Jak nainstalovat elektrický beztankový ohřívač vody? 8 snadných kroků!

Tato příručka vám pomůže pochopit, jak nainstalovat elektrický ohřívač vody bez nádrže. Instalace ohřívače vody zahrnuje několik kroků; dozvíte se je, když se budete dále ponořit do tohoto článku!

Konkrétní problémy s ohřívači vody můžete vyřešit rychle; pokud je však váš ohřívač vody zastaralý nebo starý, může být lepší jej upgradovat. Přestože ohřívač vody vydrží přibližně 20 let, vydrží pouze deset let.

Před instalací elektrického ohřívače vody bez nádrže si ujasněte, do čeho jdete. Pomůže vám, když budete extrémně opatrní. Instalace vlastního elektrického ohřívače vody bez nádrže byste se měli vždy vyhnout, pokud ještě nejste informováni. Není to úkol pro nezkušené. Najměte si někoho, kdo to udělá za vás, místo abyste to dělali sami. Každopádně, pokud máte zájem a chcete se dozvědět podrobnosti krok za krokem, kontaktujte nás na konci. Tak se pojďme bavit!

Postup instalace elektrického beztankového ohřívače vody.

Instalace ohřívače vody bez nádrže není příliš jednoduchý úkol, ale pokud rozumíte tomu, jak na to, můžete ohřívač snadno nainstalovat, aniž byste najímali profesionála. Níže jsme podrobně probrali, jak nainstalovat elektrický ohřívač vody bez nádrže:

Krok č. 1. Vypněte vodu a jistič

Před zahájením procesu je nutné vypnout jistič, aby se při práci nezapínaly elektrické vodiče. Pokud také nechcete, aby vám při výměně starého bojleru za moderní zatopila voda, vypněte přívod vody. Pamatujte prosím, že záplavy mohou stát tisíce dolarů; je nezbytné vypnout všechny zdroje vody.

Krok č. 2. Oddělený je přední kryt

Pomocí šroubováku opatrně sejměte přední kryt nové jednotky bez nádrže, než ji nainstalujete. Po odstranění všech šroubů je uložte na bezpečném místě. Pokud váš ohřívač vody funguje správně, musí být přítomny všechny tyto šrouby. Pamatujte, že tento specifický kabel můžete připojit mezi ohřívač a kryt. Před sejmutím víka je bezpečně odpojte.

Krok č. 3. Instalace ohřívače vody

Poté je nutné zařízení připevnit na stěnu. Mějte na paměti, že váš zásobníkový ohřívač vody nikdy není v přeplněné nebo špinavé části domu. V případě nouze však musíte mít k zařízení rychlý přístup. Zásobník teplé vody se snadno instaluje, vyžaduje pouze několik šroubů a dodaný držák. Postupujte podle pokynů dodaných s vaším zařízením.

Krok č. 4. Připojte všechny trubky pomocí ohřívače vody

Po dokončení instalace zařízení budete muset připojit potrubí, které vede horkou vodu přes váš domov. K těmto konektorům bude připojen váš ohřívač vody. Musí být na dně jednotky. Pokud bylo vaše zařízení dodáno s instalačním schématem, použijte jej k určení, kam musí vést kabeláž. Pro beztankový ohřívač vody je nerezová ocel nejjemnějším materiálem potrubí.

Dokáže vydržet extrémní teploty při zachování flexibility a přizpůsobivosti systému. Měděné a PVC potrubí jsou vhodnou alternativou k nerezovému potrubí, pokud pro ně nemáte žádnou dostupnost. Pokud zvolíte ohebnou trubku z nerezové oceli, můžete si být jisti, že spoje půjde snadno vyjmout a vyčistit. Čištění by mělo být prováděno pravidelně podle několika návodů k použití.

Krok č. 5. Měli byste nainstalovat průtokové a tlakové ventily

měli byste nainstalovat průtokové a tlakové ventily po dokončení připojení. Instalace průtokových ventilů je hračka. To vám umožní vypnout přívod vody do ohřívače namísto vypnutí vody do zbytku domu, když je třeba provést opravy. Pokud to místní instalatérský úřad vyžaduje, musíte namontovat tlakové ventily. Přetlakový ventil by měl být umístěn na straně „horké vody“ elektrického ohřívače. Pro dodatečné opatření můžete jeden umístit na opačnou stranu ohřívače.

Krok #6. Odvzdušněte topný systém

Ohřívač vody by měl být připojen a instalován zcela v instalačním postupu. Před zapnutím systému horké vody byste měli ještě provést odvzdušnění. Dále musíte otevřít všechny výstupy horké vody na vašem pozemku, abyste odstranili veškerý zachycený vzduch. Po několika minutách tyto výstupy zavřete a dokončete proces odvzdušňování.

Krok č. 7. Zkontrolujte elektrické zapojení

Pomohlo by, kdybyste prověřili připojení k vašemu systému teplé vody pro vaši ochranu a bezpečnost všech ostatních ve vaší rodině. Nejprve zkontrolujte, zda jsou tato připojení správně zapojena a připojena ke správným svorkám. Víko by pak mělo být znovu namontováno pomocí všech původních šroubů. Instalace je téměř dokončena poté, co je kryt správně nasazen na zařízení.

Krok č. 8. Zapněte jistič

Nyní můžete bezpečně zapnout jistič, když již nemusíte ovládat topení. Zkontrolujte všechna připojení; pokud jsou odkazy secFirst, zkontrolujte, zda spouštíte svůj nový elektrický ohřívač vody bez nádrže. Možná vás také bude zajímat, proč váš ohřívač vody neustále vypíná jistič.

Je to obal!

Jsme rádi, že po přečtení tohoto článku lépe pochopíte, jak nainstalovat elektrický ohřívač vody bez nádrže. Kroky spojené s instalací ohřívače jsou diskutovány výše; přečtěte si je pozorně, abyste jim zcela porozuměli. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi! Můžete si také přečíst o tom, jak propláchnout elektrický ohřívač vody a jak vyčistit sentiment z elektrického ohřívače vody.