Jak měřit koberec kolem mé pohovky a sedačky

Koberce se dodávají ve čtyřech standardních velikostech. Jedná se o šest krát 9 stop, osm krát 10 stop, devět krát 12 stop a deset krát 14 stop. Ale skutečnou otázkou je, jak měřit koberec kolem mého gauče a sedačky?

Mezi kobercem a všemi stranami podlahy by měl být alespoň 6 až 8 palců prostoru. Na koberci by měly vždy odpočívat alespoň dvě nohy každého většího kusu nábytku.

V ideálním případě by koberec měl dosahovat 12 až 18 palců za oba okraje nábytku. Podle interiérových odborníků je však použití příliš malého koberce číslo jedna. Není žádným tajemstvím, že dobře vybraný koberec může vytvořit nebo rozbít místnost, zejména na otevřeném prostoru.

Dvě věci jsou však nutné, než začnete nakupovat. Jak vybrat správnou velikost koberce a jak koberec umístit. Když provedete měření koberce, bude mnohem snazší vybrat styl a barvu koberce.

Jak měřit kobereček kolem mé pohovky a sedačky?

Podle těchto kroků si představte, jak by se v místnosti mohl objevit koberec. Nejprve vytvořte na podlaze hranici maskovací páskou. Dále byste měli definovat rozvržení a cesty prostoru ponecháním alespoň 18 palců základny holým kolem.

Pokud je místnost menší, ponechte mezi položkami mezeru 8 palců. Nebojte se dát si při výběru velikosti koberce toleranci chyb 2 palce. Zaznamenejte si svá měření, jakmile budete mít pásku na místě.

Abyste si mohli vybrat mezi běžnými velikostmi koberců uvedenými v tabulce, můžete se obrátit na výše uvedenou tabulku. Jako uzemňovací prvek by váš koberec měl mít zhruba stejnou velikost jako obývací část vašeho obývacího pokoje. Aby se vám zdál nepohodlný, měl by být váš koberec alespoň o jednu stopu širší na obou stranách pohovky.

Je dobré koberec zarovnat s obrysem prostoru. Zvláště pokud máte co do činění s nadměrně velkým nábytkem, jako je gauč nebo stůl u zdi. Vytváří vizuální tok, aby oblast vypadala větší.

Váš pokoj bude mít soudržný vzhled, když použijete velkoplošný koberec, který se vejde do veškerého vašeho vybavení. Na rozlehlém koberci zajistěte mezi pohovkou a židlemi alespoň několik palců prostoru. Výsledkem je, že pomáhá uspořádat posezení a dává pocit odlišnosti v místnosti.

K dosažení jednotného efektu není třeba investovat do velkého koberce. Použijte jej k tomu, aby bylo vaše posezení jednotné, i když se do něj nevejde veškeré vybavení vašeho obývacího pokoje. To znamená, že váš koberec by měl mít přibližně stejnou velikost, na jaké budete sedět, když si sednete.

To pomáhá při definování prostoru. Ponechte alespoň 18–24 palců podlahy odkryté za okraje koberce. Má umožnit snadnou chůzi a definovat rozměry obývacího pokoje.

Paralelně s nejdelší stěnou nebo nábytkem na podlaze byste měli umístit koberec. Vyberte si koberec o délce pěti nebo šesti stop pro malé obývací pokoje nebo menší rozpočty. Obecně platí, že přední strana koberce by měla být přímo před nohami nábytku.

Použijte velký koberec, který pojme 12–24 palců prostoru mezi stolem a sezením a poskytne tak dostatek místa na nohy. Ve větším obývacím pokoji je možné použít větší koberec. Je to skvělý způsob, jak ve vašem obývacím pokoji vytvořit pocit komunity, protože koberec ukotví prostor.

Přední nohy vašeho nábytku by měly spočívat na vnějších okrajích koberce, jen několik palců. Tento typ uspořádání koberců funguje dobře v otevřeném konceptu obývacího pokoje nebo suterénu. Díky velkoplošným kobercům působí místnost útulněji a jednotněji, a proto jsou u interiérových designérů tak oblíbená.

Kromě nábytku potřebujete několik centimetrů prostoru. Například vám poskytne dostatek místa pro nohy a konferenční stolek nebo pohovku. Zvažte provedení měření v místnosti, abyste se ujistili, že je koberec dostatečně velký, aby se do něj vešel veškerý váš nábytek.

Musím použít podložku na koberec?

Ano, jako pravidlo budete chtít pod koberec umístit podložku. Pokud máte pochybnosti, zvažte výhody používání podložky. Kobercové podložky zabrání tomu, aby se váš koberec pod nohama posunul.

Zejména na frekventovaných ulicích to sníží riziko pádu. Ale bohužel dochází k nehodám, ať už jde o sledování ve špíně nebo rozlití sklenice džusu. Podlahová podložka chrání podlahu před poškozením, ale také zachycuje nečistoty a usnadňuje čištění.

Pokud máte ve svém pokoji hodně pohybu, je vhodnou protiskluzovou podložkou. V méně frekventovaných oblastech hledejte rovnováhu mezi přilnavostí a pohodlím. Přidání tlustší podložky poskytne vašim podlahám větší pohodlí a ochranu.

Závěr

Existuje mnoho věcí, které je třeba zvážit, jak měřit koberec kolem mého gauče a sedačky. Pokud chcete ušetřit čas, peníze a úsilí při nákupu koberce, mějte tyto detaily na paměti. Koberce neslouží pouze k dekoraci, ale také hrají zásadní roli ve vašem obývacím prostoru pro bezpečnost a pohodlí.