Jak hrát hudbu na venkovní svatební obřad

Je snadné pochopit, jak efektivně hrát hudbu na venkovním svatebním obřadu, když vezmete v úvahu čtyři překážky. Tento článek bude hovořit o zdroji energie, přípravě na počasí, uspořádání místa konání a zajištění dobrého výkonu.

Pamatujte, že vystupování na venkovní svatbě bude náročnější než na vnitřních místech. A pokud vás to zajímá, proč si nečíst, jak se stát svatební zpěvačkou.

Má tipy pro ty, kteří se o tuto profesi zajímají.

Zde jsou tipy, jak hrát hudbu při venkovním svatebním obřadu

Zvažte zdroj napájení

Vzhledem k tomu, že budete hrát venku, musíte pro zařízení zajistit napájení. Venkovní místo by mělo být v přiměřené vzdálenosti od zásuvek nebo použijte prodlužovací kabely k dosažení vnitřních zásuvek.

Další možností je mít generátory jako zdroj energie pro venkovní svatební hudbu. Malé zvukové systémy mohou používat benzínové generátory nebo se můžete rozhodnout pro dieselový generátor, v závislosti na tom, jak dlouho chcete, aby vydržel a přitom byl stále úsporný.

Musíte však také pamatovat na to, že generátory mohou být hlasité. Vyberte si tedy tichý stroj, který nepřekoná hudbu, kterou hrajete.

Připravte se na počasí

Poslední věc, kterou chcete, je, aby vaše drahé vybavení a nástroje byly vystaveny a potenciálně poškozeny živly. Při hraní venku byste proto měli mít kryt na ochranu před deštěm, sněhem a dalšími environmentálními problémy.

Musíte také předem navštívit místo konání, abyste věděli, zda existuje kryt pro snubní prsten. Když například v recepci náhle prší nebo je převážně slunečno, můžete rychle vběhnout pod pokrývku?

Pokud není k dispozici kryt, možná si jej budete muset pronajmout. Pár může mít svatbu v markýze, což znamená, že byste je mohli požádat, aby měli další spojovací stan pro venkovní hudební umělce.

Přečtěte si, co je to markýzová svatba a dozvíte se více.

Zajistěte místo konání

Dalším důvodem, proč musíte být obeznámeni s venkovním svatebním místem, je nastavení kapely a různých typů vybavení pro optimální výkon. Budete například potřebovat pódium, nebo už má místo konání vhodnou podlahu, abyste mohli pohodlně hrát?

Pódium a podlaha nejsou nezbytně povinné pro venkovní svatební obřady. Oblast však může být náročná nebo celkové nastavení místa může být nepříjemné.

Nejlepší je vědět, jestli potřebujete podložku, nebo nechat dekoratéry, aby vám připravili pódium. Podle toho budete moci hrát pouze tehdy, pokud se budete cítit dobře v místě, kde budete vystupovat.

Naplánujte si kvalitu výkonu

Po zajištění zdroje napájení, ochrany a místa pro přehrávání vaší hudby je poslední úvahou, jak zajistíte nejlepší kvalitu výkonu. Hudebníci mohou mít problémy s venkovním prostorem, protože to může ovlivnit kvalitu zvuku kvůli otevřenému prostoru.

Bude akustika pro svatbu vyhovující? Budete mít dostatek prostoru, aby kapela mohla pohodlně vystupovat bez kompromisů v kvalitě?

Dále si ověřte u místa svatby, zda nemá omezení zvuku. Například je třeba zachovat určité hladiny hluku a povoleny jsou pouze určité druhy hudby a nástrojů.

Jak hrát hudbu bez elektřiny na svatbě pod širým nebem?

Ujistěte se, že vokalisté jsou nejhlasitější

Při rozhodování o vaší sestavě pro venkovní svatbu bez přístupu k elektřině nesmí být nic hlasitějšího než vokalisté. Pamatujte, že svatby nevyžadují pouze instrumentální skladby, protože existují části programu, kde jsou zapotřebí písně.

Chcete-li tento problém vyřešit, cvičte s nástroji a hudbou na pozadí, které budete používat, abyste zjistili, zda jsou mezi nimi zpěvák/zpěváci stále znatelní. Zpěváci by také měli vědět, jak mocně promítat svůj hlas, aniž by se namáhali.

Existují různé postupy, které můžete zkusit zpívat hlasitěji, aniž byste si ublížili. Vzhledem k tomu, že budete hrát venku bez elektřiny, musíte použít techniky, abyste byli v hluku stále rozpoznáni.

Bateriové nebo neelektrické nástroje

Protože na venkovní svatbě nebudete mít žádný zdroj elektřiny, budete potřebovat nástroje napájené bateriemi nebo takové, které elektřinu vůbec nevyžadují. Existují například klávesové nástroje na baterie, které mají dokonce vestavěné reproduktory, ideální pro lepší zesílení zvuku.

Pro perkuse existují různé možnosti a můžete vytvořit nastavení jako Cajon, činel, snare a tamburína. Kytary potřebují pomoc, aby byly slyšet, takže zvažte přenosný zesilovač, který používá baterii.

Nikdy také neuděláte chybu, když si s sebou vezmete bezdrátový reproduktor nebo tolik, kolik je potřeba, podle toho, kolik hostů na svatbě bude. Pokud venkovní prostředí není tak otevřené, možná si jich nebudete muset brát tolik.

Pokud si myslíte, že nepotřebujete snubní prsten, zvažte přečtení, jak uspořádat vlastní svatbu. Ve venkovním prostředí to však může být příliš náročné, pokud nemáte pohodlný přístup k napájení.

Závěr

A to je vše! Právě jsme se naučili triky, jak hrát hudbu na venkovní svatební obřad.

Abychom to zrekapitulovali, budete si muset zajistit zdroj energie, připravit se na živly, zařídit místo konání a naplánovat efektivní způsob vystoupení bez obětování kvality a akustiky.

Doufáme, že tato příručka pomůže; pokud máte tipy, o které se chcete podělit, komentujte je níže.