Jak mohu vyčistit své bavlněné keprové sedátko

Látkové sedačky vypadají hezky a pohodlně, ale pokud jde o čištění, mohou být také skutečnou bolestí. Můžete si to vyčistit sami, pokud ještě nevíte, kolik to čištění stojí. Jak tedy mohu vyčistit milostnou sedačku z bavlněného kepru?

Bavlněné keprové čalounění rádoby sedačkou je novou, prodyšnou možností pro materiály na bázi zvířat nebo syntetických materiálů. Bavlněné keprové sedací soupravy, stejně jako ostatní textilie, musí být pravidelně čištěny. Jen znovu zkontrolujte, zda je použitý čistič vhodný pro vaši sedačku.

Ať už jde o utírání prachu, čištění chlupů domácích zvířat nebo řešení úniku potravin. Rutinní péče, jako je poprašování, pomáhá uchovat bavlněnou tkaninu. Množství požadovaného čištění a použité postupy se liší v závislosti na povaze problému.

Čištění bavlněné keprové sedačky: Nejprve se podívejte!

S pomocí několika užitečných návodů můžete oživit stav hodný vašeho salonu. Nejprve se ale podívejte, než začnete uklízet. Při výběru, jak efektivně čistit látkovou sedačku, je třeba vzít v úvahu několik proměnných.

Pokyny výrobce

Měli byste si přečíst pokyny výrobce. Předtím, než se pokusíte odstranit skvrny ze sedačky, postupujte podle pokynů výrobce při čištění sedaček. Pokud tak neučiníte, může dojít ke ztrátě záruk nebo zničení vašeho místečka.

Značky mohou odpovědět na mnoho čisticích otázek:

Pokud jste nenašli pokyny výrobce, nedělejte si starosti. Polštáře Loveseat obsahují štítek, který vás informuje o životně důležitých informacích, například o tom, zda je tkanina rozpustná ve vodě. Mějte na paměti, že štítek na jedné straně se může týkat praní potahu lásky.

Ten druhý může dát pokyny k praní samotných polštářů. Před zahájením čištění zkontrolujte, zda se díváte na správnou značku. Pokud nepoužíváte správné čisticí roztoky, můžete si čalounění nenávratně zničit.

Pochopení značky čištění vám může ušetřit mnoho problémů.

Na štítku na čištění sedačky v lásce obvykle objevíte jedno ze čtyř písmen. Znáte ta podivná písmena na etiketách své lásky? Zde je vše, co naznačují:

W – K čištění tohoto produktu použijte vodu.

S – Není voda. Budete potřebovat čištění na bázi rozpouštědel.

WS-tento produkt očistěte vodou nebo roztokem na bázi rozpouštědla.

X – vakuum.

Nejlepší by bylo, kdybyste se nelišili od čistících technik uvedených na štítku.

Voda se může zdát neškodná. Pokud ho však použijete k čištění sedačky lásky, která žádá čistič na bázi rozpouštědel, čeká vás překvapení. Voda, ať se vám to líbí nebo ne, zanechá na vašem milostném sedadle stopu.

Neohrožujte svůj nábytek. Postupujte podle pokynů na štítcích. Jsou si vědomi toho, co je pro vaše místo k sezení ideální.

Jak mohu vyčistit milostnou sedačku z bavlněného kepru?

Rychle odstraňte chlupy domácího mazlíčka nasazením gumové rukavice a lehkým pohladením po povrchu láskyplného sedátka dlaní. Guma přilne k vlasům a sbírá je dohromady, což usnadňuje jejich odstranění. Poté odstraňte z láskyplného místa tvrdohlavý chlup pomocí válečku na vlákna.

Je -li to nutné, sejměte polštáře lásky a vezměte je ven. Nejprve je smekněte, aby se zbavili veškerého zbloudilého prachu nebo špíny. Poté je přiveďte dovnitř a pomocí nástavce na čalounický kartáč vysajte obě strany polštářů.

Láskyplně vysajte. Zahrňte prostor pod polštáře i za záda. Pokud jsou na sedadlo lásky připevněny nárazníky, vysavač se štěrbinovou hubicí může dosáhnout materiálu, který vklouzl mezi polštáře.

Ošetřete rozlitou nebo rozlitou oblast jídla, jako je poleva z čokolády nebo dortu. Pomocí hrany plastové lžíce seškrábněte co nejvíce zaschlého materiálu. Škrábejte dovnitř směrem k rozlití, nikoli směrem ven, protože to může způsobit roztažení látky.

Potřete postižené místo ručníkem bez barviva namočeným v mýdlové vodě. Použití nebarvené textilie zaručuje, že se do sedačky nepřenesou žádné barvy. Otírejte pryč, dokud již není vidět jídlo.

Povrch osušte papírovými ručníky nebo suchým hadříkem. Chcete -li vyčistit tmavá místa na sedadle lásky, namažte jemný mýdlový roztok. Opakujte techniku ​​otírání, dokud skvrna nezmizí.

Umístěte několik kostek ledu do sendvičového sáčku na zip, abyste odstranili žvýkačky nebo lepkavé věci, jako je borovicová míza. Umístěte sáček s ledem na postižené místo, dokud guma nebo lepkavá látka neztuhne. Pomocí ostří nože seškrábejte ztvrdlý materiál.

Můžete vyčistit bavlněnou keprovou sedačku lásky s čističem koberců?

Ano, můžete použít čistič koberců na sedátko. Čalounění, zejména sedací soupravy, lze čistit pomocí šamponů na koberce. Zajistěte, aby použitý čistič byl bezpečný pro vaši konkrétní sedačku.

Vydezinfikujte si sedačku.

Potřebujete rychlý DIY dezinfekční sprej? V rozprašovací nádobě smíchejte koncentrovaný esenciální olej s antibakteriálními vlastnostmi a jemným třecím alkoholem. Lehce nastříkejte sedátko, nechte roztok několik minut působit a poté vysajte.

Rada ohledně hloubkového čištění čalounění

Někdy ani ta nej ukázkovější snaha doma nestačí. Pokud jste například zničili sedadlo lásky, měli byste to udělat profesionálně. Povolení profesionálních čističů může být dražší, ale zajistí, aby vaše sedačka byla opravena co nejjemněji.

Závěr

To je vše; nepotřebujete vědět nic víc o tom, jak mohu vyčistit své bavlněné keprové sedátko. Tak jednoduché to je. Vaše rodina bude mít velkou radost, že si znovu sedne na tu neposkvrněnou bavlněnou keprovou pohovku.