Jak horký je vysoušeč vlasů? Ve 2 snadných krocích!

Otázka zní: jak horký je vysoušeč vlasů? Přestože s tímto zařízením můžete dosáhnout lepšího účesu, může způsobit poškození vlasů, včetně řídnutí, suchosti, drsnosti nebo dokonce ztráty barvy vlasů. Může být těžké vyhnout se použití tohoto nástroje pro úpravu vlasů, protože vypadá dobře.

Nicméně by bylo nejlepší přijmout určitá opatření, aby nedošlo k poškození teplem. Většina lidí se fénu zbavuje, když se přehřeje, ale nemůžete ho jen tak vyhodit a koupit si jiný, jakmile se to stane.

V tomto příspěvku se dozvíte, proč fén topí. Ještě důležitější je, že vám poskytneme způsoby, jak zabránit poškození vlasů. Pojďme o tom diskutovat více níže. Čti dál!

Způsobí můj vysoušeč vlasů poškození mých vlasů?

Ano, vysoušeč vlasů může poškodit vaše vlasy. Totéž platí pro jakýkoli jiný stylingový nástroj. Vysoušeč vlasů vyvíjí tlak na vlasové stonky. Oslabuje prameny, což má za následek krepaté a polámané vlasy s roztřepenými konečky. I když si pořídíte ty nejlepší keramické nebo turmalínové fény, teplo bude stále vyzařovat. Přestože luxusní fény mohou snížit poškození vlasů teplem a namáhání vlasů, nechrání vlasy před úplným poškozením.

Kroky ke snížení tepelného poškození způsobeného vysoušečem vlasů

Přestože poškození teplem nelze zabránit, můžete podniknout určité kroky k jeho snížení. Ujistěte se, že dodržujete níže uvedené kroky, abyste zajistili zdraví svých vlasů, i když neustále používáte vysoušeč vlasů.

#1. Omezení spotřeby tepla

Obecně platí, že byste měli sušičku nastavit na nejnižší teplotu pouze při sušení vlasů. Měli byste ji nastavit pouze na 410 stupňů Fahrenheita nebo ještě nižší. Jakákoli teplota vyšší než tato, keratin ve vlasech se rozpustí. Měli byste také omezit kontakt fénu s vašimi vlasy. Nedržte jej přímo.

#2. Nepoužívejte na příliš mokré vlasy

Použití horkého nástroje na kapající vlasy znamená pouze to, že je smažíte. Za mokra jsou vlasy křehčí. Přestože jsou fény určeny k vysoušení vlasů, neměli byste je používat hned po představení, protože mohou vlasy výrazně poškodit. Abyste je rychle vysušili, musíte je zabalit do savého ručníku. Před sušením na vzduchu to proveďte několik minut. Po dokončení použijte fén na střední teplotu. Dbejte na to, abyste jej drželi daleko od vlasů a nezapomeňte na něj aplikovat jakýkoli tepelně ochranný přípravek.

Prevence přehřívání vašeho fénu

Váš fén by občas vyžadoval údržbu, zvláště když si všimnete, že se přehřívá. Pokud jsou póry ucpané, mají tendenci se přehřívat. V takovém případě musíte na rošt natřít houbou, abyste na něm odstranili chlupy. Pokud například nástroj používáte delší dobu, může se přehřát a automaticky se vypnout. V takovém případě jej musíte odpojit a nechat vychladnout.

Tunel, který drží jeho topné těleso, může mít nahromaděné vlasy. Je to možné i v oblasti kolem jeho vřetena ventilátoru. Ujistěte se, že tyto části vyčistíte, abyste zabránili přehřátí fénu. Tyto kroky by měly stačit, aby se zabránilo přehřátí. V opačném případě se možná budete muset zbavit svého vysoušeče vlasů a je na čase, abyste si pořídili jiný, jinak může způsobit nebezpečí požáru.

Nejčastější dotazy

Zde je několik odpovědí na vaše otázky:

#1. Co dělat, když je sušička příliš horká na dotyk?

Některé fény jsou náchylnější k přehřívání. Musíte se ujistit, že ten, který používáte, není levný model. Ale přehřívání může být způsobeno také vlasy a prachem, který se hromadí ve vzduchových otvorech, které je ucpávají. Čistěte jej alespoň dvakrát týdně v rámci údržby. K vyškrábání drobných dírek při čištění prachu lze použít kancelářskou sponku. Musíte také vyčistit rošt fénu. Vyhněte se používání kapesníčků nebo vatových tamponů, protože mohou zanechat žmolky. Na to je nejlepším trikem houbička na make-up. Natřete na rošt.

#2. Na jakou teplotu nastavit fén?

Teplota se bude lišit v závislosti na typu vlasů. Ti s jemnými vlasy je musí nastavit na střední teplotu. Většina vysoušečů vlasů je dodávána s funkcí nastavení teploty, ale pokud ji nemáte, zvažte pořízení nového s touto funkcí.

Takže víte, jak horký je vysoušeč vlasů!

It’s A Wrap!

Získání odpovědí na otázku: jak horký je vysoušeč vlasů, je zásadní, protože tento nástroj může nevyhnutelně způsobit tepelné poškození. Ale můžete použít správnou techniku ​​sušení, koupit si nový vysoušeč vlasů a použít ochranné prostředky jako určitá preventivní opatření, abyste se vyhnuli poškození teplem. Na konci dne je nejlepší, jak se vyhnout zlomení a poškození, zabránit každodennímu používání horkých stylingových nástrojů. Pokud však potřebujete fénovat každý den, zajistěte, aby byla provedena preventivní opatření.

Možná budete chtít zjistit, kolik wattů spotřebuje vysoušeč vlasů a jak vybrat vysoušeč vlasů.