Jak moc spropitné Svatební květinářství: Etiketa a další

Pokud jste zvědaví, kolik dát svatebnímu květinářství spropitné, zvažte alespoň 10 % svého svatebního květinového rozpočtu. Ale než budete pokračovat s těmito informacemi, pokračujte ve čtení, abyste poznali další očekávání při tipování svatebních prodejců, zejména těch, kteří se zabývají květinami na vaší svatbě.

A když už jsme u toho, možná si budete chtít přečíst o tom, kdo platí za svatební květiny. Veďte je k tomuto průvodci etiketou, aby mohli uvést i tip pro svatební floristku.

Jak velké spropitné svatebnímu květinářství rozumně?

Spropitné pro svatební květinářství by mělo činit alespoň 10 % vašeho rozpočtu na květinovou svatbu. Můžete ji však také zvýšit na 15 %, zejména pokud květinářství poskytlo své služby dobře a vy byste mohli získat více, než očekáváte.

Můžete také darovat své svatební květinářství 50 $ nebo dvojnásobek částky za určitou částku. Některé páry dokonce zahrnují květinářství k lidem, kterým posílají své děkovné karty.

Bez ohledu na to by bylo nejlepší, kdybyste považovali tipování svatebního květinářství za základní etiketu. Stejně jako ostatní svatební prodejci, i florista tento projev uznání jistě ocení.

Pokud jste zvědaví na ostatní dodavatele, podívejte se na tento kontrolní seznam svatebních dodavatelů.

Musíte dát spropitné květinářství na vaší svatbě?

Na své svatbě musíte dát květináři spropitné, stejně jako kterýkoli jiný svatební prodejce, který vám pomohl dosáhnout vaší vysněné svatby. Květinář je zodpovědný nejen za svatební kytici, ale také za složitější aranžmá, jako jsou svatební korsáže a boutonnieres.

Vaše svatební květinářství by mělo zaručit spropitné, pokud jste obzvláště uneseni květinovými svatebními ozdobami. Koneckonců, vytváření květinových vazeb je více než jen umístění květů a stonků do svazku.

Vaše květinářství se možná také snažilo najít konkrétní květiny, které nejsou v sezóně. Možná jste také vyjednávali s květinářstvím podle svého rozpočtu a oni byli štědří.

Je neslušné nedat spropitné svatebnímu květináři?

Je neslušné nedat svému svatebnímu květinářství spropitné, protože tento prodejce poskytl důležitý svatební prvek: květiny. Navíc jste nějakou dobu spolupracovali se svatebním květinářem, abyste zajistili, že pro svatbu dostanete opatření, která chcete.

Někteří by však také tvrdili, že květinář, který provozuje a vlastní jejich firmu, aniž by pracoval pod někým jiným, může mít nižší spropitné. Někteří dokonce navrhovali nedávat spropitné květinářství, které vlastní svůj vlastní podnik, protože spropitné je obvykle zahrnuto v poplatku, o kterém jste diskutovali předem.

Co byste tedy měli dělat? Možná zhodnotit situaci a své finanční možnosti. Pokud máte pocit, že je to zbytečné nebo nemáte peníze navíc na spropitné, projevte svou vděčnost tím, že zanecháte dobrý komentář na květinářství nebo doporučíte květinářství dalším lidem.

Jak vyjednáváte svatební květinářství?

Poté, co se rozhodnete, že musíte dát svatebnímu květinářství spropitné, můžete zvážit, jak vyjednávat se svatebním dodavatelem, abyste stále nepřekročili svůj svatební rozpočet. Navíc vyjednávání nemá vliv pouze na konečnou cenovou nabídku, kterou musíte zaplatit, ale také vám zajistí, že na svatbě dostanete službu, kterou chcete.

 • Zjistěte obvyklé ceny květinářství ve vaší oblasti a porovnejte
 • Zvažte, jaké množství je obvykle požadováno pro požadovaný typ květinových potřeb
 • Požádejte svatební květinářku o podrobnou cenovou nabídku, abyste balíku lépe porozuměli a abyste ze svých peněz vytěžili maximum
 • Po prvních třech krocích byste měli být schopni určit, jaká je přiměřená částka, kterou květinářství zaplatit, a také, zda můžete vyjednávat a upravovat některé z jejich nabídek
 • Nebuďte v pokušení překročit rozpočet, který jste na svatební květiny předem nastavili
 • Žádejte nabídky, slevy a promo akce, ale buďte rozumní a vžijte se do kůže svatebního květinářství
 • Kolik svatebních květinářů potřebuji?

  Na svatbu nepotřebujete mnoho květinářů. Místo toho můžete dokonce ušetřit více na výdajích, pokud budete mít všechny květinové svatební potřeby od jednoho dodavatele.

  Pomohlo by však porovnat až tři svatební květinářství, abychom našli to nejlepší pro vás. Pokud květinové potřeby přebírá více lidí, mohou je také získat od různých květinářů.

  Kolik by si měl svatební květinář účtovat za práci?

  Svatební florista si může účtovat 20 % za práci, proto celkové náklady na květinovou výzdobu neovlivňují pouze květiny a použité materiály. Květinář například určí cenu každého materiálu za aranžmá a poté přidá 20 % za práci.

  Poplatek za práci může být také vyšší, pokud květinářství provádí složitější aranžování. Pokud například květinářství trvalo vyřízení vašich požadavků více hodin, počítejte s vyšší cenou za jejich práci.

  Jaká je tedy rozumná cena od květinářství, které pro vaše květinové svatební potřeby? Většina párů utratí za květiny kolem 15 % svého svatebního rozpočtu.

  Závěr

  Byl tento průvodce užitečný? Právě jsme se dozvěděli, kolik spropitného svatební květinářství, což je kolem 10 až 15 % z jejich nabídky.

  Někteří by však řekli, že prodejci, kteří vlastní své vlastní podnikání, mohou být přeskočeni za spropitné. Nakonec se rozhodnete, zda si myslíte, že květinářství odvedlo skvělou práci, a pokud si to můžete dovolit, proč mu nedat spropitné?