Jak mít co nejlevnější svatbu

Pokud se chcete naučit, jak mít svatbu co nejlevněji, zvažte tyto čtyři snadné kroky, abyste získali cenově dostupnou svatbu, která je stále elegantní a vyhovuje vám a vaší partnerce k vysněné události.

Pomůžeme vám také vytvořit rozpočet na svatbu, pokud můžete utratit pouze 1 000 $. A pro další reference je zde návod, jak mít svatbu pod 2 000 $.

Jak mít tu nejlevnější možnou svatbu ve 4 krocích

Krok 1. Vyberte si cenově dostupné svatební místo

Způsob, jak získat levnou svatbu, je najít levné místo. Místa obřadu a recepce obvykle zabírají 40 % svatebního rozpočtu, takže levné místo umožní cenově dostupnou svatbu.

Buďte realističtí s tím, co váš rozpočet umožňuje, takže velká a masivní místa již nejsou ve vašich možnostech. Můžete také získat slevy, pokud si místo konání svatby zarezervujete mimo hlavní sezónu.

Vzhledem k tomu, že levné svatby jsou obvykle jednoduché a nenápadné, můžete dokonce zvážit svůj dvorek pro obřad nebo recepci. Pokud si myslíte, že to není možné a bude to nevkusné, podívejte se, jak proměnit váš dvorek ve svatební místo.

Krok 2. Vytvořte krátký seznam hostů

Tip, jak zajistit, že budete mít levnou svatbu, je udělat z ní malou záležitost. Zvažte malou nebo intimní svatbu pouze pro 20 až 30 hostů.

Sedněte si s partnerem a vezměte si seznamy hostů, abyste je mohli zkrátit. Pozvěte pouze svou nejbližší rodinu a nejbližší přátele, protože váš rozpočet umožňuje pouze malou svatbu.

Další možností a nejlevnějším způsobem, jak mít svatbu, je zvážit útěk. Za prvé, vy, váš partner a svědek jste jediní v obřadu; pak se můžete naučit, jak uspořádat svatbu pouze na recepci, abyste ji oslavili s více lidmi.

Krok 3. Získejte levné svatební oblečení

Levná svatba je možná, pokud chápete, že je v pořádku nosit zlevněné nebo levné oblečení. Můžete uvažovat o úsporných svatebních šatech a obleku, půjčit si je nebo získat svatební šaty z dědictví a poté je upravit tak, aby vám perfektně seděly.

Můžete také zkusit malé butiky a návrháře nebo se místo black-tie akce rozhodnout pro poloformální téma. Samozřejmě není nic špatného na tom, když si ve svatební den neobléknete propracované plesové šaty nebo drahý smoking.

Některé nevěsty dnes dokonce nosí alternativy ke svatebním šatům. Pokud nesnášíte sukně a šaty, přečtěte si, co si vzít na svatbu, ne šaty.

Krok 4. Vyberte si cenově dostupné svatební dodavatele

Mezi vaše tipy patří jít do více levných míst a oblečení, aby byla svatba levná. Svatební prodejci však ovlivňují i ​​většinu svatebního rozpočtu.

Proto si musíte svatební dodavatele rezervovat předem, abyste se vyhnuli dalším poplatkům za spěch. Můžete také dát šanci těm, kteří jsou ve své profesi noví, protože účtují nižší poplatky než ti, kteří jsou ve svém oboru známí.

Mezi hlavní svatební dodavatele potřebné pro svatbu patří svatební plánovač, kuchař, pekař, květinář, DJ a fotograf. Mezi nimi můžete zvážit provedení některých rolí nebo nechat přítele nebo příbuzného převzít odpovědnost, pokud budete chtít.

Vzhledem k tomu, že svatební catering je také drahý, zde je vše, co potřebujete vědět o tom, jaké je nejlevnější jídlo na svatbu.

Jak plánujete svatbu s rozpočtem 1000 $?

Je možné získat svatbu tak cenově dostupnou jen za 1 000 $? Levnou svatbu můžete uskutečnit i s takto omezeným rozpočtem pomocí těchto tipů, ale řiďte se svými očekáváními:

 • Zvažte civilní svatební obřad
 • Udělejte si svatbu se svým partnerem a poté si udělejte neformální večeři nebo menší večírek na zahradě
 • Považujte za místo svatby svůj dvorek nebo ve svých oblastech najděte levné venkovní prostory, jako je park nebo pláž
 • Udělejte svatbu mimo sezónu nebo si přečtěte, jak vybrat datum svatby
 • Mějte méně než 20 svatebních hostů
 • Udělejte si čajovou recepci místo toho, abyste podávali celé jídlo
 • Rozhodněte se pro svatbu bez alkoholu
 • Brzy dokončete svatbu
 • Mějte stylové ležérní oblečení
 • Udělejte si sami některé ze svatebních potřeb, jako jsou pozvánky, laskavosti, dekorace a jídlo
 • Staňte se některými ze svatebních prodejců, jako je svatební MC nebo DJ

Jak si lidé dovolují svatby bez peněz?

Mají svatební sponzory

I když pár nemá žádný rozpočet, někteří lidé mají rodiny, které jsou ochotny vzít na svá bedra všechno. To však neznamená, že vám vaši rodiče dluží zaplatit vaši svatbu.

Vezmou si svatební půjčku

Pokud máte kvalifikaci a myslíte si, že to dokážete splatit, zvažte získání svatební půjčky. To je také užitečné pro rezervaci všech svatebních potřeb, protože váš rozpočet je pouze zpožděn.

Utečou nebo mají civilní svatbu

Místo plnohodnotného svatebního obřadu je svatba u soudu nebo útěk v místech, jako je Las Vegas, levnější. Ujistěte se, že váš svazek je legální, a pamatujte, že stále budete utrácet peníze za zákonnost svatby.

Závěr

A to je vše! Právě jste se naučili, jak uspořádat co nejlevnější svatbu tím, že najdete levné místo, budete mít málo hostů, budete nosit levné svatební oblečení a zarezervujete si dostupné prodejce.

Můžete také zvážit jiné způsoby, jak získat svatbu i bez peněz, ale buďte realističtí, zvláště pokud jde o půjčku, kterou musíte zaplatit poté. Pokud chcete rozpis rozpočtu na levné svatby, dejte nám vědět níže.