Jak nainstalovat blokový ohřívač? 4 snadné způsoby!

Zajímá vás, jak nainstalovat blokové topení? Zde je několik kroků, které zahrnují instalaci blokového ohřívače, které se dozvíte, když se dále ponoříte do tohoto článku.

Ohřívače motoru jsou nabízeny v různých konfiguracích. To, které si vyberete, bude určeno typem a modelem vašeho vozidla a vašimi technickými dovednostmi. Pomocí šroubováku jej lze namontovat během min.

Ohřívače bloku motoru jsou nejúčinnější při odstraňování zátky proti mrazu, zejména na spodku motoru. Níže jsou uvedeny základní instalační postupy pro tento druh. Olej v zimních podmínkách houstne a k největšímu poškození vašeho motoru dojde během několika okamžiků mezi zapálením a dosažením ideální provozní teploty. Naštěstí používání ohřívače bloku během zimy může pomoci motoru běžet plynuleji a ušetřit vám peníze. Přátelé, je toho mnohem víc, co se můžete naučit, takže pokud vás to zajímá a chcete vědět všechno do detailu, zůstaňte s námi v kontaktu. Pojďme se bavit!

Způsoby instalace blokového ohřívače

Většina blokových ohřívačů je namontována přímo na motoru, nejlépe ponořená do chladicí kapaliny. Tento druh blokového ohřívače je často energeticky účinnější než ostatní. Jejich nastavení je samozřejmě obtížnější a mohou vyžadovat mechanické dovednosti a profesionální vybavení.

#1. Řadové blokové ohřívače chladicí kapaliny

Nejstarší technikou ohřevu chladicí kapaliny motoru je použití ohně. Je to stále jedna z nejpřijatelnějších možností pro jednotlivce, kteří nechtějí řešit potíže s instalací blokového topení. Takový druh ohřívače může být instalován všude podél potrubí spojujícího termostat a radiátor. Instalace vyhřívání bloku motoru je jednoduchý postup. Potrubí chladicí kapaliny by mělo být přerušeno. Připojte vstupní port řadového ohřívače chladicí kapaliny k jednomu konci hadice chladicí kapaliny. Výstupní port zařízení by měl být připojen k druhému odříznutému konci hadice chladicí kapaliny. Před dosažením motoru se chladicí kapalina při průchodu tímto topným článkem zahřívá.

#2. Ohřívače bloku olejové vany

Tento ohřívač bloku motoru je také extrémně jednoduchý na nastavení. Plastový polštářek obklopuje topné těleso. Cílem je přilepit podložku k médiu naplněnému kapalinou. Topné těleso rovněž zvýší teplotu kapaliny na druhém okraji. Tento druh zařízení pro ohřev motoru může být instalován na dvou místech.

První je pod olejovou vanou motoru. Pod olejovou vanou převodovky je druhá. Někteří uživatelé automobilů dávají přednost zahřívání obou pánví, aby zlepšili výkon svých vozidel v zimních podmínkách. Před instalací těchto ohřívačů je také důležité umýt vnější povrch olejových van. Nesmí být přítomny prach, mastnota a špína. Pro tento typ úkolů obvykle stačí čistič brzd. Po umytí zlikvidujte podkladový papír z vyhřívací podložky olejové vany. V důsledku toho se odhalí lepkavá vrstva. Přilepte jej k vnějšímu povrchu olejové vany.

#3. Ohřívače motoru zablokovat zamrznutí zástrčky

Instalace ohřívače mrazicí svíčky je vhodná, pokud jej již váš automobil má. Tímto zařízením bude nahrazena jedna ze svíčky proti zamrznutí motoru. Ty jsou viditelné na vnějších stranách válců. Zahřátý motor a jeho kapaliny s vyhříváním svíčky jsou přesvědčivé. Na druhou stranu může být jejich instalace náročná. Před instalací blokového ohřívače protimrazové zátky musí být radiátor vypuštěn. Než se o to pokusíte, přečtěte si uživatelskou příručku pro konkrétní pokyny pro odpojení zamrzlé zástrčky. Jedna z těchto zástrček je navíc mnohem jednodušší vyjmout.

Před instalací ohřívače mrazicí svíčky mějte na paměti, že hladina chladicí kapaliny motoru je nižší než mrazicí zátka. Umyjte díru uvnitř oblasti. Odpojte O-kroužek vyhřívání bloku motoru. Umístěte ohřívač dolů do otvoru a ujistěte se, že se s ničím takovým nedostane do kontaktu. Vyjměte ohřívač z otvoru po označení jeho umístění. Pomocí silikonového maziva namažte O-kroužek. Do díry, zastrčte. Vraťte ohřívač na původní místo a obložte jej značkami. Jakmile připojíte gadget k elektrickému systému vašeho vozidla, musíte být připraveni vyrazit. Může být užitečné přečíst si o běžných problémech s topením automobilů.

#4. Ohřívače vypouštěcí zátky

Ohřívače vypouštěcí zátky fungují podobně jako mrazicí zátky. Liší se pouze technika, ve které je instalován ohřívač bloku motoru. Namísto výměny zátky mrazicího ohřívače bude jedno takové zařízení použito k výměně vypouštěcí zátky bloku motoru. Chcete-li nainstalovat tento druh zařízení pro ohřev motoru, musí být chladicí kapalina uvnitř motoru vypuštěna. Po vyprázdnění otřete vnitřní vrstvu vypouštěcího otvoru se závitem. Utěsněte závit takového ohřívače těsnicí páskou. Pomůže také vytvořit lepší těsnění a zabránit úniku. Prostřednictvím vypouštěcího otvoru utáhněte závity ohřívače. Mějte na paměti, že nastavení točivého momentu je podle doporučení výrobce. Po doplnění chladicí kapaliny motoru zkontrolujte těsnost.

It’s A Wrap!

Doufáme, že jste obdrželi odpověď na svou otázku, jak nainstalovat blokové topení. Výše jsme diskutovali o různých blokových ohřívačích a způsobech jejich instalace. Přečtěte si pozorně všechny tyto instalační procesy, abyste jim dobře porozuměli. Přečtěte si související články; vědět, kde je blokové topení na A 6.7 cummins a co je pomocné topení. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi!