Jak nainstalovat elektrický beztankový ohřívač vody? 9 snadných kroků!

Chcete vědět, jak nainstalovat elektrický ohřívač vody bez nádrže? Před instalací elektrického ohřívače vody bez nádrže doma se naučte zásadní věci. Musíte se také ujistit, že ohřívač vody, který jste si přinesli nebo zakoupili, je kompatibilní s vaším domovem.

Instalace elektrické vody bez nádrže svépomocí je lákavá, protože někteří profesionálové nabízejí vysoký servisní poplatek. Pokud se v této oblasti vyznáte, můžete to skutečně připojit sami. Ale pokud jste začátečník, vyhledejte prosím profesionála, který zajistí bezpečnost vaší rodiny a majetku.

Elektrické ohřívače vody jsou pohodlnější než ohřívače vody s nádrží, protože je můžete použít rychleji. Na rozdíl od zásobníkových ohřívačů vody potřebuje k přípravě teplé vody určitý čas. Co je podle vás pro vaši rodinu nejlepší a kompatibilní?

Co byste měli vědět o ohřívačích vody

Lidé potřebují vařit vodu, aby si mohli během dne vyrobit horkou vodu. Je smutné, že tento proces potřebují opakovat pokaždé, když potřebují horkou vodu od malých po vyšší množství, a to je vyčerpávající proces, zvláště pokud je zima nebo chladné období. Ohřívače vody tedy pomohly lidem nejsnáze se dostat k teplé vodě. V dnešní době existují dva typy ohřívačů vody: elektrické beznádržové a zásobníkové.

Chcete každý den uchovávat teplou vodu pro celou rodinu a nestarat se o to, kolik ji spotřebuje? Pak by bylo nejlepší, kdybyste měli zásobníkový nebo zásobníkový ohřívač vody. Ale pokud máte malou rodinu, nepotřebujete pro vás mnoho horké vody a elektrických obleků na vodu bez nádrže. Pokud chcete mít elektrický ohřívač vody bez nádrže, musíte zkontrolovat, zda je produkt vhodný pro váš domov. Některé zásobníkové ohřívače vody potřebují ke svému provozu dostatek elektrické energie. Dokáže váš domov podpořit vaše potřeby elektřiny? Můžete se naučit, jak nainstalovat elektrický ohřívač vody bez nádrže, pokud je to možné.

Při provádění této metody prosím používejte ochranné pomůcky. Při manipulaci s elektrickými vodiči musíte být opatrní. V některých zemích možná budete muset získat povolení od vlády k instalaci elektrického ohřívače vody bez nádrže a zajistit, aby odpovídal standardní kvalitě.

Postup instalace elektrického beztankového ohřívače vody

Je nezbytné správně nainstalovat zařízení, protože může způsobit úraz elektrickým proudem nebo v nejhorším případě způsobit požár v domácnosti. Pokud si myslíte, že nemůžete nainstalovat, je nejlepší zavolat profesionála, aby to provedl. Ale pokud můžete a znáte elektrické dráty a instalaci, zabere to nejméně dvě až tři hodiny vašeho času.

Krok č. 1. Vypněte jističe

Nejlepší by bylo brát instalaci zařízení, jako je elektrický ohřívač vody bez nádrže, vážně. Obsahuje množství vody a je to skvělý vodič elektřiny, který může způsobit úraz elektrickým proudem. Vypněte jistič a zkontrolujte všechny vodiče ve vaší domácnosti. Zde je návod, jak vypnout ohřívač vody.

Krok č. 2. Vypněte přívod vody

Stejně jako elektřinu je potřeba ji vypnout. Při instalaci zařízení se ujistěte, že máte vodu pod kontrolou. Zabrání také vážnému až střednímu poškození vašeho domu tlakem vody.

Krok č. 3. Odpojte starý ohřívač vody

Pokud máte doma starý ohřívač vody, je na čase je odpojit. Odpojte všechny spojovací vodiče a vodovodní potrubí. Buďte opatrní, protože jsou již staré, nepodstatné a poškození znamená výměnu.

Krok č. 4. Otevřete přední kryt

Pořiďte si svůj nový elektrický ohřívač vody bez nádrže a otevřete přední kryt pomocí šroubováku. Všimněte si, že existují různé značky elektrických ohřívačů vody bez nádrže a možná budete potřebovat jiné velikosti šroubováků. Odstraňte přiložené šrouby a umístěte je do bílé látky, aby byly přístupné. Přední kryt otevírejte pomalu, protože byste mohli zapojit dráty v přední části a nechtěli bychom se poškodit.

Krok č. 5. Nastavte ohřívač vody

Připevněte svůj zásobníkový ohřívač vody na zeď. Přečtěte si prosím návod, jak jej správně připevnit na zeď. Možná budete muset vyvrtat betonovou zeď nebo ji přišroubovat. Umístěte je prosím na přístupné místo vždy, když vypukne požár nebo jiné mimořádné události.

Krok #6. Připojte vodovodní potrubí

Možná budete potřebovat nerezovou ocel, aby váš ohřívač vody proudil. Protože vám poteče teplá voda, budete potřebovat spolehlivou trubku, která reguluje teplotu a je flexibilní. Pokud není k dispozici nerezová ocel, můžete jako náhradu použít měděnou nebo PVC trubku, ale ujistěte se, že zvládne vysoké teploty. Udělejte si trubku, ze které bude vytékat teplá a studená voda.

Krok č. 7. Připojte průtokový a tlakový ventil

Průtokový ventil vám pomůže ovládat ohřívač vody. Nepotřebovali byste vypínat primární ovládání vodovodního systému ve vašem domě. I když je to pouze možnost, bude to pro vás upozornění. Potom připojte tlakový ventil, pokud chcete.

Krok č. 8. Otevřete kohoutek pro horkovodní systém

Zapněte všechny horkovodní systémy, aby se vypláchl vzduch. Tato metoda je nezbytná, protože připravuje celý vodní systém. Nechte tuto metodu několik minut a poté vypněte všechny zásuvky. Pečlivě zkontrolujte všechna připojení vodičů a znovu nasaďte přední kryt.

Krok č. 9. Zapněte jistič

Po kontrole všech elektrických vodičů zapněte jistič. Zkontrolujte teplotu vody vypouštěné ve vašem horkovodním systému. Nyní máte hotovo a můžete jít.

Je to obal!

Nyní konečně odhalíte proces instalace elektrického ohřívače vody bez nádrže ve vašem domě. Buďte připraveni vyskočit a cítit teplou vodu při koupeli! Prosím, pokud chcete mít ihned elektrickou vodu bez nádrže a nemáte žádné znalosti o elektrických rozvodech a instalatérství, rádi byste si nechali poradit od profesionála. Zjistěte, kolik stojí i beztankový ohřívač vody!