Jak lemovat průsvitné závěsy? 5 jednoduchých a rychlých tipů!

Ahoj všichni, ráda se s vámi podělím o toto téma, jak lemovat průsvitné závěsy. Nedávno jsem se přestěhovala do nového bytu a koupila jsem si na okna průhledný závěs.

Po pověšení jsem zjistil, že jsou na můj vkus příliš dlouhé. Musela jsem tedy vymyslet, jak olemovat průsvitné závěsy, aby se zkrátila délka, o což se s vámi podělím v tomto článku.

Pokud vás zajímá, o čem jsou průhledné závěsy, jedná se o velmi lehké závěsy umístěné před hlavním závěsem. V ideálním případě, když otevřete hlavní závěs, zůstane průsvitný závěs, aby poskytoval trochu soukromí a zajistil, že se do místnosti dostane dostatek světelných paprsků.

Kroky, jak olemovat průsvitné závěsy

Jak jsem již zmínil, lemování záclony je jednou z technik, kterou můžete použít ke zkrácení délky záclony. Můžete to použít místo ořezávání.

Lemování průsvitné záclony je trochu složité kvůli jemné povaze jejich tkanin. Je proto nezbytné být při provádění procesu opatrný.

Proces je poměrně snadný a nevyžaduje pokročilé dovednosti. Základní znalosti šití a měření jsou jedinými požadavky potřebnými k dosažení dobrých výsledků.

Takže, pokud jste připraveni naučit se lemovat průsvitné závěsy, jsem připraven vás to naučit!

Krok č. 1:Prvním krokem, když chcete olemovat průsvitný závěs, je pověsit průsvitný závěs a sledovat, jak je dlouhý. Tento proces vám pomůže určit, na jakou délku chcete záclonu olemovat.

Krok č. 2: Použijte smazatelnou značku a udělejte značku na závěsu. Tato značka označuje, jak dlouhou záclonu chcete mít, a pomůže vám vědět, kde začít skládat.

Krok č. 3:Použijte špendlík a složte závěs v místě, kde jste udělali značku smazatelnou fixou.

Krok č. 4: Dalším krokem při lemování průsvitných závěsů je sundat značku ze závěsu a věšáku.

Krok č. 5: Změřte vzdálenost 3 palce od konce záclony, přehněte ji a poté šicím strojem proveďte steh napříč. Pokud jsou hrubé hrany, můžete je opatrně odstranit pomocí nůžek.

Poté přeložte další 3 palce, zpevněte lisovací žehličkou a šijte pomocí šicího stroje, abyste vytvořili druhou vrstvu lemu. Pokračujte v tomto procesu, dokud se nedostanete do bodu, kde jste udělali značku.

Pokud je průhledný závěs zpočátku příliš dlouhý, možná budete muset odstřihnout některé přebytečné látky, než budete pokračovat s lemem.

Při skládání lemu a žehlení musíte dbát zvýšené opatrnosti, abyste nepoškodili průsvitný závěs horkou žehličkou.

Jaké další techniky můžete použít ke zkrácení délky průsvitného závěsu?

Kromě toho, jak lemovat průsvitné závěsy, o kterých jsme hovořili výše, existují další techniky, kterými můžeme naše průsvitné závěsy a vlastně i jiné závěsy obecně zkrátit.

Umístěte průhledné závěsy za tradiční závěsy. Přestože jsou lehké a ohrožují naše soukromí, těží z toho, že do místnosti propouštějí více světla než tradiční závěsy.

Problém s nimi je, že jsou často příliš dlouhé, takže je potřeba je zkrátit. Jejich zkracování však přináší také své problémy, protože materiály jsou velmi lehké.

V této sekci se podělím o několik způsobů, jak můžete zkrátit délku těchto průsvitných závěsů, aniž byste zničili látky.

Oříznutí

Zastřihování je snadný a vhodný způsob, jak zkrátit nadměrnou délku průsvitného závěsu. Nejprve závěs zavěste a udělejte značku na požadované délce.

Poté můžete přistoupit ke zkrácení přebytečné délky. Nezapomeňte při řezání vynechat půl palce navíc. Tento ½ palce navíc využijete pro skládání.

Páska kormidla

Ke zkrácení délky závěsu můžete použít pásku Helm. Po oříznutí. Umístěte pomocnou pásku na knoflík závěsu a poté pásku přehněte dozadu. Získáte ohromující a elegantní vzhled ve spodní části závěsu.

Lemování

Pro zkrácení délky průsvitných závěsů můžete také použít lemování. To zahrnuje šití stehu asi ¼ palce, odstranění hrubého okraje nůžkami a opětovné skládání. Proces je výhodný, když délka závěsu není příliš dlouhá.

Závěr

Jo, věřím, že jste se naučili jednu nebo dvě věci o tom, jak lemovat průsvitné závěsy. Je to snadný proces a zvládne ho každý, kdo má základní šicí dovednosti.

Takže až budete příště chtít zkrátit délku své čiré záclony, nemusíte ji nutně stříhat, kromě toho, že délka je příliš velká.

Pokud je závěs jen pár centimetrů na zemi, můžete se rozhodnout použít tuto metodu a zkrátit délku. Laskavě se podělte o své myšlenky, a když narazíte na nějaké otázky nebo vysvětlení ohledně kroků, neváhejte je umístit přímo tam.