Jak moc se kalhotky srazí v sušičce? Přečtěte si tato úžasná fakta!

Víte, jak moc se srazí kalhoty v sušičce? Pokud ještě ne, pak se nebojte. Jste na správném místě. Jsme tu, abychom vám pomohli. Přibližně 3–4% sražení, což znamená ztrátu délky 1–1¼in u páru 32 kalhot s vnitřním švem. Vzhledem k tomu, že při výrobě tkaniny je v této orientaci méně aplikované napětí, šířka je méně náchylná ke smršťování.

To se liší podle značky a designu. Oděvní průmysl obvykle považuje smrštění o více než 5 % za nevyhovující. Džíny, stejně jako jiné látky, se mohou v určitých situacích srazit.

Smršťuje se v důsledku způsobu výroby a materiálů, ze kterých je složen. Nákup předem sražených kalhot nebo dávat velký pozor na to, jak s nimi zacházíte, je jediný způsob, jak se vyhnout jejich smrštění. V tomto článku vám dáme odpověď na to, proč a jak moc se kalhotky v sušičce srazí? Pojďme se na to podívat do hloubky!

Stahují se kalhoty v sušičce?

Džínové kalhoty se v sušičce srazí stejně jako v pračce. Nastavení sušičky na vysokou teplotu při sušení kalhot může vést ke sražení kalhot, i když jste je nevymáchali ve vlažné vodě. Pokud je vyperete ve vlažné vodě a srazí se, pokud je teplota sušičky příliš vysoká, srazí se ještě více. Zabránit smrštění v sušičce je však mnohem jednodušší než zabránit smrštění v pračce. Chcete-li je otřít, když suší v sušičce, nemusíte vždy vyžadovat vysoké teploty.

Nechat kalhoty uschnout na vzduchu je nejlepší technika, jak zabránit jejich sražení, když suší. Pro sušení si také můžete vybrat mezi nízkou teplotou a chlazením. Kalhoty neschnou tak rychle, jako byste použili intenzivní teplo, ale nakonec mohou uschnout.

Odkud a jak moc se kalhoty zmenšují?

Přemýšlíte o tom, jak moc se srazí kalhoty v sušičce? V tomto odstavci se dozvíte odpověď na tuto otázku. Mnoho lidí je skálopevně přesvědčeno o tom, že si kalhoty nestahují. Jiní lidé si přejí, aby se trochu zmenšili. Pokud se například zkrátí délka džínů, mohou se stát příliš malé pro vysokou osobu, ale vhodné pro nízkou osobu.

Podobně nemusí pasu slušet kalhoty, které pěkně sedí na délku, ale ne do pasu. V pase možná pěkně sedí, ale v nohách jsou přehnaně dlouhé. Mnoho spotřebitelů si klade otázku, kde a jak moc se kalhoty po zakoupení srazí, aby správně padly.

Je důležité si uvědomit, že kalhoty se mohou zmenšit na délku, šířku nebo dokonce obojí, bez ohledu na to, zda je potřebujete. Míra jejich smrštění na délku a šířku závisí výhradně na druhu látky, ze které jsou vyrobeny. Po prvním vyprání se kalhoty mohou srazit přibližně o 10 %, ale běžně se srazí pouze o 3 až 4 %. Pravidelné praní a sušení také způsobí, že se poněkud srazí. Každopádně zde je návod, jak efektivně zmenšit oblečení.

Od pasu

Míra smrštění pasu je určena velikostí pasu kalhot. Během sušení se kalhoty mohou v pase zmenšit o 1 až 3 palce. Vaše kalhoty se nemusí srazit o nic víc než pár s větším obvodem pasu. Proto se nemusíte příliš starat o snížení pasu vašich kalhot. Skvělé je, že i když se vám kalhoty scvrknou převážně v pase, téměř jistě se při používání roztáhnou. Také, až je příště vyperete a usušíte, nezmenší se tolik.

Z délky

Přibližně 3 až 4% smrštění nastává podél délky páru džín. Délka páru džín se může snížit z 1 na 14 palců. Pokud jste drobná nebo malá a kalhoty jsou příliš dlouhé, je to skvělá věc. Pokud jste vysocí, můžete si všimnout, že po vysušení kalhot jsou pro vás příliš malé. Je trochu obtížnější prodloužit kalhoty, které se zmenšily na výšku a jsou nyní příliš malé. Při použití džínoviny se totiž podélně neroztahuje. Neházejte kalhoty do sušičky, pokud máte podezření, že se v pračce srazily.

Nechte je raději přirozeně uschnout. Namísto zavazování ramínku kolem pasu přivažte jednu polovinu ke každé noze a přehoďte je čelem dolů.

Když zavěsíte kalhoty tímto způsobem, silnější oblast kalhot v pase a spodní části se stáhne dolů na nohu a trochu je natáhne. To je skvělé, pokud jsou kalhoty vyrobeny výhradně z bavlny, protože bavlna se snáze natahuje, když je mokrá. Můžete si také přečíst o tom, jak zmenšit džíny bez sušičky.

It’s A Wrap!

Doufáme, že po přečtení tohoto článku lépe pochopíte, jak moc se kalhoty srazí v sušičce. Mějte na paměti, že kalhoty ze 100% bavlny se v pračce a sušičce nikdy nesrazí. Abyste se nesrazili, můžete použít i předsražené kalhotky. Výše jsme probrali všechna fakta související se smršťováním kalhot, stačí si je pozorně přečíst, abyste dobře porozuměli. Děkujeme vám přátelé, že jste na konci byli s námi! Zjistěte odpověď na svou otázku: jak rychle usušit prádlo bez sušičky.