Jak krásně vyrobit pytlovinové závěsy

Pytlovina je jedním z nejlepších a nejjednodušších materiálů pro práci při výrobě rustikální dekorace místnosti. Můžete sestavit několik pytlovinových panelů pomocí samotné látky, špendlíků na záclony, hnědé nitě a některých základních šicích potřeb. Stačí sem tam trochu šití a máte krásnou a přirozenou pytlovinovou záclonu. V tomto článku vám ukážeme způsoby, jak vyrobit pytlové závěsy.

Zpočátku může být myšlenka naučit se vyrábět pytlové závěsy docela zastrašující, zvláště pokud nejste fanouškem šití. Naštěstí máme také pár šikovných triků, jak vyrobit pytlovinové závěsy bez jakéhokoli šití. K tomu budete potřebovat balíček Stitch Witchery místo nějaké jehly a nitě. Ale teď pojďme k metodě šití.

Krok 1: Připravte si látku.

Naplňte žehličku trochou vody, aby se vytvořila pára. Pokud na žehličce nemáte možnost páry, můžete si pořídit běžnou žehličku a čistou lahvičku s rozprašovačem naplněnou vodou. Napařování pytloviny není zásadní, ale v následujících krocích to určitě hodně usnadní.

Získejte svá práva na měření a poznamenejte si počet panelů, které budete potřebovat. Předstřihněte si látku, aby se přizpůsobila rozměrům panelu, a nezapomeňte přidat další centimetry pro lem na všech stranách. Panely můžete vyrobit libovolně dlouhé v závislosti na preferované délce závěsu.

Krok 2: Šití

Jednou přehněte spodní a horní lem. K zajištění na místě použijte špendlík. Vezměte si žehličku a lehce přitiskněte pytlovinu. Dbejte na to, abyste jej nevystavovali příliš velkému teplu, protože by se látka mohla spálit. Pokud používáte lahvičku s rozprašovačem, nejprve nastříkejte vodu, než lehce zatlačíte na lemy. Rýhování značně usnadní proces šití.

Vezměte jehlu a šicí stroj a udělejte klikatý steh se širší a delší délkou stehu. Než začnete šít, budete muset upravit nastavení vašeho šicího stroje. Pokud máte nějakou pytlovinu navíc, zkuste si nejprve procvičit stehy.

Prošijte podél horního a spodního lemu pytloviny hnědou nití a vhodnou šicí jehlou.

Alternativa bez šití

Jak jsme slíbili, máme také skvělou volbu pro ty, kteří nejsou příliš obeznámeni se šicími a šicími stroji. Dodržujte postupy přípravy látky, přišpendlení a žehlení. Namísto použití jehly a nitě je čas vyndat stehy a nůžky.

Umístěte své stehové čarodějnictví na přesné umístění pravidelného lemu. To jde ve spodní části záhybu. Zajistěte čarodějnický steh na místě a ujistěte se, že z pytloviny nevyčnívá přebytek. Nyní vyžehlete horní, spodní a boční lemy, kde jste připevnili stehové čarodějnictví.

Krok 3: Pověšení závěsů

Z větší části by závěs z pytloviny na tyčové kapsy měl vypadat krásně, když je zavěšen přes okno běžné velikosti. Ale můžete také experimentovat s jiným závěsovým hardwarem, jako jsou klipsy, průchodky a zadní poutka.

Nejjednodušší závěsový hardware, se kterým se pracuje, jsou pravděpodobně klipsy. Vše, co potřebujete, je připevnit klip na horní okraj závěsu, nasunout kroužek na tyč a krásně upravit. U závěsů ve stylu tyčových kapes byste měli mít našitou kapsu na horním lemu závěsu, možná kolem deseti palců nebo tak.

Bez ohledu na vybraný závěsový hardware by měl být pytlovinový závěs nahoře a připravený k použití. Zavěste na tyč a umístěte na předem nainstalované držáky. Upravte si záclony tak, aby krásně visely a vytvořily dokonalý rám pro vaše okno.

Závěsový hardware

Jak jsme již zmínili, existují různé typy závěsového kování, ze kterých si můžete vybrat. Ačkoli vám každý z nich pomůže krásně pověsit závěsy, některé vypadají obvykle lépe než jiné. Jeho krása je však subjektivní a zcela závisí na vašich osobních preferencích.

Můžete se rozhodnout pro průchodky, abyste vytvořili profesionálně vypadající pytlovinovou záclonu, která vypadá, jako byste ji koupili v obchodě. Můžete také experimentovat s různými barevnými klipsy a háčky na závěsy, abyste rustikální vzhled spojili. Nebo můžete jít na nejzákladnější metodu, kterou je vytvoření závěsu z pytloviny s pruty.

Nebojte se přidat několik dalších ozdob, jako jsou pohádková světla nebo úpravy oken, jako jsou záclonové drapérie a podobně. Svažte ji zpět s několika grogrénovými stuhami a upravte ji pomocí spousty dalších ozdobných závěsů.

Proč pytlovina?

Pytlovina je neuvěřitelně všestranný materiál, který dokáže pracovat s formálními i neformálními návrhy interiéru vašeho obývacího pokoje. Je také populární mezi mnoha designéry, a pokud si myslíte, že vás bude stát ruku a nohu, abyste získali rustikální povrch vašeho prostoru, zamyslete se znovu. Pytlovina je ve skutečnosti velmi cenově dostupná.

Má otevřenou tkaninu, která elegantně filtruje světlo. Pomůže vám zachovat soukromí vašeho domova a zároveň vám poskytne dostatečné množství slunečního světla, které osvětlí váš prostor. Jeho bohatá textura mu dodává výrazný a domácký vzhled.

Pytlovina je skutečně ideální pro okna venkovských kuchyní a je to látka šetrná k životnímu prostředí. Výrobci upcyklují pytlovinu ze sáčků na krmivo, sáčků na obilí nebo sáčků na kávu. Takže, věřte nebo ne, učení se, jak vyrobit pytlovinové závěsy, které doplní váš domov, skutečně pomáhá životnímu prostředí místo syntetických předmětů z obchodu.