Jak izolovat větrací otvor sušičky? 2 úžasné techniky!

Zajímá vás, jak izolovat větrací otvor sušičky? Dvě techniky vám pomohou izolovat větrací otvory vaší sušičky; pomocí pálky a pásky. Poloha větracího otvoru vaší sušičky určí, zda jej potřebujete izolovat či nikoli.

Poslední věc, která vás při údržbě sušičky napadne, jsou odvětrávací trubky sušičky. Oblečení dáte do sušičky, uschne, nebo vzduch někam uteče.

Problémy s větracími otvory sušičky je však mohou vytlačit na povrch a práce s nimi může být komplikovaná nebo přímočará v závislosti na tom, jak jste větrací otvor sušičky nainstalovali. To je myslitelné a životně důležité pro izolaci vašeho potrubí, pokud to stavitel zanedbá. , přátelé, je to všechno pravda. Pokud vás tedy tento článek zaujal a chcete se dozvědět více, pokračujte ve čtení; jak se dále ponoříte do tohoto článku, zjistíte, jak můžete izolovat větrací otvory vaší sušičky. Pojďme se na to podívat zblízka!

Proč potřebujete izolovat větrací otvor sušičky?

Možnosti vaší sušičky jsou omezené. Kapacita vaší sušičky čerpat vzduch je omezena velkým množstvím zkroucení větracího otvoru nebo potrubí, které by bylo neobvykle dlouhé, což vede k selhání sušičky, ucpání a hromadění vláken. Kondenzace je další hlavní problém týkající se odvětrávacích trubek vaší sušičky.

Okolní vzduch pomáhá ochlazovat kov ve ventilačním potrubí a kondenzuje veškerou vlhkost v potrubí, kdykoli není kovové výfukové potrubí izolováno.

Voda ze sušičky prosakuje dolů přes spojovací body a bazén ve stropě nebo stěnách a může také projít celou cestou dolů do sušičky a pod sušičkou se jevit jako povodeň. Izolace je vyžadována v každém případě, ať už vyměňujete nebo instalujete odvětrávací potrubí sušičky, zejména pokud je větrací otvor sušičky instalován v prostoru pro procházení nebo ve sklepě.

Co dělat, když dojde k únikům

Každá část kovového povrchu větracího otvoru sušičky by měla být stíněna, aby izolace fungovala. Vlhký vzduch bude vždy kondenzovat v tomto segmentu trubice, namáčí oblast vašeho prádla nebo stéká potrubím, pokud kousek potrubí zůstane odkrytý. Pokud váš ventil prochází přes oddíl potrubí, můžete ventilační část zcela uzavřít izolací ze skelných vláken, např. stejně jako když je potrubí zcela skryto před zraky. Pokud chcete zakrýt potrubí, zvolte jemnější, úzkou skládanou izolaci.

Jak mohu izolovat odvětrávací potrubí sušičky?

Přestat více přemýšlet o tom, jak izolovat větrací otvory sušičky? Níže jsme zmínili dva způsoby ochrany odvětrávacích trubek. Mělo by být nutné, abyste správně nainstalovali větrací otvor sušičky. Někdy se stane, že všechen vzduch a vlákna ze sušičky uniknou z prolézacího prostoru a domů. Pokud si nejste jisti, zda je vaše izolace správná, přečtěte si tento článek, abyste se ujistili, že větrací otvor vaší sušičky je nainstalován správně, než přejdete k izolaci.

Existují dvě standardní metody pro izolaci odvětrávacích trubek sušičky. Potrubí můžete zakrýt páskou ze skelných vláken/provázanými rounami nebo si koupit předem vyrobenou ventilační manžetu sušičky. Níže si projdeme oba přístupy.

Přečtěte si, jak vyčistit ucpané odpadní potrubí.

Způsoby izolace větracího otvoru sušičky pomocí plsti nebo pásky/provázku

Sklolaminátové plsti o průměru R-11 až R-19 by měly stačit pro vaše potrubí sušičky. Jakákoli vatelín, která je silnější než tato, bude náročná. Páska/provázek drží vatelín na místě přes odvzdušňovací potrubí.

#1. Řezání plsti

Nejprve nařežte rouno ze skelných vláken tak, aby pokrylo celý obvod potrubí s malým přesahem. Protože páska pomáhá udržet rohy neporušené, minimalizuje překrývání. Pokud zvolíte provázek, může být překrývání výraznější, aby bylo zajištěno úplné zakrytí potrubí.

Při ořezávání rouno položte na pevnou podlahu a rovnou ji rozdrťte. Poté ostrým ostřím přejeďte po plochém konci a vyždímanou vatu zcela prořízněte. Při práci se skleněnými vlákny jsou nezbytné štíty na oči, ruce a obličej. Příležitostně budete muset přeříznout vatu přes svorky potrubí a další překážky. Věnujte svůj čas tomu, abyste to udělali správně, abyste mohli mít nejlepší kompletní izolační krytinu.

#2. Zabezpečení batt

Pro zajištění rouna máte dvě možnosti: stříhat každou vatu zvlášť a jednu po druhé omotávat, nebo stříhat všechny plsti najednou a každou jednu po druhé přikrýt. V každém případě budete muset batts instalovat jeden po druhém, nikoli hromadně. To zaručí, že budou pokryty všechny rohy. Zabalte si batts na místo pomocí rukou a začněte je připevňovat provázkem nebo páskou po jejich instalaci. Pokud se chystáte použít pásku, použijte fóliovou hliníkovou pásku, protože je stabilnější a odolnější vůči teplotním změnám; pokud používáte provázek, uvažte jej kolem potrubí do těsného řetězu.

Může být také dobré si přečíst o tom, jak zjistit, zda je větrací otvor vaší sušičky ucpaný, a jak často čistit větrací otvor sušičky.

It’s A Wrap!

Doufáme, že z tohoto článku všichni pochopíte, jak izolovat větrací otvor sušičky. Výše jsme napsali dvě techniky: plsť nebo pásku na ochranu vašeho odvětrávacího potrubí. Abyste dobře porozuměli, přečtěte si článek pozorně. Také jsme zmínili všechny kroky, které vám pomohou použít pásku nebo plsť k izolaci větracího otvoru sušičky.