Jak horký by měl být chladicí kompresor? 5 úžasných faktů, které byste měli vědět!

Zajímá vás, jak horké by měl být chladicí kompresor? Je dobře, že vás tento detail zaujal, protože by mohl ovlivnit účinnost vaší chladničky.

Váš kompresor hraje zásadní roli při chlazení vnitřní strany chladničky a jeho teplota by neměla přesáhnout 300 stupňů Fahrenheita.

Můžete si všimnout, že vnitřek vaší chladničky je chladný, aby poskytoval potravinám požadovanou teplotu. A když začnete cítit boky jednotky, je vám teplo. Zadní vnitřek vaší chladničky se také skládá z různých komponent a teplota je zde vysoká. Teplo pochází z kompresoru.

Tato součást chladničky je nezbytná pro celkovou funkci a probíhající procesy uvnitř chladničky. A nechcete, aby byl vadný, protože jeho oprava vás bude stát spoustu peněz. Pojďme se tedy o této části chladničky dozvědět více a vědět, jak ji udržovat.

Fakta o vašem kompresoru chladničky

Bez seznámení s některými informacemi o tom bychom nevěděli, jak zachovat a prodloužit životnost kompresoru chladničky. Již dříve jste věděli, jak horký by měl být chladicí kompresor, ale budeme to dále rozvádět. Nyní se s vámi podělíme o základní fakta o této součásti chladničky. A tady jsou:

Fakt č. 1. Jak to funguje

Než budeme diskutovat o dalších aspektech, musíme pochopit, jak tato část funguje a přispívá k celé jednotce. Kdykoli termistor zjistí, že teplota v chladničce stoupla, bude signalizovat kompresor. Jakmile se zpráva dostane do kompresoru, chladivo vstoupí do procesu.

Na základě názvu součásti komprimuje kapalinu a uvolňuje ji ve formě plynu.

A tento plyn se při cestování po cívkách ochladí. Poté jej expanzní ventil protlačí malým otvorem. Tato díra ji uvolní jako osvěžující mlhu.

Bude i nadále cestovat cívkami a jeho teplota umožňuje uvolňování tepla ze součástí, kterými prochází. Toto teplo je teplo, které cítíte po stranách chladničky. Cyklus bude pokračovat, protože kompresor znovu použije mlhu, dokud chladnička nedosáhne požadované teploty.

Fakt č. 2. Maximální teplota pro váš kompresor

Jak jsme již zmínili, maximální teplota vašeho kompresoru by měla být pouze 300 stupňů Fahrenheita. Pokud se to zvýší, celkový cyklus nemusí být úspěšný. Důvodem je, že teplo nemusí vyvíjet tlak na chladivo. Místo toho to způsobí, že se to vypaří.

Stejná situace nastane také u oleje, který je nezbytný pro napájení kompresoru. Tato kapalina zmaže uvedenou součást a sníží tření. Nárůst teploty však ropu znehodnotí.

V důsledku toho se kompresor donutí pracovat i přes odpor a přehřívá se.

Fakt č. 3. Teplotu můžete kontrolovat hmatem

Protože je kompresor v zadní části vaší chladničky, možná nebudete moci sami kontrolovat jeho teplotu. Můžete to tedy zkusit prozkoumat na vnější straně, ale nebude to přesné. Na druhou stranu, pokud máte ve zvyku cítit teplo po stranách chladničky, můžete si všimnout, že teplo je snesitelné.

Tak se ho zkuste dotknout, a pokud je teplo stejné a nepálí vás, můžete jít.

Pokud však cítíte, že jsou boky teplejší než obvykle, měli byste okamžitě jednat. Začněte odpojením lednice a nechte ji několik hodin rozmrazit. Problém může být způsoben zamrzlými součástmi nebo jinými vadami. Pokud je po odmrazování stále horko, možná budete chtít zavolat odborníka.

Fakt č. 4. Pokročilý způsob kontroly teploty

Než budete pokračovat, ujistěte se, že jste obeznámeni s elektrickými součástmi a dalšími domácími spotřebiči. Nebo můžete nechat dospělého dohlížet na vás a měli by také mít nějaké znalosti o lednici. Nyní odpojíte a přemístíte ledničku pár stop od zdi.

Chcete -li získat přístup ke kompresoru, musíte nejprve odšroubovat panel ve spodní zadní části chladničky. Kompresor obvykle vypadá jako sférický oddíl se spoustou trubek na boku. Nahmatejte tuby a najděte tu nejžhavější, což je výtlačné potrubí. Tato linka vypouští teplo a pomocí teploměru určete teplotu tepla uvolněného z potrubí.

Fakt č. 5. Jiné příčiny teplého kompresoru

Již jsme zmínili, že teplé kompresory mohou být horké, protože se přehřívají kvůli nedostatku oleje. Dalšími faktory, které je třeba vzít v úvahu, je nedostatečné větrání a proudění vzduchu. Pokud tedy můžete pozorovat dříve, na vašem panelu může být spousta nečistot a prachových koulí. Tato špína může bránit správné ventilaci chladničky.

Je to zábal

A v této části je článek „Jak horké by měl být chladicí kompresor?“ končí. Vyhněte se tomu, abyste tuto situaci vyřešili sami, pokud nejste obeznámeni s tímto druhem problému. Stále to nedoporučujeme, protože je to riskantní a můžete to dále poškodit.

Místo toho jej můžete chtít sledovat 24 hodin, než zavoláte certifikovaného technika. Doufáme, že s vaší ledničkou nebudou žádné vážné problémy a že by měla fungovat efektivně. Pokud potřebujete vyměnit kompresor, pak vězte, kolik je kompresor chladničky. Hodně štěstí!