Jak mohu zvýšit hladinu bílkovin pro darování plazmy? Přečtěte si tyto úžasné tipy!

Víte, jak mohu zvýšit hladinu bílkovin pro darování plazmy? Pokud ještě ne, pak je tento článek přesně pro vás. Zde jsme diskutovali o odpovědi na vaši otázku. No, v tomto článku píšeme tipy na zvýšení úrovně dárcovství plazmy. Hladinu bílkovin můžete zvýšit tím, že budete jíst něco bohatého na bílkoviny.

Plazma je tekutá látka, která obsahuje bílkoviny a je základní složkou krve. Albumin a globin jsou proteiny, které plazma obsahuje, a tyto proteiny pomáhají při formátování srážení krve a mohou bojovat proti nemocem.

Dárcovství plazmy se používá u pacientů, jejichž tělo neplní své funkce správně kvůli abnormalitám v plazmě nebo menšímu množství plazmy, než je průměr v jejich těle. Dárce tedy potřebuje zvýšit hladiny proteinů až po darování plazmy. Pokračujte ve čtení tohoto článku, pokud se chcete dozvědět některé vzrušující způsoby, jak zvýšit hladiny bílkovin pro darování plazmy.

Proces dárcovství plazmy

Proces darování plazmy je stejný jako darování krve. Proces, při kterém dárci darují plazmu, se nazývá plazmaferéza a při tomto procesu jsou k dárcovskému tělu připojena zařízení, kterými se z dárcovského těla odebírá krev. Poté se z krve shromáždí plazma a nekontrolovaná část krve, jako jsou červené krvinky, bílé krvinky a krevní destičky, se vrátí do těla dárce pomocí jehly malé velikosti. Jak tedy mohu zvýšit hladinu bílkovin pro darování plazmy?

Hladiny bílkovin při dárcovství plazmy

Pokud jste plánovali darovat plazmu, mějte na paměti některé základní požadavky na darování plazmy. Pro darování plazmy se množství hladin proteinu pohybuje přibližně v rozmezí 6-9 gramů.

Když budete jíst ovoce nebo zeleninu s vysokým obsahem bílkovin ve svém běžném jídle, ušetříte si testy s nízkou hladinou bílkovin.

Váš denní příjem bílkovin je osm gramů bílkovin podle tělesné hmotnosti dárce v kilogramech pro zvýšení hladiny bílkovin. Pokud například dárce váží 150 liber, znamená to, že celková hladina bílkovin u této osoby je 54 kilogramů. To znamená, že hladina dárcovského proteinu v plazmě závisí na tělesné hmotnosti dárce.

4 způsoby, jak zvýšit hladinu bílkovin pro darování plazmy

Zajímá vás, jak zvýšit hladinu bílkovin pro dárcovství plazmy? Zde diskutujeme o čtyřech jedinečných způsobech, jak vám pomoci zvýšit hladinu bílkovin, ne-li podle kritérií pro podporu plazmy.

#1. Příjem živočišných bílkovin

Nejlepším způsobem, jak zvýšit hladinu bílkovin pro darování plazmy, je jíst zdroje živočišných bílkovin. Jedním z nejlepších zdrojů živočišných bílkovin pro zvýšení hladiny bílkovin je skopové a hovězí maso. Konzumace živočišných bílkovin je však také škodlivá pro vaše zdraví, pokud jíte ve velkém množství, způsobuje onemocnění srdce.

Skopové nebo hovězí maso obsahuje asi 23–22 gramů bílkovin na porci 3 unce. Stejně jako červené maso obsahuje bílkoviny i jiné maso, včetně krevet, kuřecího masa a ryb. Asi 23 gramů bílkovin na 3 oz porci je přítomno v krevetách, kuřecí obsahuje přibližně 24 gramů bílkovin na 3 oz porci a rybí maso má 17 gramů bílkovin na 3 oz porci. Abyste měli jasnou perspektivu, podívejte se, jaké jsou nejzdravější zdroje živočišných bílkovin.

#2. Konzumujte mléčné výrobky a vejce

Dalšími alternativami ke zvýšení hladin bílkovin pro darování plazmy jsou mléčné výrobky a vejce; 1 velké vejce obsahuje asi 6 gramů bílkovin. Nízkotučná ricotta a mléčný sýr navíc obsahují dostatečné množství bílkovin, s nízkým obsahem tuku ve srovnání s jinými sýry s vysokým obsahem tuku a nízkým obsahem bílkovin.

Miska nízkotučné ricotty obsahuje 20 gramů bílkovin, zatímco velká plechovka tvarohu obsahuje zhruba 23 gramů bílkovin. Před darováním plazmy je proto lepší jíst nízkotučné mléčné výrobky.

#3. Rostlinné bílkoviny

Pokud dárce nemá rád kuře, živočišné zdroje, mléčné výrobky nebo vejce, chcete před darováním plazmy zvýšit hladinu bílkovin. Proteiny můžete zvýšit příjmem bílkovin rostlinných produktů.

Pokud jíte červené fazole, mějte na paměti, že šálek sójových bobů obsahuje 22 gramů bílkovin. Kromě toho můžete jíst vlašské ořechy, fazole, arašídy, semena, brambory a zelenou zeleninu získanou ze stromů. Ještě doplňující informace pro vás, přečtěte si patnáct nejlepších rostlinných bílkovinných potravin.

#4. Další proteinové produkty

Existují také rostlinné proteiny, které zvyšují hladinu bílkovin. Nejpohodlnější a nejspolehlivější možností je však konzumace proteinové tyčinky nebo koktejlu s předbaleným proteinem. Proteinové koktejly si můžete koupit na trhu nebo si je dárce může vyrobit doma pomocí práškového proteinu.

Vždy používejte výrobky vyrobené z mléka, ale pokud dárce nemá rád mléčné výrobky, jako je mléko, použijte rostlinné bílkoviny, jak je uvedeno výše.

Všechny způsoby jsou velmi účinné při zvyšování hladiny bílkovin. Mějte na paměti, že kdykoli jdete ven, darujte plazmu; před darováním plazmy si otestujte hladinu bílkovin. Příběh bílkovin závisí na tělesné hmotnosti dárce.

It’s A Wrap!

Hledáte odpovědi o tom, jak mohu zvýšit hladinu bílkovin pro darování plazmy? Pokud ano, přečtěte si prosím důkladně tento článek, abyste pochopili způsoby, které jsme v tomto článku zmínili. Pro další články o dárcovství si přečtěte, jak funguje darování embryí a jaký je postup při darování orgánů. Děkujeme, přátelé, že jste s námi zůstali na konci tohoto tématu!