Jak nainstalovat expanzní nádrž na plynový ohřívač vody? 6 snadných kroků!

Chcete vědět, jak nainstalovat expanzní nádobu na plynový ohřívač vody? Pokud jste odpověděli ano, zůstaňte s námi až do konce; vše se dozvíte, když projdete hlouběji do tohoto článku!

Když požádáte o povolení k instalaci ohřívače vody, budete vědět o všech předpisech o expanzní nádrži. Po pochopení, jakou velikost expanzní nádoby na vodu váš systém vyžaduje, si ji můžete nainstalovat v domácnosti. Tato metoda však nevyžaduje žádné účinné techniky. Můžete to udělat snadno pomocí několika kusů vybavení.

Nejprve však musíte získat nádrž od prodejce. Malý model stojí pouhých 40 dolarů, ale větší stojí o několik peněz více. Kupte si 2-galonovou expanzní nádrž, pokud ji budete používat s 40- až 50-galonovým ohřívačem vody. Pro zajištění expanzní nádoby zvolte konektor se 3/4 závitem. Budete muset nainstalovat T-spojku přes váš horkovodní systém pro bezchybné usazení. Zde jsou postupy pro instalaci expanzní nádoby pro váš ohřívač vody. Takže bez dalších okolků můžeme začít!

Postup instalace expanzní nádoby na plynový ohřívač vody

T-kus vložený do přívodního potrubí studené vody se obvykle používá k instalaci expanzní nádoby přímo nad ohřívač vody. Obecně se staví vertikálně, ale kvůli malému prostoru může být instalován i vodorovně. Níže jsme pro vás probrali podrobný návod krok za krokem, který vám pomůže zjistit, jak nainstalovat expanzní nádrž na plynový ohřívač vody:

Krok č. 1. Vypněte přívod plynu a vody

Vypněte přívod plynu a vody ohřívače vody. Pokud je váš spotřebič připojen k potrubnímu systému s uzavíracím ventilem, přerušte tok vody z přívodního potrubí do vašeho domu. Pokud vaše zařízení běží na elektřinu, vypněte jistič. Pokud používáte plynový systém horké vody, vypněte přívod plynu. Pokud si nejste jisti, jak toho dosáhnout, vyhledejte pomoc nejbližší plynárenské společnosti.

Krok č. 2. Kupte si příslušenství k expanzní nádobě

Hledáte expanzní nádobu, která bude fungovat s vaším ohřívačem vody? Před zakoupením nádrže si poznamenejte velikost vašeho ohřívače vody. Po příchodu do železářství musíte pečlivě zkontrolovat velikost ohřívače vody. Pro výrobu tvarovky T se ujistěte, že máte po ruce dostatek instalatérského lepidla; matice (1 ½ palce) a montážní háčky jsou také součástí dodávky.

Krok č. 3. Zkontrolujte přívodní potrubí studené vody

Přejděte k přívodu studené vody a identifikujte ten, který běží paralelně se systémem teplé vody. Pro přístup ke stroji budete muset použít tento přívod studené vody. Také by vás mohlo zajímat informace o přívodu studené vody a komponentech.

Krok č. 4. Nainstalujte expanzní nádrž

Aby jednotka zůstala v blízkosti ohřívače vody, nainstalujte ji nad potrubí, které rozvádí studenou vodu. Na určeném místě na stěně vyřízněte otvory pro připojovací trubky. Připojte přívodní potrubí studené vody a našroubujte expanzní nádobu. Připojte krátký kus lineární měděné trubky k výstupu tvarovky na straně T pomocí zasouvacích spojů a pájením za tepla. Délka měděné trubky bude určena množstvím volného prostoru, ale měla by být co nejkratší; ujistěte se, že není větší než 6 palců. K připojení adaptéru s vnitřním závitem ke špičce vodorovné trubky použijte nástrčný nástavec.

Krok č. 5. Připojte potrubí expanzní nádoby

Na expanzní nádrži, kolem závitové armatury, omotejte těsnicí pásku trubky, než ji našroubujete na závitový adaptér vodorovné trubky. Ruční utažení je obvykle dostatečné; Vyvarujte se však přílišnému utahování, které by mohlo poškodit potrubí nebo spojky.

Krok #6. Znovu připojte přívod vody a plynu ohřívače

Ujistěte se, že je v ohřívači zapnutý přívod vody. Poté zapněte jistič a zapněte stroj. Obnovte přívod plynu a zapněte plyn, pokud máte plynový ohřívač vody.

Jak zjistím, zda expanzní nádrž funguje?

Předpokládejme, že membrána odděluje vodu od vzduchu v expanzní nádrži, pokud je na konci přívodního potrubí studené vody. Jemně udeřte do horní a spodní části expanzní nádrže. Pokud se nádrž zdá prázdná, je v pořádku.

Bouchnutí na druhé straně naznačuje, že voda vnikla do horní místnosti v důsledku prasklé membrány. Ovládejte teplotu dotykem střední a spodní části nádrže. Protože zadržuje horkou vodu z nádrže, spodní polovina může obvykle zůstat horká, protože udržuje studený vzduch v horní části; můžete zažít cool. Voda bude kapat ventilem TPR, pokud je nádrž systému horké vody pod nadměrným tlakem kvůli nefunkční expanzní nádrži; v tomto případě potřebujete expanzní nádobu.

It’s A Wrap!

Byli jsme rádi, že všichni pochopíte, jak nainstalovat expanzní nádobu na plynový ohřívač vody. Toto jsou výše uvedené kroky, které se týkají instalace expanzní nádrže. Přečtěte si článek pozorně, abyste mu dobře porozuměli. Protože instalace expanzní nádrže není příliš jednoduchá, musíte mít úplné znalosti. Neváhejte znát i tyto věci; přečtěte si o tom, jak vypustit a propláchnout plynový ohřívač vody a jak zkontrolovat prvky ohřívače vody. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi!