Jak horký je fén? Přečtěte si tato úžasná fakta!

Jak horký je vysoušeč vlasů? Závisí na několika faktorech. Záleží také na teplotě v místnosti, jako sušička může fungovat o 5 stupňů Celsia nebo 25 stupňů Celsia jinak.

Výkon je jedním z faktorů, který ovlivňuje horkost fénu. I na materiálu fénu také záleží nejvíce.

Navíc záleží na použití sušičky. Dokonce i životnost a vzdálenost mezi vámi a fénem je faktor, který řídí jeho horkost, protože toto je pouze přehled, takže raději čtěte dále!

Porozumění průměrné teplotě ve fénu

Jak horký je tedy vysoušeč vlasů? Nastavte fén mezi 80 až 140 stupni Fahrenheita. Maximální teplo umožňuje dosáhnout potenciálně extrémně škodlivých teplot. Zatím je 140 stupňů už hodně. Nastavení by mělo být někde uprostřed rozsahu, aby nedošlo k poškození pokožky hlavy nebo vlasů. Vlasy také rychleji vysuší bez dalšího poškození, jakmile se udrží na nízké úrovni.

Existuje vztah mezi množstvím tepla vytvořeného rychlostí ventilátoru a sušičkou. Vyšší rychlost usuší vlasy mnohem rychleji než rychlost ventilátoru, která zůstává nízká. Spálení vlasů je pravděpodobnější, pokud je rychlost ventilátoru nízká a topení zůstává na maximu. Nicméně poloviční sušení pomocí fénu eliminuje přebytečnou vlhkost a zkracuje další hodiny potřebné k sušení. Poté odstraňte zbytek vody a vysušte ji na vzduchu.

Nadměrné horko ve fénu vedoucí k nadměrnému teplu

Použití mizerného vysoušeče vlasů může poškodit vlasy. Existuje však správný způsob, jak se vyhnout zničení namáhání zámků, takže použití správné teploty a zahřívání není dobrý nápad. Zjistěte, jak vysoká teplota může jít, aniž byste riskovali zdraví pramenů vlasů nebo vlasové pokožky. Kudrnaté vlasy nepředstavují žádný problém ve srovnání s nebezpečím, které by jim mohlo hrozit po dlouhodobém vystavení extrémnímu teplu.

Nebo je to pravda, když pravidelně používáte vysoké teploty nad 140 stupňů Celsia, protože to poškozuje pokožku hlavy a vede k rakovině. Nepokoušejte se jej nechávat na místě po dlouhou dobu, nebo tlačítko tolik nedržte. Použijte fén na vlasy, abyste získali pocit, jako byste byli na tropickém ostrově. Ale přehánění může mít obrovský dopad a více problémů, které je třeba zvládnout. Není dostatek vlhkosti, když se vašim vlasům po dlouhou dobu dostává nadměrného tepla. Vaše prameny budou vypadat jako naprostý nepořádek, výsledkem budou lámavé vlasy a více roztřepených konečků, které se objevují všude kolem.

Jak se vyhnout přehřátí sušičky

Podívejte se vážně na svůj fén, pokud se častěji přehřívá. Pravidelné používání fénu může mít za následek ucpání pórů. Uchopte houbu nebo hadřík, hladce jej rozetřete na roštu, abyste odstranili částečky vlasů a nečistoty. Pokud se zařízení přehřeje, pak se vypne. Při odpojování ho nechte odpočívat. Kromě toho pravidelně čistěte ventilátor v fénu a užijte si trochu čerstvého vzduchu v sušičce. Částice vlasů zůstávají v přístroji, zatímco si sušíte vlasy. Pak jej však nejčastěji čistěte, abyste předešli poruše nebo přehřátí sušičky. Pokud žádný z uvedených kroků nefunguje k ochlazení přehřátého vysoušeče vlasů, pořiďte si nový vysoušeč vlasů.

Nastavení sušičky

Fénování vlasů není nikdy poškozující procedura. Díky fénu jsou vaše vlasy méně vystaveny padání vlasů, protože rychle schnou. Jakmile jsou copánky mokré, mohou zeslábnout. Pokud zůstanou vlhké celé hodiny, tím je pravděpodobnější, že se rozbijí. Vysušte si vlasy ihned jako nejlepší doporučení. Fén takovou situaci zachrání, ale nepoškodí vaše vlasy. Nejlepší je používat fén, který vlasy nepoškodí teplem.

Nikdy nepřestávejte sušit vlasy, ale udělejte to co nejbezpečnějším způsobem. Vaše vlasy tak dále nepoškodí. Fén na nízké a střední nastavení vlasy nepoškodí. Udržujte proto sušičku mezi tichým a středním nastavením. Vysušte si vlasy co nejlépe, vyhněte se poškození vlasů, protože to stále závisí na délce a typu vlasů. V tomto případě také nejvíce záleží na sušičce, kterou používáte.

Kromě toho odborníci naznačují, že dosahuje 197 stupňů jako nejvyšší teploty ve fénu, protože je to zdaleka nejvyšší nastavení, které může zařízení provozovat. Ale pak se vyhněte dalšímu tepelnému poškození, když budete foukat studený vzduch na copánky, protože to vlasy vysuší a uzamkne je ve stylu na delší dobu. Můžete si také přečíst o tom, jak čistit fén.

It’s A Wrap!

Nyní se dozvíte odpověď na otázku: „Jak horký je vysoušeč vlasů?“ Ale víc než to je pochopení průměrné teploty v fénu. Dávat si pozor na přílišné horko může vést k extrémnímu horku. Dobrá věc je, že navrhované způsoby, jak se vyhnout přehřátí sušičky. Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, co je iontový vysoušeč vlasů a jak ohýbat plast pomocí vysoušeče vlasů.