Jak Malovat Loveseat

Přelakujte čalounění starého nábytku, abyste mu dali nový vzhled. Podívejte se, jak můžete svou pohovku vyšperkovat vrstvou barvy, abyste jí vrátili život. Tento článek vás naučí, jak namalovat loveseat.

Hledáte levné řešení, jak oživit váš nábytek? Před restaurováním potahové látky zkuste vymyslet způsoby, jak natřít pohovku. Je to jednoduchý a cenově dostupný DIY projekt s fantastickým výsledkem.

Co je to loveseat?

Loveseats jsou dvoumístné pohovky, které začaly jako větší verze křesla. Loveseats, někdy známé jako dvojité židle, se běžně kombinují s většími pohovkami v konfiguracích nábytku v obývacím pokoji nebo rodinném pokoji. Loveseats lze také použít k sezení v malých prostorech s běžnými pohovkami a v knihovnách nebo kavárnách.

Proč se tomu říká loveseat?

Název „loveseat“ pochází ze skutečnosti, že může usadit dva jedince blízko sebe. Toto křeslo pro dvě osoby bylo navrženo v 17. století pro ženy ve velkých šatech s obručí. Když dorazily sedací soupravy, byly uspořádány do „S“, přičemž všichni stáli proti sobě a byli dostatečně blízko, aby se dotkli rukou.

Byli perfektní pro soukromé rozhovory a pro jejich charakterizaci byl vynalezen název „loveseat“. Námluvné páry je pravidelně využívaly. Od 17. století byly popularizovány pro milostné účely.

Čalounění a polštáře, které máme nyní, nebyly k dispozici na sedadlech ze sedmnáctého století. Obvykle byly vyrobeny ze dřeva a měly jednoduchý design. Sedadla byla širší než standardní židle, takže dámy mohly pohodlně sedět v dlouhých šatech.

Jak vymalovat sedačku

Zde je několik způsobů, jak namalovat loveseat:

Určete, zda může být vaše pohovka natřená.

Je třeba se vyhnout tkaninám s velkou texturou. Experimentujte s vyřazenými látkami nebo malými kousky. Pojďme si promluvit o tom, zda bychom měli natřít váš loveseat, než budeme mluvit o tom, jak namalovat loveseat.

Pokud jde o to, jak natřít sedátko, nejlepší možností jsou směsi hladké bavlny nebo poly. Zkuste cvičit na kusu látky, která je podobná nebo identická s vaší hotovou prací. Možná odpovídající polštářek, vzorek nebo něco podobného.

To vám umožní seznámit se s celým procesem a také s pocitem hotové tkaniny. Textilie s texturou, jako je samet nebo hustě tkané látky, se přetírá mnohem obtížněji. Je důležité udělat test na kusu odpadu, který je identický nebo srovnatelný, když zkoušíte, jak namalovat loveseat.

Výběr barvy

Když přemýšlíte o tom, jak namalovat loveseat, samozřejmě budete muset vybrat ten správný nátěr. Barva má tendenci vytvářet silnou krustu po vsáknutí do texturovaných vláken. Zvažte použití tekutého barviva místo barvy, pokud je váš předmět vyroben z takových vláken. Vzhledem k tomu, že barva látky je průsvitná, tento proces funguje nejlépe při barvení světlé látky na tmavší.

Ujistěte se, že je vaše sedačka připravena na první nátěr.

Vysajte štěrbiny a prohlubně. Setřete veškerý prach z povrchu látky. Skvrny očistěte na místě, aby se nerozpustily v laku a odbarvily oblast.

Není třeba být bezchybný; prostě dělej to nejlepší. Přilepte nožičky a další díly, na které nechcete mít barvu. Postříkejte látkovou židli nebo pohovku vodou, dokud nebude vlhká.

To pomůže v absorpci první vrstvy barvy do látky. Lze použít rozprašovač nebo rozprašovač barvy. Nyní přejdeme k dalšímu kroku, jak namalovat sedátko.

Měla by být nanesena první vrstva barvy.

Naneste první vrstvu barvy, dokud je hadřík ještě vlhký. Použití zředěné barvy a natírání mnoha vrstev je jedním z tajemství, jak udržet látku vláčnou. Akrylová latexová barva by měla být zředěna v následujících poměrech: 2 šálky vody, přidejte 3 šálky barvy.

Pokud používáte jiný typ barvy, nařeďte ji na konzistenci krepového nebo palačinkového těsta. Dokud je hadřík ještě vlhký, naneste první vrstvu barvy pomocí štětce nebo rozprašovače. Pokud se chystáte použít rozprašovač, používejte respirátor a pracujte v dobře větraném prostoru.

Chcete-li udržet malé částečky mlhy/barvy obsažené, použijte ochranný kryt nebo závěsy. Abyste se dostali k záhybům na hadříku, použijte štětec. Poté natřené místo promasírujte ručníkem nebo houbičkou, aby se barva vsákla do látky.

Počáteční vrstva barvy by měla být obroušena.

Nechte počáteční vrstvu zaschnout. Možná věříte, že vaše práce nyní vypadá děsivě. Není třeba se znepokojovat; každá vrstva barvy výrazně zlepší vzhled!

Dalším způsobem, jak udržet hadřík hladký na dotek, je brousit mezi jednotlivými aplikacemi extrémně jemným brusným papírem. Zaznamenáte významnou změnu. Místo zaschlé barvy bude látka na dotek jako syntetická kůže!

Podle potřeby opakujte kroky natírání a broušení.

Umístěte druhou vrstvu barvy na první. Nechte zaschnout a poté obruste plochy, které byly natřeny. Opakujte tuto techniku ​​s více vrstvami barvy, dokud nebudete s efektem spokojeni.

Naneste celkem čtyři vrstvy barvy. Mezi jednotlivými vrstvami musíte počkat, až barva zaschne. Čekání bude trvat několik dní.

Závěr

Když přemýšlíte o tom, jak namalovat pohovku pro lásku, můžete ji rychle vrátit k životu a nebude vás to stát mnoho. Není to těžký úkol udělat s výše uvedenými kroky, které vás vedou. Ujistěte se, že správně dodržujete postupy pro krásné a dobře vymalované loveseat.