Jak měřit záclony pro Windows

Lidé vám rychle řeknou, abyste si pořídili závěsy správné velikosti, pokud nechcete podniknout další nepříjemnou cestu do obchodu. No, tam nemají úplně chybu. Získání správné velikosti záclon je zásadní, zvláště pokud nechcete zbytečné výdaje. Bohužel ne každý ví, jak měřit záclony do oken.

Jak všichni víme, okna mohou mít mnoho různých velikostí s různými rozměry. Není divu, že pro lidi může být matoucí získat správnou šířku panelu, aby vyhovovala jejich oknu. Naštěstí se do toho pro dnešek dostaneme.

Pro začátek by šířka záclonové látky měla být alespoň dvakrát nebo třikrát širší než vaše skutečné okno. Nemůžete zakrýt 60palcový okenní panel 60 palci záclonové látky. Působí plochě a nudně a neposkytne vám vzhled, o který jste usilovali. Zde je tedy správný způsob, jak změřit záclony do oken.

Krok 1: Získejte měřicí nástroje

Je zřejmé, že musíte znát své měřicí nástroje, aby to fungovalo. Ve většině obchodů se závěsy používají prodejci k popisu rozměrů závěsů palce. Takže vyndejte svůj metr a podívejte se na míru v palcích. Začneme měřením našich oken.

Krok 2: Určete šířku

Začněte šířkou a umístěte špičku měřicího nástroje s 0″ k levému okraji okna. Změřte šířku zleva doprava a vynásobte číslo koeficientem plnosti dva nebo tři. Pokud si přejete skřípací záhyby, můžete zvýšit faktor plnosti o čtyři.

Průsvitné závěsy by měly mít trojnásobek šířky okna, aby bylo dosaženo slušné plnosti okna. Běžné násobiče pro plnost okna jsou 2, 2,5 a 3. Šířku okna vynásobte dvěma pro standardní plnost, 2,5 pro luxusní plnost a 3 pro maximální plnost.

Krok 3: Určete umístění tyčí

Při zjišťování délky našich závěsů neměříme pouze délku okna. Nejprve si určete, kam chcete prut umístit. Pro standardní umístění držáku tyče by měla být čtyři až šest palců nad rámem okna.

Chcete-li dosáhnout vyšších oken a navodit iluzi vysokého stropu, pak můžete tyčové držáky posunout výše, než je jejich standardní umístění. Dávejte však pozor, abyste při umístění prutů nezašli příliš vysoko nebo nízko.

Krok 4: Změřte délku

Vezměte 0” konec měřicí pásky a změřte zeď od umístění držáku. U krátkých závěsů přejděte o pár centimetrů za okenní parapet nebo skončete těsně nad samotným okenním parapetem.

Pro elegantnější a sofistikovanější závěsy zkuste sáhnout po závěsech v délce podlahy. Vezměte si měřicí pásku a jděte až na podlahu. Můžete si pohrát s okrajem závěsu a rozhodnout se, zda chcete, aby se látka dotýkala nebo končila palec nebo dva nad podlahou.

Puddling je také možnost, která vyžaduje další množství látky, aby se na podlaze vytvořila louže. V takovém případě jednoduše přidejte pět palců od tyče k výšce podlahy. Přidejte více centimetrů k materiálu v závislosti na tom, kolik látky chcete louže.

Krok 5: Závěsové panely

Je zřejmé, že jsme provedli měření pouze pro jednu látku pokrývající celé okno. A všichni víme, že záclony nejsou pouhým rovným kusem látky. Tím se dostáváme k pátému a poslednímu kroku, kterým je měření záclonových panelů.

Jakmile určíte šířku závěsu, určete, kolik panelů budete potřebovat. Vzhledem k tomu, že závěsové panely se dodávají ve standardních velikostech, vydělte šířku jednoho panelu celkovou šířkou závěsu.

Standardní velikosti

U záclonových panelů se může lišit od 50″ do 58″. Průsvitné závěsy mohou dosáhnout dvojnásobku při šířce 108″. Nejběžnější šířka panelu je však 54”, takže můžete začít od tohoto čísla a postupovat směrem k přesné velikosti, kterou potřebujete.

Tipy pro šití

Pokud se rozhodnete koupit látku pro DIY záclonové projekty, musíte přidat švy alespoň jeden nebo dva palce na všech stranách. To znamená přidat čtyři palce k celkové šířce látky. Výška závěsu musí být o něco delší, protože potřebujete větší délku, abyste se přizpůsobili obložení.

Každý závěsový panel samozřejmě potřebuje způsob, jak jej zavěsit. Ať už se rozhodnete pro závěsy, závěsy s kapsami nebo závěsy, musíte zvážit délku koruny závěsu. Přidejte velikost k celkové výšce panelu.

Tipy pro návrh

V některých nešťastných případech nemusí mít obchod vždy přesné rozměry, aby se vešly do vašeho okna. Naštěstí existují chytré způsoby, jak s látkou manipulovat tak, aby vyhovovala vašim potřebám. Závěsy můžete prodloužit zavěšením na klipsy nebo úpravou spodního lemu.

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak přidat délku vašim záclonám, je nákup pomocí klipů. Mohou mít různé velikosti a přidat alespoň dva až tři palce k celkové délce vaší záclony. Nejlepší na klipsech je to, že nemusíte svírat horní část závěsu. Můžete sevřít a připnout zadní část koruny záclony a vytvořit efekt skrytého štítku.

Celkově vzato, naučit se měřit záclony pro okna není příliš obtížné pochopit. Jednoduše změřte okna, vynásobte šířku faktorem plnosti, určete délku a můžete vyrazit.