uzavírací ventil. Odpojte elektrické a vodovodní přípojky z horní části ohřívače vody. Odpojte také tepelnou expanzní nádobu, pokud ji váš ohřívač má. Vyjměte starý konvenční ohřívač. Nyní je čas umístit hybridní topení na místo. Místnost, kde topidlo instalujete, nesmí být chladná. Ideální plocha místnosti je někde mezi 10x10x7 stop. Kromě toho nezapomeňte ponechat volný prostor 7 palců z každé strany ohřívače.

Krok č. 2. Nainstalujte popruhy pro zemětřesení

Ohřívač musíte zabezpečit před zemětřesením, které způsobí otřesy a poškození ohřívače. Popruhy proti zemětřesení se snadno instalují a nedochází k jejich otřesům a nesprávnému umístění. Stačí si vzít popruhy a vybrat dvě holá místa na horní a spodní straně ohřívače vody. Vyvrtejte dvě hadice na každé straně ohřívače a připojte horní popruh. Utáhněte svorku z přední strany tak, aby pásek pasoval podle velikosti hateru. Stejný postup opakujte se spodním páskem.

Krok č. 3. Připojte ohřívač k vodovodnímu potrubí

V tomto kroku propojíme vodovodní potrubí s ohřívačem vody. Na rozdíl od běžného ohřívače musíte přesměrovat připojení jako spoje studené a teplé vody po stranách v hybridním ohřívači. Ke každému ventilu připojte adaptér. Poté spojte PEX trubky s adaptérem a nakonec s výstupem a přívodem teplé a studené vody. Už jste všichni skončili s instalatérstvím? Připojte ¾ palce NPT trubku ke kondenzačnímu otvoru a rukama ji utáhněte. Nasměrujte hadici do odpadního potrubí nebo kondenzačního čerpadla. Hadice musí být v dobré poloze a musí být nasměrována k vypouštěcímu místu bez zauzlování a ohybů, aby bylo možné odvádět ucpanou vodu.

Krok č. 4. Zapojte elektrické přípojky

Ujistěte se, že váš domov má vhodné elektrické připojení, protože hybridní ohřívač vyžaduje dva jističe 30 ampér pro provoz a ohřev vody. Použití jakéhokoli zařízení pro řízení zátěže nebo systému snížení zátěže ve špičce způsobuje poruchu ohřívače, takže je lepší se jim vyhnout. Vstupte do spojovací krabice na horní straně ohřívače a sejměte její kryt. Připojte červené vodiče kabelu a ohřívače pomocí spojky. Také připojte zemnící vodič a to je vše. Připojení napájení k ohřívači bylo tak jednoduché.

Krok č. 5. Naplňte vodu a spusťte ohřívač

Otevřete uzavírací ventil na přívodním potrubí studené vody. Slyšte zvuk plnění vody v nádrži. Otevřete teplotní a tlakový pojistný ventil, abyste odstranili vzduch z nádrže ohřívače. Také otevřete kohoutky horké vody, abyste vytlačili vzduch z vodovodního systému. Nakonec nainstalujte izolaci potrubí na všechny trubky PEX a zajistěte ji stahovacím páskem. Také se spouštěním ohřívače nespěchejte a počkejte, až se nádrž naplní vodou. Poté zapněte panel jističe z rozvodné skříně a nastavte teplotu v rozmezí 120 až 140 stupňů Fahrenheita, abyste získali osvěžující koupel. Můžete si také přečíst o tom, kde můžete nainstalovat ohřívač vody v místě použití.

Pokyny pro instalatérské práce

Při instalatérství si uvědomte tyto věci:

Potrubí: Nejjednodušší a nejlevnější způsob, jak udržet teplo, je instalace izolace potrubí na horkovodní potrubí. PEx trubky jsou také efektivní a nejtišší možnou možností, jak se vyhnout vibracím.

Tepelná expanzní nádrž: Pokud má váš dům uzavřený vodní systém, nainstalujte si ji s ohřívačem.

It’s A Wrap!

Jsme optimisté, že jste našli odpověď na svou otázku, jak nainstalovat hybridní ohřívač vody. Nyní, když jste jej nainstalovali, musíte znát výhody a nevýhody hybridních ohřívačů vody. Co vám tedy brání v instalaci a šetří vaše peníze a energii. Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, jak odvzdušnit ohřívač vody a kdy vyměnit ohřívač vody.