Jak identifikovat škůdce, než zavoláte hubení škůdců: 5 kroků

Vědět, jak identifikovat škůdce předtím, než zavoláte kontrolu škůdců, abyste je mohli správně řídit, je zásadní. Identifikace hmyzu a jiných škůdců může být náročná.

Škůdci mohou mít během svého životního cyklu různé podoby. Škůdci jsou často mylně identifikováni jako neškůdci a naopak.

Význam identifikace škůdců

Ať už se jedná o hmyz, zvíře nebo jiný druh, identifikace škůdců vám může pomoci je zvládnout dostupněji a úspěšněji. Chyba nesprávné identifikace může vést k neúčinným kontrolním metodám, které plýtvají časem a penězi.

Může potenciálně vystavit jednotlivce nebo životní prostředí neopodstatněným rizikům.

Jak identifikovat škůdce

Vědět, co a kde to hledat a vidět to, jsou nezbytné kroky při identifikaci hmyzu. Níže jsou uvedeny způsoby úspěšné identifikace škůdců:

Krok č. 1. Všimněte si charakteristik

Všimněte si prosím tvaru, barev, počtu nohou, velikosti škůdce a toho, zda má nebo nemá křídla. Zvažte velikost, barvu, délku čenichu a další vlastnosti hlodavců.

Krok č. 2. Kategorizovat a porovnávat

Vyberte kategorii, která je nejpodobnější rysům škůdce, které jste zvýraznili. Můžete vyhledávat charakteristiky na internetu a zkoumat vlastnosti škůdců proti obrázkům, které jste hledali.

Vyberte druh, který je škůdci nejpodobnější.

Krok č. 3. Další informace o vlastnostech škůdce

Pochopte stanoviště škůdce, jeho zvyky, rizika, varovné náznaky zamoření a preventivní a kontrolní strategie. Je lepší seznámit se s výskytem škůdce, abyste mohli zjistit, jaký druh škůdce máte ve svém domě.

Krok č. 4. Navštivte další průvodce

Pokud jste stále zmatení ohledně dotyčného škůdce, prozkoumejte další tipy pro identifikaci hmyzu. S identifikací může pomoci i specialista na ochranu proti škůdcům.

Krok č. 5. Kontaktujte odborníka na hubení škůdců

Pokud jste správně rozpoznali typ chyby, zavolejte odborníka na hubení škůdců a prodiskutujte možnosti eradikace, než se o to pokusíte sami. Některé problémy se škůdci by měl řešit licencovaný odborník.

Běžní škůdci

Níže jsou uvedeny některé z nejběžnějších městských škůdců se stručným popisem. U každého uvedeného škůdce je uveden obecný popis škůdce a některé základní strategie řízení.

1. Stonožka domácí

Domácí stonožky jsou ploché, dlouhé a mají 15 párů dlouhých nohou. Jejich těla jsou hnědožlutá se třemi černými podélnými pruhy a nohy jsou světlé a tmavé pruhované.

Domovní stonožky se mohou dostat do domu kanalizací a kalovými čerpadly. Mohou běžet rychle.

Abyste zabránili vzniku stonožky, jímka pumpuje vodu a zakrývá odtok sítem. Odstraňte stanoviště stonožek, jako jsou truhlíky, a použijte zvlhčovač nebo čističku vzduchu, abyste snížili vlhkost a udrželi vše suché a čisté.

2. Štěnice

Štěnice jsou drobný, plochý, bezkřídlý ​​hmyz, který je typicky čtvrt palce dlouhý a má červenohnědý vzhled. Tráví den schovaní v malých oblastech, jako je nábytek a matrace.

Štěnice nemohou vytvářet ani přenášet nemoci, ale jakmile proniknou do bydliště, je obtížné je vymýtit. Mohou cestovat z jednoho místa na druhé a dokonce se procházet štěrbinami a trubkami.

Zamoření štěnicemi bude vyžadovat služby licencovaného spolehlivého odborníka na hubení škůdců.

3. Americký šváb

Spíž, kuchyně, koupelna a sklep jsou oblíbenými místy, kde můžete najít amerického švába. Jsou oválné s dlouhými tykadly, jedí různá jídla a užívají si vlhké, teplé a tmavé prostředí.

Švábi obvykle pronikají do domů, plíží se zvenčí nebo šplhají do kanalizace a kanalizace. Mohou běhat a létat.

Přečtěte si článek o tom, co používá hubení škůdců pro šváby, abyste věděli, jak se staráte o šváby ve svém domě.

4. Blech

Blechy jsou drobný, zploštělý, tmavě zbarvený hmyz se skákajícíma nohama. Blechy ukládají na své hostitele vajíčka, ze kterých se vyvinou larvy.

Larvy blech, které jsou malé a červivého vzhledu, se mohou dařit v kobercích a štěrbinách na podlaze a kdekoli, kde by zvíře spalo, včetně venku během teplejších období.

Zakryjte místa na spaní vašich psů materiálem, který lze pravidelně prát. Pokud je venku hodně blech, použijte užitečné háďátka.

5. Stonožka

Stonožky mají pevnou vnější kůži a žijí venku na chladných a vlhkých místech, jako je kompost nebo hromady sekání trávy pod cihlami a kameny. Jsou to pomalu se pohybující tvorové, kteří se živí rozkládajícími se rostlinnými zbytky a nemohou kousnout lidi ani způsobit strukturální poškození.

Udržujte stav dveřních lišt a těsnění oken, abyste zabránili vzniku stonožek ve vašem domě.

6. Termit

Termiti jsou společenský hmyz, který konzumuje rozkládající se kořeny, dřevěné kování a papír. Lze je nalézt ve sklepech, sklepech a konstrukčním dřevě nad suterénními zdmi.

Dřevěné předměty zakopané nebo v kontaktu s podlahou jsou náchylnější k napadení termity. Při otevření kusu infikovaného dřeva lze pozorovat termity.

Navštivte tento článek o tom, jak se hubení škůdců zbavit termitů, abyste se dozvěděli více o termitech.

Závěr

Nyní, když již víte, jak identifikovat škůdce, než zavoláte kontrolu škůdců, můžete účinně léčit škůdce, které máte uvnitř nebo vně vašeho domova.

Nikdy nezkoušejte hubení škůdců, dokud si nejste jisti identitou chyby. Čím více škůdcům a prvkům rozumíte, tím snazší, levnější a účinnější je hubení škůdců.