Jak kalibrovat pračku Whirlpool? 3 snadné kroky!

Hledáte, jak zkalibrovat pračku Whirlpool? Pokud ano, pak je tento článek skutečně pro vás. Pomůžeme vám snadno zkalibrovat vaši pračku Whirlpool.

Předpokládejme, že jste si koupili zbrusu novou pračku nebo jste si nechali opravit pračku Whirlpool výměnou kondenzátoru, motoru nebo hlavní řídicí desky pračky. V obou případech je potřeba zkalibrovat pračku Whirlpool.

Sledujte tento blog, jak se píše, a za chvíli budete schopni tuto práci udělat. Pračka Whirlpool poskytuje tu nejlepší péči o praní prádla a její příprava na proceduru je začátek, abyste od ní získali hlavní úkol, kterým je vyprání prádla.

Je nutné pračku kalibrovat?

Bylo by obtížné prát, pokud byste pračku nezkalibrovali. Pokud například pračku nezkalibrujete, nemusí se naplnit správným množstvím vody pro náplň nebo může mít často špatně vyváženou náplň. Nekalibrované pračky vydávají hluk a mnoho vibrací a špatně odhadují množství vody potřebné pro prádlo, což je příčinou ztráty energie. Kalibrace tedy zajišťuje, že kromě snížení vibrací šetříte energii. K dispozici je snímač zatížení, který po kalibraci zváží vaše oblečení přesněji. Díky tomu může cyklus lépe reagovat na počet položek v nákladu a šetřit váš čas.

Co je kalibrace?

Kalibrační režim v pračce je proces, který zajišťuje, že pračka odečítá správnou hmotnost prádla. Tento režim je nezbytný, protože pomáhá předcházet přetížení pračky a pomáhá chránit oblečení před poškozením. Ačkoli většina praček má metodu kalibrace, proces se liší stroj od stroje.

Co je třeba udělat před kalibrací

Než přejdete k samotnému postupu kalibrace, musíte se postarat o určité věci. Budete moci znát celý proces kalibrace pračky Whirlpool od začátku. Kroky jsou vysvětleny tím nejjednodušším možným způsobem. Ujistěte se, že je váš košík prázdný a není plný oblečení. Důvod je jednoduchý, zatímco v kalibračním režimu se pračka bude po určitou dobu otáčet a tento proces proběhne rychle i bez oblečení. Ujistěte se, že oblečení není uvnitř koše. Ujistěte se, že v koši není voda a že pračka není mokrá.

Kroky ke kalibraci pračky Whirlpool

Zde jsou kroky, jak zkalibrovat pračku Whirlpool:

Krok č. 1. Vstupte do testovacího režimu

Chcete-li zahájit kalibraci, musíte nejprve vstoupit do testovacího režimu. Zapojte pračku a zapněte tlačítko. Ujistěte se, že je pračka v (pohotovostním režimu), což znamená, že je zapojena do zásuvky a všechna světla jsou zhasnutá. Poté otočte knoflíkem zcela doleva. To se provádí pro vrácení knoflíku do původní polohy.

Zvládněte to tak, že přepnete tři posuny doprava, jeden přechod doleva a pak další posun doprava. Když otočíte knoflíkem podložek tímto způsobem, aktivuje se váš testovací režim. Po těchto posunech knoflíku se rozsvítí všechny kontrolky, což znamená, že testovací režim byl úspěšně aktivován. Pokud ne, musíte opakovat správnou, správnou věc. Po těchto krocích bude váš testovací režim aktivován. Nyní je čas uvést pračku do režimu kalibrace. Chcete-li uvést pračku z testovacího režimu do režimu kalibrace. Postupujte podle dalšího kroku.

Krok č. 2. Vstupte do režimu kalibrace

Když svítí všechny kontrolky, což znamená, že je v testovacím režimu, nyní je čas uvést pračku do režimu kalibrace. Chcete-li to provést, posuňte knoflík doprava a posuňte jej doprava, dokud nezůstane svítit pouze kontrolka oplachování. Všechny ostatní kontrolky by měly zhasnout a měla by svítit pouze kontrolka oplachování. Jakmile se rozsvítí kontrolka proplachování, znamená to, že jste aktivovali režim kalibrace.

Krok č. 3. Spusťte pračku

Nyní stiskněte tlačítko start, díky kterému vaše pračka sama provede některá nastavení. Safírový obraceč pračky se začne otáčet a může to chvíli trvat. Doba se u jednotlivých praček liší. Zjistěte více o pračce na prádlo.

Preventivní opatření

Před prováděním jakýchkoli operací na pračce vždy dodržujte tato preventivní opatření:

  • Ujistěte se, že je pračka odpojena a není připojena k žádné zásuvce;
  • Ujistěte se, že je pračka pevně umístěna; jinak bude vaše pračka vibrovat;
  • Nikdy se nedotýkejte pračky mokrýma rukama;
  • Myčka by se měla uchovávat mimo dosah dětí a osob s mentálním postižením; a
  • V žádném případě nepokládejte pračku Whirlpool na koberec.

Je to obal!

Jakmile se safír přestane otáčet, úspěšně jste svou podložku zkalibrovali sami. Jsou věci, na které byste si měli pamatovat, že pračky jsou kalibrovány pouze jednou a fungují perfektně. Nemusíte je kalibrovat pokaždé, když perete. Po úspěšné kalibraci se navíc nezkoušejte znovu kalibrovat. Mohlo by dojít ke špatné konfiguraci celého nastavení. Díky tomu, nyní, když víte, jak kalibrovat myčku Whirlpool, můžete tuto kalibraci provést v případě potřeby. Šťastné prádlo!

Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, kolik stojí pračka a sušička Whirlpool Cabrio a jak odemknout pračku Whirlpool duet.