Jak moc opravit vodou poškozený základ: Jednoduchý průvodce

Jste jedním z majitelů domů, kteří mají jeden z nejčastějších problémů s vaším domem? Přečtěte si, abyste věděli, jak moc opravit vodou poškozený základ, abyste si mohli připravit kapsy.

Naše domovy budou postupem času vyžadovat stále větší pozornost, protože postupně budou vznikat další strukturální a nestrukturální problémy. Základ, ve kterém dům sedí, může být poškozen vodou, což bude vyžadovat opravu a samozřejmě rozpočet.

3 způsoby, jak může v nadaci vašeho domova dojít k poškození vodou

Může být opravdu překvapivé, jak může voda poškodit základy domova. Základ je obvykle vyroben ze silné vrstvy litého cementu, jak jej tedy může poškodit pouhá tekutina? S dostatkem času a za správných podmínek vás voda může skutečně stát některé opravy třemi způsoby.

1. Podzemní voda

Pokud je váš dům postaven v oblasti, kde se v blízkosti povrchu země zvedá místní hladina podzemní vody, pak existuje šance na poškození jejího základu. Podzemní voda může tlačit na spodní stranu nadace a vytvářet takzvaný „hydrostatický tlak“, který je spojitý a silný. Tím dojde k infiltraci vody spárami a prasklinami do sklepa a nakonec dojde k provzdušnění pevného betonu.

2. Vnější tlak

Významnou roli v možnosti poškození vodou hraje také typ půdy. Pokud je půda savá a hustá, bude místo odvodnění absorbovat dešťovou vodu, což způsobí bobtnání půdy obklopující dům.

To bude vyvíjet tlak na základ, vytvářet mezery a praskliny a umožňovat prosakování vody do suterénu. To pak může vést k převrácení nebo otáčení základových stěn dovnitř, což bude vyžadovat zásadní opravu.

3. Sdružování

Pokud se voda spojí kolem oblasti vašeho domova, nakonec to znehodnotí maltové a cementové základy. Sdružování může být způsobeno nesprávnou úpravou terénu a ucpáním dešťových svodů. Je pro vás nejlepší tomu zabránit, než vám to způsobí spoustu problémů.

Náklady na opravu základny poškozené vodou

Náklady na opravu vodou poškozeného základu se liší podle toho, zda je nestrukturální nebo strukturální. Nekonstrukční poškození zahrnuje trhliny v základových zdech, které umožňují prosakování vody do suterénu. To lze opravit vnitřní nebo vnější odtokovou taškou, injektáží trhlin a vnější hydroizolační membránou.

Na druhé straně strukturální poškození zahrnuje také praskliny, ale tentokrát jsou obvykle významné a široké v důsledku bočního tlaku způsobeného přesycenou půdou. Tyto praskliny ukazují, že základové stěny byly otočeny dovnitř a oddělují se od nadzemní stavby.

Náklady na opravu budou záviset na tom, jak dlouho byla škoda diagnostikována. Oprava spadlého základu, která vyžaduje výkopy a další práce, bude obvykle stát asi 1 500 a 2 500 dolarů za molo. Dlouhé nediagnostikované poškození bude vyžadovat více pilířů, což znamená vyšší náklady – proto si raději dejte pozor, pokud chcete ušetřit své kapsy!

Pokud jste dostatečně opatrní a okamžitě najdete drobné praskliny, utratíte za opravu jen 500 dolarů. Pokud však údržba nikdy nebyla vaší starostí, velké opravy vás budou stát až zhruba 10 000 $.

Prevence poškození vodou v základech vašeho domu

Neexistuje lepší způsob, jak snížit náklady, než předcházet problémům, které stojí. Zde je několik způsobů, jak to můžete udělat:

Udržujte okapy

Protože ucpané žlaby jsou jednou z hlavních nákladů na poškození vodou, je nejlepší, abyste na ně nespouštěli oči. Nechte si je pravidelně kontrolovat a okamžitě počkejte, jakmile si všimnete nepravidelného vypouštění vody, zejména během silných dešťů. Zajistěte také, aby žlaby volně vypouštěly vodu nejméně tři stopy od vašeho domu.

Spravovat odvodnění

Navrhněte krajinu tak, aby voda odtékala ze základů. Vytvořte svah, který klesá nejméně o 6 palců se vzdáleností 10 stop od domu. Chcete -li dosáhnout lepších výsledků, použijte hustou půdu, jako je hlína, která vodu spíše odvádí, než aby ji absorbovala.

Neztrácejte čas s instalatérskými problémy

Zvýšil se vám výrazně účet za vodu? Zavolejte kvalifikovaného instalatéra, aby zkontroloval těsnost potrubí vašeho domu. Neviditelný únik může způsobit erozi v podpůrné půdě, což může způsobit popraskání a posunutí základu.

Instalace jímky

Čerpadlo jímky je účinné při snižování tlaku ze suterénu nebo základových podlah sběrnou vodou a automatickým čerpáním venku. Jeho instalace je dobrý trik, jak ochránit základnu vašeho domu před poškozením vodou.

Závěr

Většina majitelů domů se vypořádala s problémy se svými domy – včetně děravých trubek, prasklin na chodnících a zdech, odlupující se barvy a dalších malých konfliktů. Jiní, zejména majitelé starobylých domů nebo jen lidé, kteří neměli štěstí, bohužel řešili velké problémy, jako je mrtvá pec, přetížený elektrický panel a ještě větší problém – poškození základů.

Voda může být přítelem našeho těla, ale ne základem našeho domova. Za určitých okolností musíme udělat nějaké opravy a vědět, jak moc opravit vodou poškozený základ. Je to nejlepší způsob, jak se připravit na ochranu svého vzácného domácího sladkého domova.