Jak nabít lednici? Obnovení potenciálu vaší lednice pomocí 5 snadných kroků!

Ptáte se sami sebe: „Jak dobít lednici?“ Tento článek vám odpoví na tuto konkrétní otázku. Nechoďte tedy nikam a přečtěte si zde všechny důležité informace.

V 5 jednoduchých krocích můžete svou ledničku dobít sami.

Začněte tím, že si vezmete všechny potraviny v chladničce, najdete kompresor, otevřete kompresor, vypláchnete freon a připojíte hadici.

A je to. Vím, že máte velký zájem o opravu vlastní lednice doma. Než však začnete cokoli, musíte být v tomto procesu chráněni a chráněni před všemi provozními riziky. Takže bez dalších okolků začněme.

Nabíjení chladničky doma 5 kroky

Tato část bude o „Jak dobít ledničku?“ Naše domácí chladničky se mohou časem poškodit. Díky tomu je dobíjení chladničky zásadní, aby fungovala déle a šetřila peníze z vaší kapsy. Kromě toho to může být také cesta šetrná k životnímu prostředí při snižování odpadu, jako jsou lednice až do koše. Než tedy začnete postupovat podle těchto kroků, je to to, co potřebujete.

Musíte mít náhradní freon, který je v tomto procesu klíčový.

Také byste měli být opatrní v každém kroku tohoto procesu před elektrickými riziky. Abyste tomu zabránili, musíte vytáhnout chladničku ze zásuvky a použít nějaké elektrické ochranné vybavení, jako jsou rukavice. Zkontrolujte také specifikace freonu, který potřebujete vyměnit, aby odpovídal chladničce.

Krok č. 1. Vyndávání všech potravin z lednice

Než přistoupíme ke zvýraznění dobíjení vaší chladničky, musíte vytáhnout všechny věci, které jste měli uloženy v ledničce. Vyjměte všechny potraviny, zásuvky a přihrádky, které jsou uvnitř. Stejně tak by pomohlo, kdybyste vyčistili vnitřek chladničky, aby se bakterie, plísně a viry nedostaly do nebezpečí.

Toto vyčištění zajistí, aby jídlo uvnitř bylo bezpečné k jídlu, protože je bez jakýchkoli chorob.

Také doporučuji dát kolem lednice nějaké hadry nebo noviny, aby byla vaše pracovní plocha dobře připravená a strukturovaná. V opačném případě může dojít k neočekávanému rozlití a nehodám. Kromě toho musíte mít nějaké úložné oddíly pro uložení šroubů na později.

Krok č. 2. Umístění kompresoru

Poté, co jste odstranili veškerý obsah chladničky, je načase najít a zkontrolovat kompresor v chladničce. Kompresor chladničky může být umístěn ve spodní části samotné chladničky. Jedná se o válec ve tvaru plechovky, který obsahuje chladivo, které má být doplněno.

Krok č. 3. Otevření kompresoru

Když jste již našli kompresor, musíte otevřít jeho sací ventil a připojit vakuové čerpadlo k otevřenému ventilu kompresoru. V opačném případě můžete na velký měděný potrubí z kompresoru nainstalovat sedlový ventil.

Poté nainstalujte adaptér ventilu chladiva na sedlový ventil. Tento sedlový ventil lze připojit k soupravě pro dobíjení freonů, která se nachází ve vašem nejbližším železářství. V tomto kroku buďte opatrní, protože jedna chyba může být pro vaši chladničku velmi škodlivá.

Krok č. 4. Vypláchnutí freonu

Poté, co jste doma připojili sací ventil kompresoru k vakuové pumpě, musíte vypláchnout veškerý freon při zachování bezpečnosti. Také je nutné odstranit veškerý freon v kompresoru, aby z lednice nemohly odejít žádné zbytky, což může být pro váš domov nebezpečné.

Stejně tak je lepší při vysávání freonu vyprázdnit kompresor, abyste jej při plnění novějším freonovým chladivem nemohli plně naplnit. Kromě toho snižujete riziko úniku ve svém domě.

Krok č. 5. Připevnění hadice

Poté budete připraveni doplnit palivo do kompresoru novou náhradou za freon. Chcete -li to provést, připojte hadici náhrady freonu k kompresoru vaší lednice. Tento krok bude vyžadovat, abyste byli opatrní, zejména při manipulaci s chladivem.

Na druhou stranu musíte zajistit, aby bylo vše dostatečně dotaženo a zajištěno, aby se zabránilo úniku po procesu doplňování. To lze provést pomocí klíče na nářadí. Poté, co jste vyprázdnili součásti vaší konzervy pro výměnu freonů do vašeho kompresoru, můžete ventil již zavřít.

Když jste zavřeli ventil, znovu nainstalujte kompresor na základnu chladničky se všemi potřebnými šrouby, které jste odstranili. Také můžete přinést všechno jídlo zpět do lednice a znovu ho zapnout. Pokud ne, můžete zavolat profesionála, aby provedl všechny tyto kroky, aby se předešlo problémům.

Závěr

Skvělý! Nyní víte: „Jak dobít lednici?“ Pomohlo by vám, kdybyste byli odvážní a ochotni udělat všechny kroky, které jsem zmínil výše, abyste si doma dobili vlastní lednici.

Můžete to udělat přemístěním všech potravin ve vaší chladničce, umístěním kompresoru, otevřením kompresoru, vyprázdněním freonu a připojením hadice. Chcete si přečíst další články o chlazení? Jděte sem a přečtěte si, jak si doma dobíjíte klimatizaci. To je vše, co potřebujete vědět o tomto tématu. Děkuji za přečtení!